• Pohádka

Legenda o opilém Mistrovi (1994)

Filmy s Jackie Chanem mi nevadí, ale občas mám trochu problém pochopit ten šílený honkongský humor. A i když u tohoto filmu platí totéž, má tolik skvělých pasáží, že jsem schopen mu to všechno odpustit Když jsem otevřel tuto stránku, a viděl, že je "Mistrův syn", u veden k tomuto filmu jako film související, nechápal jsem to. Jediné, co je podobné je styl opilého mistra. Jednu věc mají však oba filmy společného, a to naneštěstí ten již zmiňovaný humor, který nechápu. Přesto však "Legendu o opilém Mistrovi" zachraňují hlavně bojové souboje, a pár skutečně povedených gagů. Příběh není nějaký vyjímečný, ale dokáže pobavit. Prostě jeden z nejlepších filmů, jaké se Jackie Chanovi povedlo natočit, a basta!

Ringo se vrací (1965)

Po první půlhodině jsem to s hodnocením takto světle rozhodně neviděl, jenže závěrečná půlhodina mě přesvědčila o tom, že se jedná o naprosto originální a neokoukaný western, který si plné hodnocení zaslouží... první díl Ringa byl dobrý, ale byl to prostě klasický spaghetti western se vším všudy, ve kterém jsme nezažili nějaké velké zvraty, a dělo se to, co se vždy u tohoto typu filmu děje. Jenže už když uběhlo pět minut z tohoto filmu, myslel jsem si, že nevěřím vlastním očím. Jenže jsem byl spíše zklamán, než překvapen. Druhá polovina už byla trochu lepší( byla velmi originální), jenže to na to plné hnodnocení rozhodně nebylo. Jenže od chvíle, co se z Ringa stal skutečný Ringo se film proměnil v dokonalou westernovou přestřelku se vším všudy.... matematicky by to na plné hodnocení rozhodně nevyšlo, jenže já jsem hodnotil podle pocitů, a těch jsem měl při sledování filmu hodně- a to kladných!!!

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Neříkám, že je druhý "Kapitán Amerika" dokonalým snímkem po všech stránkách, jenže já, jako filmový fanda jsem u něj prožil skvělý divácký zážitek... Marvel posledními filmy nasadil laťku pekelně vysoko. Celá série těchto skvělých filmů začala Avengery, pokračovala přes výborného třetího Iron Mana, a zastavila se na překvapivě skvělém druhém Thorovi. A u druhého Kapitána Ameriky rozhodně nekončí. Plné hodnocení dávám filmu hlavně za naprosto perfektní první polovinu, která se nese v rychlém tempu, a ani nemáte čas se ohlédnout, protože film jede rychlým tempem dál( dostávání se do Furyho auta považuji za scénu, která filmu velmi pomohla i k tomu, že jsem dal plné hodnocení. Druhá polovina už je totiž zbytečně překombinovaná, z klaďasů se stávají záporáci, a to, co vypadalo jako skvěle rozjetý film se najednou zastavilo, a já zase přestal pochybovat o plném hodnocení. Naštěstí závěrečná akce je graficky bravurně zvládnutá, a já mohl o plném hodnocení uvažovat. A i když teď ještě nejsem plně rozhodnut, za skvělou první polovinu musím hodnocení zvednout...

Vstupte (1975)

Velmi příjemná, ale přeci jen trochu moc dlouhá komedie. Kdyby se film zkrátil o 20 minut, mohl bych uvažovat o plném hodnocení. Takhle nemůžu, ale stejně výborný film!

Gravitace (2013)

Filmová akademie mě letos dost zklamala. Mé oblíbené "Rivaly" nenominovala ani na jednoho Oscara. Já bohužel ani jeden z těch dalších Oscarových filmů neznal. Proto jsem se rozhodl doplnit si znalosti... a udělal jsem dobře. Gravitace je fantastický a po dlouhé době skutečně originální film. Vlastně vidět ho v kině byl bych naprosto unesen. Zlatou sošku přeji jak samotnému filmu, tak Alfonso Cuarónovi, ale nesmím také zapomenout na kameramana a pána, který vytvořil k tomuto filmu triky. Sandra Bullock utáhla celý film bez jakýchkoli potíží a George Clooney tady byl jen proto, aby si zahrál sympaťáka, o kterého Sandra Bullock nechce přijít. Dokonalý film, kterému budu v březnu držet nejvíce palce!... podařilo se a "Gravitace získala 7 Oscarů( i když jsem si ještě přál za film a minimálně Sandře Bullock. Ale 12 let v řetězech byl jistě pro Akademiky lepší film).

Plán útěku (2013)

Překvapivě velmi dobrá oddychovka. Celého filmu jsem se ze začátku bál, protože jsem se domníval, že se bude brát až moc vážně. Naštěstí mě tvůrci rychlostí blesku vtáhli do děje, a já jsem rád prožíval příběh dvou mužů, uvězněných v nelegální věznici. Dobří herci( ústřední dvojka je příjemná, plus výborný James Caviezel), normální, ale dobrá hudba a brilantní režie dělají z tohoto filmu oddychovku, která nezklamala. Pokud by Sylvester Stallone pokračoval s těmito filmy dále, i když mu bude sedmdesát, stále by nemusela jeho kariéra jít ke dnu...

Tři uprchlíci (1989)

Překvapivě výborný, ale naprosto zbytečný remake. Vše šlape stejně jako v původních "Uprchlících", ale musím souhlasit s tím, že Martin Short není Pierre Richard. Bohužel, řekl bych, že Francis Veber přepsal scénář do angličtiny, sehnal jiné herce a natočil film, který je naprosto a do puntíku stejný, jako originál. Na plné hodnocení to není, a Francis Veber může být rád, že za tento zbytečný remake dostal alespoň nadprůměr( i když, kdo neviděl originál, proto toho je to výborná komedie)!!!

Transformers (2007)

Transformers se nesmějí brát nějak vážně. Musíte vše brát s ohledem na to, že je to letní blockbuster, že v něm hrají skvělý herci( nejlepší je stejně božský John Turturro chrlící hlášky), a má fantastické triky. A proto musím uznat, že jako letní blockbuster nemá chybu...

Zajatec 2. avenue (1975)

Skvěle zahraná a především napsaná komedie. Nechápu, jak to že si Jack Lemmon nedokráčel alespoň pro Oscarovou nominaci, neboť jeho výkon je strhující. Ale i scénárista Neil Simon by si něco zasloužil. Malou roli si tu pak střihnul tehdy ještě neznámý Stallone, ale roli kapsáře zahrál nejlépe, jak to jen šlo. Výborná komedie!

Dej si pohov, kámoši (1993)

Krásná komedie, která není ani tak založena na scénáři, na režii, na hudbě, ale na hereckých výkonech. Oba dva hlavní představitelé to ale opět zvládli skvěle a já se nenudil! Vše ostatní je vedlejší a já musím odpustit i průměrnou televizní režii a v podstatě neoriginální hudbu Alana Silvestriho( i když je to můj oblíbenec). Skvělý film!