Vražda v hotelu Excelsior (1971)

Nikdo nic neviděl, ani neslyšel, tak buď byli všichni vožralí, nebo lžou, jak když tiskne! Můj nejoblíbenější ze čtyř celovečerních filmů s radou Vacátkem. Co by člověk dal za to kdyby se takový detektivky točili dneska, nebo se jim v kvalitě aspoň současná tvorba pokusila přiblížit. Povídka která je předlohou příběhu pak patří k těm lepším a naštěstí asi i díky tomu, že snímek se jí věrně drží, tak se jí povedlo přetavit i ve velmi podařené filmové zpracování. Pochopitelně s plejádou skvělých herců v čele s nezapomenutelným Marvanem.80%

Smrtící rychlost (2018)

Dost velká nuda. Travolta nemá bohužel poslední dobou štěstí na kvalitní projekty, ale kdo chce kam...15%

Obžalovaný (1964)

Pánové Kadár s Klosem se zlepšují film od filmu a už nyní mají mojí plnou pozornost. Zatím co u jejich režijní prvotiny únosu jsem víc než kvalitu hodnotil zábavnost filmu, tak tady už jde opravdu do tuhého, respektive se tu ťalo do živého a po pravdě mě ani nepřekvapilo, že po roce 68 šel ten film do trezoru. Přeci snímek kde soudruzi by vyhodili soudruha za to, že by se držel postupů a elektrárnu do provozu neuvedl a když se postupů nedržel a elektrárnu do provozu uvedl, zatím co jiní nakradli co se dalo, tak za to stanul před soudem se asi moc do krámu nehodil. Každopádně skvěle vygradovaná záležitost, kde už jen málo chybí k úplné dokonalosti.90%

Narušitel (2019)

Tentokrát pro jednou souhlas s panem mp. Režijně solidní, ale obsahově naprosto nezvládnuté. Škoda...20%

Smrt si říká Engelchen (1963)

Hitler ist kaput, partizane gut! Perfektní válečné drama s nijak nepřibarveným pohledem na činnost Československých partizánů. Dobově snad nejlépe natočené akční scény, co jsem kdy v našich filmech viděl. Strhující kamera, jenom ta občasná umělecká forma celého snímku mě místy trochu nudila, ale spousta hlášek a hlavně syrových scén kdy se tu s těmi zkurvenými nácky fakt nikdo nesere to bohatě vyvažují.75%

Sherlock Holmes: Záhada potopené lodi (2010)

Vzhledem k logu společnosti Asylum jsem už dopředu věděl do čeho jdu a tak jsem si narozdíl od některých zdejších mimoňů nemyslel, že jde o pokračování Ritchieho filmů, které mimochodem taky nebyly žádné zázraky. Tuto trashovku podkopávají především dva fakty a sice zaprvé, že se to podobně jako většina jiných filmů od Asylum bere smrtelně vážně a tak pobaví jen ta občasná a nechtěná zábavnost. No a za druhé Sherlock Holmes je tu tak sebestředný kokot že si přejete aby už v příštím záběru vylezl tyranosaur a konečně ho sežral.10%

Start v ohrožení (2001)

Náhodou mě to nijak nepohoršilo. Pohodový konspirační akční béčko, kde sice uznávám, že logika místy kapku hapruje a přes jisté překombinovanosti se dostaneme až k očekávané pointě, takže na prdel si z toho nesednu a nebudu tvrdit, že něco takového tu ještě nebylo, ale je to poctivé řemeslo, co si na nic nehraje a souhra a hlášky mezi ústřední dvojicí mě opravdu bavily, takže proč se hned čertit. Pořád je to z doby kdy se na podobná čistokrevná béčka ještě dalo v pohodě koukat, což už se dneska až na pár výjimek prohlásit nedá.50%

Dante 01 (2008) odpad!

Dobrej obal. Prej sci-fi pro 21 století ha ha ha, možná tak sračka pro 21 století. Absolutní odpad!0%

Mistr kickboxu (1992)

Chucka mám rád, ale tohle mě ani za starých časů moc nebavilo a když jsem si to nedávno náhodou pustil, tak se ten dojem nijak nezměnil. Dokonce mi to místy přišlo tak infantilní a stupidní, že jsem uvažoval, že i půjdu s původním hodnocením ještě dolů, ale nakonec jsem ho nechal i díky spektakulárnímu zážitku z původního dabingu od Intersonicu, protože to je něco tak geniálně zfušovaného, že vás to zaručeně dostane. Aspon já z toho šel do kolen. Prupovídky toho blbečka ve final fightu s Chuckem to je fakt něco. Já tě zabijuuuu!!!25%

Labutí píseň (2017) (TV film)

Fred to pořád zkouší, ale tudy cesta zjevně nevede, musím konstatovat. Pokolikáté už?15%