Síla psa (2021)

To bylo tak strašně pomalé, depresivní a nezábavné... ocením tu jen krásnou krajinu, kameru a slušné herecké výkony... jinak pro mě osobně opravdu nuda k uzoufání.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Jedničku mám vážně rád jako takové klasické guilty pleasure, ale tohle bylo strašný... scénář, režie, lokace,.... herci, na kterých je vidět, že je to tentokrát asi moc nebaví... prostě silný zklamání. *palec dolů*

Arcane (2021) (seriál)

Vážně pecka, tady není co vytknout, tvůrci se překonali. Nečekal jsme skoro nic, protože nejsem fanoušek herního LoL a filmy na základě herních námětů nebývají zpravidla nic moc. Ale tady z těch chrakterů dostali maximum... nejlepší ze všeho je asi scénář, ale i animace, dabing a hudební doprovod nemají chybu. Tohle je prostě must-see i pro nefanoušky herní předlohy. Vlastně myslím, že to nešlo ani udělat lépe. btw... pro mě osobně strašná škoda, že se podobně kvalitního zpracování nedočkal svět Warcraftu, který k tomu má (měl) ohromný potenciál

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2021) (seriál)

Originál je pro mě jedno z nejoblíbenějších anime. I proto jsem měl ze seriálu od Netflixu poněkud obavy. Ty se naštěstí úplně nenaplnily a seriál jsem dal doslova na jeden zátah. Obsazení bylo vlastně celkem fajn, člověk ho po krátkém čase tak nějak přijme, i chemie mezi postavami byla slušná. Déle jsem si tu zvykal snad jen na Viciouse, jehož postavu trošku nešťastně obsadili lacinější verzí Chaviera Bardena, na což by asi i divák přistoupil, kdyby jeho charakter neposunuli do dost divné pozice často se neovládajícího vyšinutého slabocha, což s předlohou pramálo koresponduje. Celkově jsem chtěl dát vysoké hodnocení, kdyby to pro mě nezabil poslední díl této série. Chápu určité úpravy scénáře a děje (nejlépe ty jen kosmetické), ale jak tvůrci zazdili a zabili snad nejlepší scénu z originálu aneb setkání v kostele, to se jen tak nevidí. Proč? Proč to museli takhle strašně nesmyslně překopat?!? To opravdu musíme mít dnes všude silné ženské charaktery ať to stojí, co to stojí... prostě na sílu vecpané?!? Ta scéna byla v originále dokonalá a oni z ní udělají šaškárnu. A přesně proto jsem šel s hodnocením dolů, to se nedá odpustit. Je to opravdu škoda a nechápu myšlenkové pochody lidí, kteří tohle navrhli ani těch, co to schválili.

Red Notice (2021)

Jako nekomplikovaná popcornová jednohubka celkem fajn, jen mi tam nějak chyběla chemie mezi postavami a řekněme uvěřitelnější herectví. Bylo to trošku šablonovité, dialogy šustily papírem a celé je to odehrané tak nějak na půl plynu. Pár dobrých vtípků se tu i tak najde, asi nejlepší býk v aréně plus vylézající padouch z podzemí :_) Hodnocení je někde na 50%, ale spíš o malinko níž.

Titans - Hank a Dawn (2018) (epizoda)

Tenhle díl by námětem vystačil asi i na samostatný film. A film, který by nebyl vůbec špatný. Dawn a Hank jsou výborné postavy a mají povedený příběh. Dawn je navíc opravdu šíleně krásná a sexy a baví mě, když jí Rachel z legrace oslovuje jako Khaleesi. Většinu první série oba z děje zmizeli a mě opravdu chyběli, protože sem si je hned na začátku dost oblíbil... narozdíl od některých pozdějších extravagantních monster.

Bitva v ústí Šeldy (2020)

Matthijs van Heijningen jr. dostal téměř po deseti letech, od finančního propadáku jinak celkem povedeného prequelu The Thing, konečně šanci natočit další celovečerák. Nebylo to špatně zrežírované ani obsazené, to určitě ne... jen jsem se nemalou část filmu prostě nudil. Občas byl znát i ne tak úplně astronomický rozpočet, ale to spíš co do rozsáhlosti a velikosti scén než co do jejich samotné kvality. Docela to zachránil povedený konec, kdy se tedy ale trochu na sílu propletly osudy všech postav na obou stranách barikády (tady možná spíš hráze). Za shlédnutí určitě stojí, ale asi nepůjde o válečný film, ke kterému bych se někdy vracel. Lepší tři hvězdičky, víc tady dát nemůžu.

