• Pohádka

Vesničko má středisková (1985)

Jedna z našich nejlepších , ale pro mě zatím asi vážně nejlepší česká komedie . Nemám co dodat - tohle prostě nemá chybu . Skvělý scénář pana Svěráka , který občas ( ale vážně jen občas ) střídá Drama s Komedií se povedl dokonale , herecké výkony jsou skvělé a režie Jiřího Menzela jako vždy vynikající . Prostě a jednoduše - tenhle film je dokonalost sama a dál už se ani nemusím vyjadřovat .

Kam se poděla sedmá rota? (1973)

Jedna z nejklasičtějších , nejvtipnějších , nejkultovnějších , ale také nejlepších francouzských komedií . Smál jsem se skoro pořád a směju ještě teď . Ještě lepší , než poslední vychvalovaný díl "Sedmá rota za úplňku" i když byla taky výborná . Prostě mezi nejlepší francouzské válečné komedie se podle mě řadí : Na první místě : "Velký flám" , na druhém místě jasně tento film , na třetím místě "Eso es" a na čtvrtém a pátém fantastičtí "Bažanti . Dokonalé a famózní!!!

Den poté (2004)

Den poté se mi líbí rozhodně více , než "2012" , ale já prostě nemohu přijít na chuť Emmerichovu americkému , ale přitom tak jednoduchému dílu , které vám za chvíli vyšumí z hlavy . Tohle je skutečně americký film se vším všudy - typický konec , typický začátek i typický prostředek ( souhlasím s golfistou , že poslední třetina je trochu nastavovaná kaše ) . Ale pojďme mluvit i o kladech . Film nemá sice nějaký mistrovský scénář , ale rozhodně není k zahození a také hudba je v rámci možností velmi dobrá . Ovšem tento styl natačení je prostě na mě až tak jednoduchý , že nemohu do těch čtyř hvězdiček jít . Ovšem poctivých 70% u mě film má , ale nakonec zase musím musím uznat , že 2012 mi asi v paměti zůstane trochu déle , tohle skutečně rychle vyšumělo .

Ubožáci (1982)

Nemohu si pomoct , ale Bídníci s Linem Venturou jsou opět geniální . Je sice pravda , že ty s Jeanem Gabinem už asi těžko něco překoná , ale přesto je toto dílko dokonalé . Charismatičtí herci ( Ventura , Carmet , Bouquet ,Préboist ) , skvělá hudba a režie snad ještě lepší , než mají Bídníci s Gabinem . Je pravda , že Lino Ventura je trošičku horší než Gabin , ale stále dokonalý ! Prostě a jednoduše Ubožáci jsou prostě dalším naprosto věrným a skvělým filmovým zpracováním slavného románu, u kterého jsem špatné zpracování ještě neviděl !

Drak přichází (1973)

Nemohu si pomoct , ale "Drak přichází" je pro mě asi druhý nejlepší kung-fu film , jaký jsem viděl a jasně nejlepší dílo mistra umění - Bruce Leeho . Skutečně mistrovské dílo Roberta Clouse , kterému snad nic neubírá na kvalitě . A ta dlouhá dějová linie mi rozhodně nevadí - ten film přeci nemůže být jen o akci ! A ten film má asi nejlepší hudbu u kung - fu vůbec a to , jako vždy výborný soundtrack Lalo Schifrina .

Hon na ponorku (1990)

70% . Pěkný Thriller , se skvělými herci a výbornou režií . Tři hvězdičky dávám asi jen proto , že první půlhodinka a poslední půlhodinka byly fantastické( jasně na pět ) , ale prostředek průměrný . Takže jinak dobrý film s výborným Seanem Connerym a pěknou námořnickou hudbou ! Možná po druhém shlédnutí už tu hvězdičku přidám !

V žáru velkoměsta (1984)

Výborná gangsterská komedie , u které mě pouze mrzí , že je chápana jako průměrné dílo . Skvělí herci , ale nejlepší Eastwood s Reynoldsem , pěkná hudba a pro mě velmi příjemný scénář . Na plný počet to samozřejmě není , ale na tři hvězdičky rozhodně také ne ! Rozhodně nadprůměrná komedie , která prostě pobaví !

Sedmá rota za úplňku (1977)

Skvělá francouzská komedie , které do plného hodnocení chybí pouze kousíček a může za to zvláště nedotažený konec . Škoda . 90%!

Život Briana (1979)

Druhá nejlepší komedie všech dob hned po "Svatém grálu" . Druhá asi proto , že ze začátku jsem si říkal , že film je ještě lepší , než "Svatý grál" a pak ta druhá "desetiminutovka" trochu spadla . Ale kdybych nedal tomu filmu minimálně pět hvězdiček , tak už skoro nevím čemu . Jeden z mé TOP 20 a jen kousíček za "Svatým grálem" . A i když to u Pythonů normálně nedělám , tak teď můžu určit nejlepší herecký výkon z celého filmu ! To je určitě Michael Palin a jeho Pilát Pontský a hned za ním Terry Jones , jako Brianova matka , ale na stejné úrovni je i John Cleese , jako šéf "lidové fronty Judeje". Více než vynikající !!!