Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

No tak za prvé, je to černobílé (nevadí), je to ve formátu 4:3 (vadí, nechápu důvod ani přínos), je to strašlivě dlouhé (trochu vadí), je to nacpané známými herci (dobře), má to dost často strašlivě špatné a hloupé dialogy (vadí). Takže, sice sem to i dokoukal, což se při té minutáži dá brát jako úspěch, ale nadšený sem z toho nijak nebyl. Aneb Zack určitě umí točit, ale potřebuje k tomu opravdu kvalitní předlohu, jakou byli třeba skvělí Watchmen. Tady je to prostě tak nějak blbé. Například co občas některá postava zvládne a co jindy ne, je až zarážející. Nemám rád, když se schopnosti superhrdinů během filmu razantně mění jen proto, aby nějaká scéna byla dost cool nebo měla průběh dle potřeb scénáristy/režiséra. Rozhodně ale pořád podstatně lepší než verze od Josshe Whedona (to bylo peklo).

Žádné prudké pohyby (2021)

Strašně to chtělo být cool gangsterkou a vyšla z toho dost hodně zmatená a překombinovaná krimi. Půlku děje sem tam nechápal o co komu jde a kdo má jaký motivace. Tohle se moc nepovedlo i přes hvězdné herecké obsazení. A ta hlavní pointa *pozor asi spoiler* o skoro až mafiánském spiknutí US automobilek proti katalyzátorům, to pro mě osobně zabila úplně.

Mortal Kombat (2021)

Tohle mělo dobrých asi 5 minut na začátku a čím narůstala minutáž filmu, tím zároveň klesala i jeho kvalita. Bohužel, šílená blbost. :_( *palec dolu*

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Tuhle sérii od HBO jsem dal doslova na jeden nádech. Jde o žánr, který HBO umí a navíc opravdu všichni jsou tu skvělí, včele s Mare (Kate Winslet). Jenže v posledním díle s rozuzlením přišly tak moc veliké trhliny v logice případu, že jsem na to nevěřícně koukal a říkal si sakra proč, proč to někdo napsal takhle a proč to nikoho ze štábu při natáčení netrklo. *spoilers alert* *spoilers alert* *spoilers alert* Aneb když starý pán nasměruje konečně Mare k pravému vrahovi tím, když jí vypráví o tom, jak se mu ze zamčené kůlny z krabice v šuplíku pracovního stolu ztratila zbraň a pak se tam zase objevila zpátky s chybějícími náboji. A následně když onen pachatel vypovídá, že tu zbraň ukradl v noci a ještě téže noci ji na to samé místo vrátil. WTF, starý pán asi těžko chodí o půlnoci kontrolovat do kůlny svou dekády uloženou/odloženou zbraň. Tohle prostě naprosto nesedělo a podkopalo to celou logiku vyšetřování. Druhý (a ne poslední) velký renonc byl v tom, že na začátku vyšetřování tvrdili, že oběť nemohla dojet na místo činu na kole, protože to bylo moc daleko. Na konci se ukáže, že vrah zvládl stejnou cestu na kole dokonce 2x a to tam i zpátky včetně krádeže a navrácení zbraně. To bylo další velké WTF. Takže tyhle příběhové a scénáristické nesmysly nakonec shodily celou do té doby poměrně kvalitní detektivní linku. *velká škoda* Protože když v detektivce vůbec nefunguje detektivní linka díky scénáristickým nesmyslům, je to na facku.

Hastrman (2018)

Ale jo, přes divný konec a pár WTF scén (např. sex u stromu byla opravdu příšerná scéna) mě to bavilo. Nejlepší byl Norbert Lichý doslova zapíchnutý v rybníce s lucernou zavěšenou na noze :_)

Modelář (2020)

Zelenku a jeho filmy i divadelní hry mám rád, ale tady jsme se úplně nepotkali. Co do profesionálních parametrů není filmu moc co vytknout, kamera i herci skvělí... kamera snese dokonce i světová měřítka. Ale ten scénář, celé je to tak strašně těžko uvěřitelné.

Neskutečná Anna (2022) (seriál)

Opravdu je něco tak zajímavého na holce, která chtěla bát v žitě a tak lhala kde jen mohla, aby se o tom točil seriál?! Po pár dílech končím, je to děsná nuda plus hlavní hrdinka je absolutně nezajímavá (Anna, ta filmová a ne herečka Anna Chlumsky :_). Dokonce se chová doslova jako kr...a a nikdo jí tu za nepošle tam kam Slunce nesvítí, pro mě nepochopitelné. Asi si aktéři téhle události oškubat zasloužili. Ale zjišťovat to dalším sledováním tohohle seriálu rozhodně nebudu. Jednu hvězdičku za technické kvality a pár dobrých herců.

Rozhněvaný muž (2021)

Jako ano, krásně natočené, atmosféru to taky má, v první cca třetině filmu zdaleka nelepší. Bohužel s přibývajícími minutami to nějak ztrácí dech a než aby přišla postupná gradace a následná katarze skvělého začátku filmu, dostaneme celkem tuctovou, málo upokojivou a ne úplně věrohodnou loupež a přestřelku na konci. Rád bych hodnotil lépe, ale film není v ničem originální a ohledně zápletky plus jednotlivých scén a postav to není nic, co by tu už předtím nebylo a někdy i lépe (Heat). Nicméně kvalita tam je a minimálně za to jedno shlédnutí tenhle kousek stojí.

Devadesátky - Sudy (2022) (epizoda)

Krom faktu, že podle mě Kryštof Bartoš není moc dobrý herec, tak i mladý Kozák (postava) byl pěkný p.čus a Mirek Dušín, jak doma tak v práci :_) Nicméně slušná kriminálka (na domácí poměry) to díky všemu ostatnímu pořád je, i když každý ty případy zná a tudíž to zrovna není o napínavém vyšetřování a o tom, kdo je pachatelem.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Na tuzemské komediální poměry posledních let se jedná rozhodně o nadprůměr, nicméně to pořád neznamená, že by šlo o kdovíjak skvělý film... bohužel. Sympatické obsazení hlavní čtveřice pro mě osobně shazuje plejáda okoukaných tváří a tvářiček ve všemožných cameo rolích a roličkách. A také scénář, který nedrží moc pohromadě, aneb spíš než příběh na celovečerní film jde o plejádu více či méně povedených scének ze života čtyř hlavních postav.