Kaštánek (2021) (seriál)

Mělo to potenciál, dobrou znělku a správně depresivní atmosféru po většinu času, jak u severských krimi čekáme. A dokonce mě to i většinu času bavilo. Jenže, bylo tam (hlavně ke konci) tolik kravin, nelogičností a oslích můstků, že to prostě bolelo. Ze všeho toho sem si odnes nejvíc asi to, že dánský policejní sbor nechodí na střelby nebo mají všichni zablokovanou spoušť u služební pistole, aneb zbraň v rukou policisty tu znamená, že bude brzo bez jediného výstřelu přemožen a omráčen... naprosto vždy!  A zadruhé, že jsou tamní policisté pěkní čuníci, neb za čas kdy jiné postavě v nemocnici přišijí napůl odřezanou ruku a propustí ji do domácího ošetření + čas potřebný k cestě z Dánska přes půl Německa, si tihle čuníci nestihli ani omýt obličej, třeba i jen na WC cestou u pumpy :_) Taky sem se těšil na to, až bude mít kaštánek křídla, že se stane něco opravdu šíleného a překvapivého... no a nic, ani vysvětlení, co to mělo znamenat... :_( To, že postava má v jedné scéně spoutané ruce kobercovkou za zády a v následující je má spoutané před sebou, aby si lepenková pouta mohla dramaticky zkoušet rozdrásat o vodovodní baterii, to už nemá asi smysl vypichovat. Prostě konec (poslední díl) tohle dost zabil.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Jsem rád, že alespoň někde ještě pořád dokáží vznikat originální a odvážné náměty, a ne u nás to opravdu není :_) Tenhle seriál má opravdu, jak se říká, koule a nebojí se do toho drsně "šlápnout". Nejzajímavější je asi pozorovat změny v chování jednotlivých charakterů, když jsou v ohrožení života. Myslím, že to tu celkem slušně a reálně vystihuje lidskou povahu v takové krajní mezi. Prvních pár epizod mě až tolik nechytlo, byly tam pro mě místy trochu nudné pasáže, především linka mladého policisty. A neustále předhazované looserství a slabošství hlavního hrdiny, které stačilo nastřelit řekněme v kratším rozsahu. Až epizoda 06 to pro mě celé brutálně nakopla, asi nejlepší a nejsilnější díl celé série. Tam jsem zíral doslova s pusou dokořán. Poté už si to zachovalo vysokou úroveň až na samotný závěr, kde jsem ale popravdě čekal něco... nevím... více nápaditého, šokujícího nebo dojemného... prostě o trochu víc než nakonec přišlo. Nicméně i přes tuhle "kritiku" jde o velmi povedené a originální dílo, které mohu s klidným srdcem doporučit (jen slabší povahy asi seriál nedokoukají :_). Za zmínku stojí i kvalitní hudební doprovod. btw... Na rozdíl od kolegy níže pevně doufám, že žádná druhá ani třetí nebo čtvrtá řada nebude. Pochybuji, že by autoři mohli přijít s něčím opravdu novým oproti té první a nebyla to jen nastavená kaše. Některé minisérie by prostě měly zůstat uzavřené/otevřené přesně tak a tam kde skončily. Nedělat z nich za každou cenu nekonečný stroj na peníze, který ale vede ve většině případů do pekel (příkladů známe hodně :_).

CO / KDYBY (2019) (seriál)

Tohle mělo daleko větší potenciál než z toho nakonec autoři vytěžili. Skvělé monety tu občas střídají naprosto WTF části, jako z jiného seriálu. Vedlejší linky nevlastního homosexuálního bratra a hlavně ta nemocniční, jsou naprosto mimo hlavní děj a jen zdržují a klidně mohly být z úplně jiného seriálu. Neustále na mě působily dojmem, že jsou tam jen proto, aby autoři splnili předepsané kvóty na počet postav jiné rasy a jiného sexuálního vyznání. Protože opravdu, kdyby tam ty vedlejší postavy a jejich "příběhy" nebyly, nejen že by se vůbec nic nestalo, dokonce by to dynamice vyprávění velice prospělo.