• Krátkometrážní

Zásah v pravou chvíli (1963)

Tento film je úžasnej! Už jen při úvodní scéně na operačním sále se téměř nemůžu smíchy udržet. Tento film jsem viděl asi již třikrát, ale pokaždé se zasměji. Přiznám se ale, že když jsem ho viděl poprvé, měl jsem rozporuplné pocity. Teprve až po druhém shlédnutí jsem usoudil, jaká je to dobrá komedie. Nezapomenutelný výkon Normana Wisdoma jako pan Pitkin. Je to jedna z nejlepších britských komedií, které jsem kdy viděl.

O makové panence (1972) (seriál)

Musím se přiznat, že chvíli trvalo, než jsem Makové panence přišel na chuť. Stejně si ale myslím, že je to bohužel jeden z těch mála horších Večerníčků. Ale zase se mi líbil dabing pana Brodského. Tím si Maková panenka zaslouží 3 *.

Helena (2012) (seriál)

Viděl jsem pouze jeden díl, ale i to mně již stačilo. Tohle že prý vymysleli tvůrci Comebacku? Comeback je oproti tomuhle na mnohem větší úrovni. Ale to úplně srovnávat nelze. Jen doufám, aby tvůrci při vymýšlení nového seriálu již neudělali něco podobného jako toto.

Obchoďák (2012) (seriál)

Na Obchoďák jsem se docela těšil, už kvůli hereckému obsazení. Výsledek ale tak dobrý nebyl. Pravda, občas jsou tu i pěkné vtipné scény, ale myslím si, že je to opět další z "klasických" českých seriálů. Viděl jsem sice jen úvodní dva díly, ale i to mě už přesvědčilo. Rozhodně se nestanu pravidelným divákem. Musím ale říct, že toto je jeden z nejlepších seriálů svého druhu, které se v dnešní době u nás točí. Nechápu, co je to v dnes za módu dělat takové seriály. Kde na to ti lidé chodí? Dvě hvězdičky jsem dal za to, že je to celkem vtipné a zajímavé, ale stačilo mi to. Nenaladilo mě to na další díly.

Cesty domů (2010) (seriál) odpad!

Bože, kde to žijeme? Proč jsme stále zaplavováni podobně stupidními seriály? Stačilo mi pouze 5 minut a zhnuseně jsem to ihned radši vypnul. Bohužel toto není jediný podobný seriál. Podobnými (prakticky stejnými) jsme doslova přehuštěni. U tohoto seriálu jsem s radostí dal hodnocení jako odpad! Jsem rád že hodně lidí má se mnou stejný názor.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Po celou dobu filmu jsem se pořád bavil. Příběh je pěkně zpracovaný a konec mě docela překvapil. Moc se mi líbí filmy Oldřicha Lipského. Navíc scénář napsal Jiří Brdečka. Od této dvojice se mi také líbil Limonádový Joe. Velké plus u tohoto filmu mají povedené efekty a výtvarné zpracování. A samozřejmě také hudba. Navíc Lipský si vybral výborné herecké obsazení - Dočolomanský, Kopecký, Hrušínský, Brodský. Prostě samé vynikající herce. Bohužel takoví v dnešní době už pomalu ani nejsou. Tajemství hradu v Karpatech je velkou poctou panu Verneovi. Za to si Lipský zaslouží velkou poklonu!

Assassin's Creed: Embers (2011)

Ezio nezklamal. Mohli jsme vidět zakončení jeho života. Upřímně - chybí mi. AC je prostě skvělá herní série. Tento snímek to jen potvrdil. Animace je velmi povedená. Na konci filmečku mi bylo Ezia líto. Fakt.

Temné stíny (2012)

Dvojice Burton-Depp. Ještě než jsem tento film viděl v kině, věděl jsem, že to bude víc než dobré. Nemýlil jsem se. Nevím čím to je, ale zatím všechny filmy s touto dvojicí se mi velmi líbily. A nyní nám Burton přiblížil 70. léta. Velmi se mi líbily kostýmy a make up. A navíc když se k tomu připočítá výborná hudba Dannyho Elfmana, je výsledný efekt zaručen. Velké plus dávám také skvělému obsazení. Zajímavá byla postava dr. Hoffmanové v podání H. B. Carter. Ale i výkony ostatních herců se mi velmi líbily. Díky této duchařské komedii jsem si vzpomněl na skvělého Beetlejuice. Je vidět, že Burton, Depp a Elfman mají toho ještě hodně co nabídnout. Smekám před vámi, pánové!

Alcatraz (2012) (seriál)

Seriál je myslím dost povedený. Zklamal mě takový trochu divný konec a tak doufám, že tvůrci udělají i druhou řadu. Na seriálu se mi líbilo, že v každém díle jsme poznali nového vězně (dozorce) a zároveň jsme se postupně dostávali k pochopení zmizení vězňů. Takový druh seriálu mám rád - když se člověk postupně dozvídá jen střípky, které si pak musí spojit dohromady. V případě Alcatrazu se to myslím povedlo dobře. A co se týče postav, tak se mi asi nejvíc líbil Hauser a ředitel. Naopak se mi vůbec nelíbil Tiller.

Alois Nebel (2011)

Nebel mě vyloženě zklamal. Sice mně velmi nadchla úžasná animace, ale to je tak asi vše. Příběh je takový nemastný, neslaný a vůbec by nevadilo, kdyby na něm tvůrci trochu více zapracovali. Dále se mi nelíbily občas zdlouhavé záběry. Ale abych pořád jen nekritizoval, na filmu se mi líbila hudba, která dokonce dostala Českého lva. Věřím ale, že film má i své příznivce, kteří se mnou asi nebudou souhlasit. Mě Alois Nebel vůbec neoslovil.