• Pohádka

Asterix a Obelix (1999)

Pro mě tedy výborná a vtipná adaptace( i když na druhý díl to v té legraci rozhodně nemá). Je pravda, že pár výhard by se našlo, třeba ohledně výběru hudby( pro mě absolutně nevhodné úvodní téma) a trošičku jiné režie. Jinak ale skvělá zábava.

Do útoku (1987)

Poctivá práce po (skoro) všech stránkách! Herci, režisér, všichni se snaží, ale se scénářem, který naprosto pohřbily rodinné scény už nešlo moc dělat. Být to film o tom, jak jezdí drsňák Sly se svým synem vahrávat zápasy v páce byl by to rozhodně lepší film a já bych dal rozhodně větší hodnocení( možná by to vyšlo na nějakých 90%). Bohužel takto musím dát pouze průměrné hodnocení, neboť jsou tu některé výtečné scény( Slyovi ukradli kluka a on je začne honit s kamionem), ale také některé naprosto nudné( smrt matky). Přesto se však jedná o povedené dílko, ke kterému se klidně ještě někdy vrátím!

Red 2 (2013)

Skvělé!! Red 2 není horší, ani lepší než první díl, je jiný..... Obsazení je jako, kdyby nám je dopřál sám pánbůh. Willis, Malokovich, Hopkins, Helen Mirren, Catherine- Zeta Jones.. Jedná se o něco podobného jako Stalloneho Postradatelní, kteří měli též velká očekávaní. Já jsem však vrchovatě spokojen. Pokud bych se navíc zamyslel, tak asi musím uznat, že je druhý Red o fousínek lepší, než jednička. Ta měla sice lepší příběh, ale dvojka je přeci jen s trochu jiného soudku. Je propracovanější a jde vidět, že na ni měli tvůrci o hodně více peněz... Jsem rád, že se v dnešní době točí i pohodové filmy, které dokáží být zároveň nesmírně kvalitní akční zábavou. Za mě čisté čtyři hvězdičky( a ještě tak pět procent).... P.S. A to musím ještě něco málo odečíst za český dabing( po deseti minutách jsem přepnul na originál a bylo to o třídu lepší). Alexej Pyško svou práci neuvěřitelně "odflákl" a prakticky neměnil polohu hlasu. Dále nevýrazný Vladimír Brabec a oproti originálu strašný Jan Maxián a musím uznat, že oproti jedničce si na dabingu nedali moc záležet...

Nástrahy velkoměsta (1984)

50% ..... byl by to klasický film na dvě hvězdičky, ale zachraňuje ho ta pohoda, která z něj vyzařuje a pak také fakt, že ve své době se jednalo o komediální špičku( myslím tu, která se dostala až sem k nám). Herci podávají příjemné výkony, scénář je též příjemně napsaný a režie je tak uvolněná, že jsem se nakonec rozhodl, že dám tři hvězdičky.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Úžasné!!! Britové mě ještě nezklamali a nepovedlo se jim to znovu.... skvěle vtipný seriál, u kterého mám potřebu se smát snad každých 20 vteřin, kde mě vždy scénáristé dostanou tak jednoduchým a prostým, ale díky tomu geniálním humorem.... Je to trošku něco jiného, než např.: humor Monty Pythonů, Červeného trpaslíka, či Hotýlku, ale právě proto asi tak geniální. Zatím jsem viděl sice pouze 8 dílů tohoto seriálu, ale už teď mám za potřebu to hodnotit, protože tohle nemá obdoby!!!

Seber si svých pět švestek (1983)

Průměrný a chvílemi dost nudný film s Pierre Richardem, který skutečně zachraňují jeho klasické skeče a příjemná režie. Scénář je pak nudný, jako zbytek filmu.... čisté tři hvězdičky!

