• Pohádka

Jack a obři (2013)

Pro mě tedy jedno z největších překvapení za poslední dobu . Vynikající pohádkový příběh , u kterého bych se vůbec nebál jít do plného hodnocení , kdyby zkrátili posledních 10 minut nebo přidali ještě trochu více akce ( myslím tím útoku obrů) . Jinak naprosto fantastické ! Skvělý příběh , dobří herci a jako vždy vynikající režie Bryana Singera ! Zatím rozhodně nejlepší fantasy příběh roku ( i když nový Percy Jackson byl také výborný ) a Bryan Singer opět žije !!! Doufejme že se mu noví X-Meni povedou neméně dobře !

Batman (1989)

Tento film byl mým prvním setkáním s netopýřím mužem a vlastně jedna z těch úplně prvních comicsovek , které jsem viděl . Ale i po čtvrtém shlédnutí je to naprosto dokonalé řemeslo . Herci jsou skvělí , ale nejlepší je Nicholson jako Joker , jde totiž vidět , že si roli užívá a hraje ji skvěle , ale i Michael Keaton je dobrý Batman a Kim Basinger jeho správná parťačka . Přičtěte k tomu vynikající Burtonův temný styl , skvělou hudbu a výbornou výpravu a vyjde vám jedna z nejlepších komiksovek vůbec ( pro mě tedy rozhodně jeden z mé TOP 10 comicsů ) .

Dva machři mezi nebem a peklem (1972)

Tento film mě zaujal skvělým prostředím a na tuto dvojku docela originálním nápadem . 70%! Giuseppe Colizzi sice pro mě není nějaký pan režisér , ale tohle natočil pěkně a já nevím proč dávat tři hvězdičky ?

Malý unavený Joe (1972)

Tento film je pro mě vlastně nejkultovnější ze všech filmů této dvojky . Sálá z něho westernová a příjemná atmosféra ,tak jako z žádného jiného . Herci výborní , režie skvělá , scénář vynikající , hudba výborná , takže nevím , co si chcete přát víc ? ( možná trochu zkrácení závěrečné scény , ale to je detail) 90%!!!

Avatar (2009)

I přes tu celou délku filmu a nebezpečí toho , že se už budu nudit musím dát plné hodnocení . Já se totiž ani trochu nenudil. Cameron je mistr režisér a špatný film snad nenatočil ( pokud nepočítáme jeho první amatérský : Piraňa 2 - Létající zabijáci ) a u "Avataru" jsem se nebál , že by se tak stalo . Je to film , u kterého vizuální efekty přebili snad všechno ostatní . Jinak skvělá režie a výborná hudba , scénář chválit nemusíme , protože není nějaká pecka , ale je rozhodně nadprůměrný . Takže jsem Avatarovi držel na Oscarovém večeru palce a i když nedostal ty ceny které jsem chtěl ( režie , hudba , střih - vyjímkou jsou vizuální efekty , kde jsem mu držel palce a on uspěl ) , tak je pro mě tím druhem snímku , které mohu shlédnout dvakrát za měsíc a stejně před ním budu smekat klobouk .

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Překvapivě jsem velmi dobře naladěn výborným a promyšleným fantasy příběhem . Druhý Percy Jackson je lepší než jeho předchůdce a můžou za to tři důvody - Za prvé Scénář : Je lépe napsaný než jednička a oplývá skutečně originálními nápady ( "Sešup smrti" , který mě naprosto dostal , nebo Percyho bratr ) a ty neoriginální nápady pocházejí z pro mě ale pořád dobrého prvního dílu . Za druhé Režie : Jméno Thor Freudenthal mi nic neříkalo , ale zatímco v prvním díle se mi režie Chrise Columbuse moc nelíbila ( byla na mě až moc pohádková a myslím , že ani scénárista nechtěl , aby to Columbus takhle pojal), tak tady mě odrovnala . Pan režisér to pojal tak trochu temněji , ale rozhodně lépe a to je další klad . A třetím kladem je hlavní představitel , který už není tak trapný a prkenný jako v prvním dílu , ale prokazuje nám alespoň nějaké charisma a troufám si tvrdit , že je nejlepším hercem filmu . Takže to je druhý Percy Jackson - kdo si chce vypnout mozek a pořádně se pobavit , ať na něj zajde a když trochu zmenšíte očekávání , dostanete jako já výbornou zábavu . 70% .

Strážní andělé (1995)

Překvapivě výborná francouzská bláznivá komedie . Scénář sice není nějaký ojedinělý , ale postačující a Depardieu je výborný ( Clavier jen mizerně přehrává a občas je až trapný - ale také mu to docela kazí Alexej Pyško v dabingu) . Dále filmu pomáhá příjemné zpracování a výborná hudba . Obrovské překvapení a film , ke kterému se ještě budu vracet ! Akorát druhá polovina film pohřbívá a kdyby byl o 15 minut delší , dal bych nižší hodnocení , takže nakonec 70% , ale stejně velmi dobrá komedie !

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Výborná akční oddychovka , u které je znát velký pokrok oproti prvnímu filmu . Film neobsahuje tolik nesmyslů a přeplácaností ( viz první díl - severní pól , ponorky ) a naopak se zaměřuje na klasické kameny akčního filmu , což mu velmi pomáhá . Změna režiséra rozhodně nepohoršila , akce jsou přehledné , herci v rámci možností dobří ( všichni sice prkenní až na Willise , ten je vynikající ) a výborná akční hudba - to obsahuje toto svěží dílko , u kterého jsem se ani na minutu nenudil a dokázal mi své ambice , že i v dnešní době dokáže dvojka překonat jedničku !

Monty Pythonův smysl života (1983)

Hodně jsem čekal , ale tím jak jsem moc čekal , tak jsem si před zhlédnutím snímku řekl , že to asi nebude tak dokonalé , jak si myslím . Mýlil jsem se . Pythoni mě opět nezklamali a natočili opět vyjimečně vtipnou podívanou , tentokrát sice bez děje , ale stále geniální . Rozhodně si nemyslím , že některé scény jsou průměrné a některé geniální , bude to možná tím , že jsem velký Pythonovic fanda , ale pro mě jsou všechny geniální , akorát některé prostě ještě lepší , než dokonalé . Mé nejoblíbenější skeče z tohoto filmu jsou tedy - "Zvracení" - které je asi i tou nejvtipnější scénou ze všech Pythonovic filmů a asi i včetně seriálu a další můj oblíbenec , je "armáda" ( neboli - jak už tu zmínil Cival zákop , ale mě se líbí celá epizoda o armádě) - která má naprosto nádherně a svobodně napsaný scénář a skvělé dodatky . Takže stručně a jednoduše - já jsem rozhodně nečekal , že nám Pythoni ukážou , co je "Smyslem života" , čekal jsem jen zábavu na vysoké úrovni a proto jsem překvapen , že ta úroveň byla tak vysoká a že je to opět jedna z mé TOP 10 komedií a jeden z nejpříjemnějších a skoro i nejlepších filmů , jaké jsem viděl . P.S. - Zápletky s rybami jsou super , vždycky mě to rozesměje , když hluboký hlas řekne část tohoto filmu a do toho se objeví ryby !

Válka světů (2005)

Vynikající sci-fi s výbornou Spielbergovou režií , skvělými triky a úžasnou hudbou Johna Williamse . Mám dodávat něco víc ?