Linkin Park: Friendly Fire (2024) (hudební videoklip)

Tak pozor o tomhle jsem neměl ani šajnu a za mě naprosto totální nostalgie. Ano nejsem objektivní a při sledování jsem zamáčknul slzu, ale nestydím se za to. LP pro mě už každopádně navždy budou top kapelou a pevně doufám, že ještě neřekli svoje poslední slovo. Jasně bez Chestera už to nikdy nebude tak jako dřív, ale kluci mi hrozně chybí. Aspoň, že vzpomínky a hudba s námi zůstávají dál.100%

LesT jménem Branišov (2022) (studentský film)

Na tenhle kraťas jsem narazil úplnou náhodou a vzhledem k tomu, že tento údajně nejvíc strašidelný les v České republice už jsem jako fanda podobných mysteriozních témat 3x navštívil a sice jsem se tam s ničím nadpřirozeným nesetkal (a ano byl jsem tam i potmě) ale musím říct, že určitou specifickou atmosféru ten les má to určitě jo, tak jsem se na to ze zvědavosti podíval. Sice jsem se nic novýho nedozvěděl a po pravdě to co je zde mnohdy předkládáno jako pomalu historický fakty nemusí být nic jiného než místní legendy takže je to diskutabilní, ale to nevadí. Jinak to má solidní kameru a místy i slušnou atmosféru a je zase sympatický, že se z toho tvůrce nesnaží dělat něco navíc pro jakoby wow efekt. To ocením a to na pohodu nadprůměrný hodnocení si to ode mě v klidu vyslouží. Ps : Sice to sem tak úplně nepatří, ale pokud se náhodou rozhodnete udělat si výlet a tohle specifický místo navštívit, tak rozhodně zavítejte do vyhlášené místní restaurace u hada. Pan majitel je nehoráznej týpek a má na výběr z asi 50 druhů různých karibských rumů a na ukázku i čtyřmetrovou kůži z pravýho hada! Tak když už při svých toulkách nepotkáte zdejšího údajného černého strážce lesa, tak minimálně v týhle knajpě si budete určitě připadat jak v jiný době a realitě, to zaručuju.60%

Madam Web (2024)

Když jsem četl jak to všichni unisono odjebali když to přišlo do kin tak jsem se těšil na pořádně pokleslou a zvrácenou zábavu, ale bohužel je to opravdu jenom strašně nudná sračka k posrání. Řečeno slovy klasika : jsem zvědavej kam až to s těmi komiksovkami dojde, ale nebude to prima. Každopádně do letošního zatím unylýho roku tak nějak zapadající.15%

Třetí muž (1949)

Noir filmy jdou zpravidla mimo mě, ale už po pravdě v rámci mojí pravěký diskuze nemám co doplňovat a tak jsem se na to vrhnul. Uchvácen ani v tomto případě nejsem, ale uznávám, že kamera a celková vizuální stylizace je tu podmanivá a dává filmu ucházející look a atmosféru. Jinak lehce nadprůměrná detektivka. Ani já podobně jako tvůrci když to dělali nevím o tom, že psali filmové dějiny, ale vidět se to bez problému dalo.65%

Mike Shinoda - Fine (2019) (hudební videoklip)

Tenhle Majk mi při komentování poněkud uniknul. Asi bych se opět opakoval za mě pořád super hudebně i klipově. Jenom škoda, že teď od něj nic novýho nevyleze potažmo celá LP značka začíná vypadat jako mrtvá. No nezbývá než doufat, že ještě neřekli poslední slovo. Čas ukáže.90%

Pod obratníkem Kozoroha (1949)

Moc se tu kecá málo se děje, ale je možný, že při sledování jsem měl nějakou tu slabší chvilku a tak jsem tomu nakonec se zavřenýma očima ten slabý průměr dal, ale od Hitchcocka bych v této době po filmech jako byl například Sabotér, Záchranný člun nebo Provaz rozhodně čekal víc.50%

Ferrari (2023)

Vyčichlý Mann servíruje sterilní a banální storku ze sice atraktivního prostředí, ale to co by jsme v tom filmu chtěli vidět především tam bohužel není a když už ano tak mě to zrovna moc nepřesvědčilo. Pro někoho tady jak jsem se dočetl mistrovské dílo, ale to jsem po pravdě nepochopil proč a upřímně doufám i vzhledem k vadnoucímu renomé režiséra, že z toho avizovaného pokračování Heatu pod jeho taktovkou už nic v současné době nebude. To prostě nechceš vidět, takže asi tak.25%

Arcadian (2024) odpad!

Ou shit Nico tohle se nepovedlo, ale každý má právo si občas vybrat slabší chvilku jinak no comment. Za mého extravagantního, ale tady se nezvykle držícího při zemi oblíbence udělím aspoň 5%

Hrabě Monte Christo (1954)

Solidní historické dobrodružství. Nic co by mě úplně extrémně oslnilo, ale zase Marais měl svoje charizma a Francouzům tyhle typy filmů i docela šli, tak si myslím, že tam tu bezproblémovou trojku a lehký nadprůměr můžu v pohodě dát.60%

Hrůza na jevišti (1950)

Průměrný Hitch. V téhle době už měl na kontě i lepší kousky. Každopádně jako taková dobová jednohubka s trochu i nečekaně odlehčenou složkou (Hrůzu na jevišti tu vpravdě nečekejte) co se nebere úplně smrtelně vážně se to vidět dá. Zase je znát, že je za tím schopný režisér i když tady se teprve ještě rozjížděl před svými nejlepšími výkony. Nicméně nemám problém si tyhle starší věci z teď už hodně zapomenuté filmové doby doplnit a zatím jsem nějak ani vyloženě vedle nešlápl.55%