Croodsovi (2013)

Přesně tohle animovaná kinematografie potřebovala! Úžasný film, jeden z nejlepších animáků( jeden z pěti nejlepších). Film je nesmírně originální, vtipný a chytrý. Když to srovnám se šedivě průměrným "Ledovým královstvím", které vykrádalo ostatní animáky a dokonce nebylo ani z poloviny tak chytré, tak si prostě nemůžu pomoct, ale tohle je vážně jeden z nejlepších animáků ( ale to už se opakuji). A navíc vznikl film, kterému budu na oscarovém večeru( nejprve tedy na nominacích) držet palce ze všech animáků nejvíce! P.S. Animace a 3D efekt jsou naprosto dokonalé!

Návrat sedmé roty (1975)

Druhý nejlepší film série hned po prvním díle. Úžasná práce, neskutečně příjemná zábava. Ale na to všechno jsme už u sedmé roty zvyklí,takže jsem nic jiného nečekal.... do plného hodnocení chybí asi pět procent!!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Peter Jackson to zkusil trochu jinak. Pustil se do vod, kam se s prvním Hobitem bál zajít a to se mi na tomto filmu nesmírně líbí. Pro některé možná přeplácané akcí, ale to je pro mne, fanouška akčního filmu právě jedním z největších kladů... "Šmakova dračí poušť" je jiná, než "Neočekávaná cesta". Zatímco první díl byl méně výpravný a proto ke konci už spíše nudnější a nastavovaný,u tohoto filmu platí opak. Dvě naprosto geniální a originální scény( útěk z podzemní věznice a setkání Šmaka s Bilbem), které považuji za skoro nejlepší scény ze všech Tolkienových adaptací mi k tomuto filmu navíc seděli naprosto přesně. Do toho jako obvykle výborní herci ( dabér Šmaka "Sherlock" Benedict Cumberbatch to neměl lehké, ale neztratil se), skvělá režie, výborná hudba, skvělé triky, vynikající kamera.... Prostě a jednoduše "Šmakova dračí poušť" je pro mě lepší, než druhý a třetí díl "Pána prstenů" nebo "Neočekávaná cesta" a tvrdím tedy, že ze zatím pěti natočených filmů podle Tolienových knih, je tento druhý nejlepší. .............................. A ještě jedna poznámka, poslední hodinu(tedy od příchodu Šmaka) jsem nedýchal, bylo to tak za nervy drásající, že to považuji za nejlepší scénu ze všech těch pěti filmů. Úžasná práce, jasných pět hvězd!.. celkový rozbor filmu najdete na http://www.kylukew.blogspot.cz/

Bídníci 20. století (1995)

Je to neuvěřitelné, ale ještě jsem neviděl, že by nějaký film, který nese název Bídníci zklamal. Já jsem ale od tohoto filmu čekal úplně něco jiného, než jsem dostal. Čekal jsem klasický příběh Bídníků převedený do 20. stol., ale dostal jsem silný příběh židovské rodiny, která prchá před nacisty za pomocí hodného Francouze..... Film mohl stát hodně peněz. Představte si film, ve kterém hrají Jean-Paul Belmondo, Annie Girardot, Jean Marais, Robert Hossein a další. Už jen toto mohlo vyjít na hodně peněz. Do toho přičtěte velmi bohatou výpravu(boxerský zápas za první světové války je pro mne nejpůsobivější část filmu, zároveň však také nejlépe natočená). Do toho pár těch autorských práv a vznikne vám toto. Ale teď už pojďme hodnotit..... V první půl hodině jsem byl dost zklamán. Příběh neprávem odsouzeného a později pohřešovaného otce a jeho ženy,která spáchala sebevraždu mi přišel dost dramatický a naprosto nevhodný. Od nejlepší scény filmu(boxerský zápas) se to však vše přehouplo na silný emocionální příběh, který mě dostal. K tomu všemu ještě happy end a říkal jsem si, že se na film klidně budu dívat znovu a znovu. Jak je tedy možné, že nebyl úspěšný? Bude to délkou, velkým rozpočtem, nebo to na diváky prostě nezpůsobilo? Takové otázky si můžeme klást dlouhou dobu, ale pro mě je hlavní, že jsou pro mě "Bídnici 20. století" výborným filmem.... Zlatý glóbus 1 : Cizojazyčný film.