• Pohádka

Křišťálek meč (2007) (TV film)

Zbožňuju pohádky,pročež jim tak nějak apriori nadržuju..ale tady fakt nevím..pokud jsem setrvala,tak hlavně kvůli muzice (středověk fakt můžu),pak asi kvůli kostýmům a velmi ucházejícím exteriérům..na druhé straně mi to přišlo poměrně nepohádkové..prostě rozpačité - a rozpačitá jsem z toho i já :-/..

Kód Navajo (2002)

Vojín ryan to není a cage není hanks..no a?!?akční režisér natočil válečný film a nenatočil ho až tak špatně..válečné filmy můžu a ještě víc můžu adama beache..a kazdopádně mi přišlo fér,že někoho napadlo natočit konečně film o nepříliš známé kapitole 2.světové války - čímž mám na mysli využití indiánů kmene navajo a jejich jazyka šifrování..

Den trifidů (2009) (TV film)

Tak skvělá knížka a tak bídný film...achjo...málokterá adaptace mě tak zklamala :-/..

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Ve chvíli,kdy se všichni kolem intelektuálně prsí, kolik toho viděli v rámci "jednoho světa", jsem vyrazila na tuhle šílenost..a neskutečně si užila!!! Skvělý triky, ujetí sourozenci, po zuby vyzbrojení neuvěřitelnou plejádou zbraní a příjemná stopáž - to všechno způsobilo, že jsem se šťastným úsměvem opouštěla kino, navíc úžasně zrelaxovaná a jediné, co mi drobka kazilo náladu, byla otázka - je možný, aby tahle báječná šílenost měla pokračování (který by navíc stálo za vidění)???

Umění lhát (2009)

"chci malé tlusté děti s pršákem" - a chlapa s kouzelným smyslem pro humor, čili rickyho gervaise!!!

Stepfordské paničky (1975)

Kniha skvělá, verze s nicol kidman mi přišla napoprvé úplně mimo, ale s postupem času jsem ji vzala na milost a beru ji jako něco,co nemá s předlohou až tak moc společného - ale tohle mě dostalo!!! bezchybná katherine ross a její zoufalý boj, aby nedopadla stejně jako její kamarádky - tak to si budu pamatovat hodně dlouho.. a děsí mě představa, že mooožná i můj drahý polovic touží ve skrytu duše po stepfordské paničce..

Sexy 40 (2009)

čekala jsem romantickou blbost - a našla příjemný a poměrně uvěřitelný film.. catherine zeta-jones je přesně ten typ ženy, která dokáže vzbudit sympatie i u mnohem mladšího partera... a justin bartha dokázal parádně vybalancovat ne úplně jednoduchou rovnováhu mezi roztomilým klukem, zamilovaným do o něco starší ženy, a zároveň schopným dospěle přijmout zodpovědnost za vážný vztah...

Sedm statečných (1960)

nejvíc nejlepší western ever!!! - každý z hrdinů je naprosto dokonalý prototyp chlapa... a obsazení nemá chybu - yul brynner, steve mc queen, kouzelný chlapeček horst buchholz nebo james coburn, muž několika slov... když slyším jeho: "Nobody throws me my own guns and says run. Nobody." - tak se rozpouštím jak kostka ledu :o)!!!

K čertu s ošklivci (2010)

sedíte u televize a bezmyšlenkovitě cvakáte dálkovým ovládáním ve snaze najít něco, co by vám výrazně nesnížilo iq... a pak narazíte na tenhle zvláštní film o zvláštních a nepříliš hezkých lidech - a zjistíte, že se rvete o výše zmíněné ovládání se zbytkem rodiny, protože vy ten film chcete xakru dokoukat!!! chcete vědět, jak to dopadne!!! a hlavně chcete, aby to celé dobře dopadlo a aby si ošklivý antihrdina vzal nepohlednou hrdinku a aby spolu žili šťastně až do smrti!!! - a na konci sedíte u televize s připitomělým úsměvem (aniž by ale vaše iq utrpělo výraznou újmu) a máte pocit, že na světe je občas i docela hezky a milo :o)...

Když se čas naplnil... (1980)

na můj vkus příliš mnoho klišé, ale jako nenáročná podívaná neurazí... na "skleněné peklo" to sice nemá ani náhodou, ale vcelku je to koukatelné i díky paulu newmanovi, který je zde mužný jako vždy, a přepůvabné a netuctově krásné jacquelin bisset...