• Krátkometrážní

Hej-rup! (1934)

Frič. Voskovec. Werich. Když se tyto jména spojí dohromady, můžeme očekávat velmi kvalitní filmový zážitek. Ale trochu mě to zklamalo, oproti pozdějšímu filmu "Svět paří nám". Ale i zde jsem se skvěle bavil. Humor V+W je prostě nezapomenutelný. Většina jejich filmů se odehrává v dělnickém prostředí. Nezaměstnaný dělník a zchudlý továrník je zajímavý námět na film. Jednoznačně nejlepší scéna je závěr, když visí V+W na plošině. Celkově jsem byl s filmem spokojený.

Requiem pro panenku (1991)

Poněkud drsný film. Režisér Renč si vybral odvážné téma. Ale dal tak možnost Aně Geislerové zviditelnit se. Tímto filmem se herečka dostalo do povědomí diváků a začínala být stále více obsazovaná do filmů. Zaujalo mě, že film je inspirován skutečnou událostí. Bohužel administrativní omyly se občas stávají, ale nikdy to není příjemné. Je velký rozdíl, jestli máte být v dětském domově nebo v ústavu pro mentálně postižené! Na filmu se mi líbilo výborné herecké obsazení. Nejvíc se mi "líbila" Eva Holubová. I když v reálném životě bych ji rozhodně nechtěl potkat.

Noc v muzeu (2006)

Co říci na úvod? Je to jedna z klasických "amerických blbostí". Přesto jsem se ale u filmu celkem bavil. Asi to bylo tím, že hlavní roli měl Stiller. Líbilo se mi, jak tvůrci zábavnou formou nabídli divákům kus z amerických dějin. Ale jinak tenhle film byl spíš průměrný. Nic závratného tam nebylo, ale stejně jsem byl nakonec docela spokojený. Myslím si ale, že kdyby tvůrci na konci vynechali "typický bláznivý americký konec", ohodnotil bych film lépe.

Fotři jsou lotři (2010)

Podle mě je to nejlepší díl z celé série. Je zde několik vtipných scén. Dvojice De Niro/Stiller je záruka, že se budeme u filmu dobře bavit. Ještě když jim konkurují Hoffman a Streisandová, v rolích rodičů, není co dodat. Líbila se mi také role Owena Wilsona. U prvních dvou filmů z této série jsem se tolik nezasmál jako v téhle. Kdo se chce na tento film kouknout a rozumět mu, je pro něj povinnost shlédnout všechnu sérii. Tato série by si zasloužila pokračování, kterého se asi již nedočkáme....

Roztomilý člověk (1941)

Miluju filmy "Maca" Friče. Vždy, když slyším jeho jméno, si mohu být jist, že mě čeká kvalitní film. Totéž se samozřejmě stalo i s tímto filmem. Frič je prostě odborník na komedie. Takové filmy, které vznikaly v průběhu války, jsou jedny z nejlepších z české kinematografie. Obzvlášť pak komedie. Roztomilý člověk, je asi určitě nejlepší, co jsem od tohoto bravurního režiséra viděl. Už jen to obsazení - Nový, Gollová, Pešek..... To už mluví za vše. Tito herci patřili ve své době k elitě českého filmu. U filmu jsem se skvěle bavil od začátku až do konce. Jen by mě zajímalo, proč v dnešní době nevznikají takové podobné filmy, na stejné nebo podobné úrovni. Je škoda, že nejvyšší hodnocení je pouze 5 *. Tento film by si totiž zasloužil mnohem, mnohem víc (takových filmů je ale víc).

Jáma a kyvadlo (1961)

Film je dobře zpracován, ale s povídkou E. A. Poea to mělo společné jen název a ke konci kyvadlo. Na druhou stranu si myslím, že původní Poeova povídka by se dala natočit velmi těžko - vždyť se polovina povídky odehrává ve tmě. Bylo ale zajímavé, jak režisér pozměnil děj. Asi po půlce filmu jsem si uvědomil, jak je to vlastně kvalitní film. A to mi ani moc nevadilo, že to s původní povídkou nemělo nic společného. Pravý filmový zážitek umocňuje velmi dobrá hudba a herecký výkon Vincenta Price. Tenhle film je hrdým příkladem, jak má správně vypadat dobrý horor. Klobouk dolů pane režisére Cormane!

Vratné lahve (2007)

Jan Svěrák opět nezklamal. Tento výborný film jsem viděl ještě když jsem byl na základce. Ale myslím si, že děti Vratné lahve nepochopí. Je to příběh o stáří. Myslím si, že v ČR není moc takto aktivních "staříků". Josef Tkaloun není spokojen s tím, že by už měl odejít do důchodu. Podle mě je nejsmutnější scéna, kdy se Tkaloun dozví, že v obchodě bude místo něj automat. Je vidět, že Zdeněk Svěrák stále umí psát velmi kvalitní scénáře. Duo Svěrák-Svěrák je vždy zárukou povedeného filmu.

Rosemary má děťátko (1968) odpad!

Pane Polanski, zklamal jste mě. Čekal jsem horor, ale co to bylo? Myslel jsem, že aspoň ten příběh bude o něčem (jestli tam vůbec nějaký příběh byl). Lituji, ale ani jednu hvězdičku si tento film podle mě nezaslouží. Je jen minimum filmů, které hodnotím tímto, ale někdy to prostě tak je.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Pro mě jednoznačně nejlepší díl z celé série. A vůbec mi nevadilo, že zde už nebyl Will a Elizabeth. Stačí mi, když je tam starý dobrák Jack Sparrow a Barbarossa. Prokletí Černé perly začalo slušnou sérii humorně-dobrodružných filmů. Velmi dobře zvolené obsazení (Depp jako vždy nezklamal), docela mile mě překvapila Penelope Cruz. A samozřejmě i ostatní herci byli dobří. Na plné hodnocení mi sice ještě něco chybělo, ale stejně jsem se u tohoto filmu skvěle bavil.

Hlídač č. 47 (2008)

Nepamatuju si film, kde by hrál Karel Roden a nelíbil by se mi. Hlídač opět nezklamal. Rozhodně velký podíl na úspěchu nenese jen herecké obsazení, ale i režie Filipa Renče. Od něj jsem viděl už několik filmů, ale tenhle je podle mě jeden z nejlepších. Děj dostal pořádný spád až když Josef Douša dočasně ztratí sluch. Možná by to bylo dobré někdy se od ostatních nenápadně dozvědět, co si o vás vlastně myslí. U hodnocení jsem se ani nemusel dlouho rozmýšlet.