• Pohádka

Nejvyšší nabídka (2013)

Tři hvězdy za film a jednu navíc za G. Rushe. Mimochodem marně dumám, jestli jsem toho pána viděla v nějakém nekvalitním filmu. Asi ne.

Řbitov zviřátek (2019)

Včera jsem konečně viděla "Řbitov zvířátek"... Doteď jsem se tomu kvůli možnému zklamání radši vyhýbala. Knížku jsem četla a jo, rozdíly oproti knížce jsou, ale že by to byla až taková hrůza, jak jsem čekala... Teda nejdřív mě málem kleplo, když se ukázalo, že tvůrci vyměnili dvouletého vraždícího chlapečka za devítiletou vraždící holčičku. Ale záhy jsem pochopila jejich záměr - pokud nechtěli použít loutku nebo animaci, tak to prostě udělat museli. Četla jsem si kritiky, i zahraniční, a souhlasím s tím, že "film není na 100% věrný knize, ale je stoprocentně věrný jejímu duchu". Plus filmu: ta holčička JE dokonalá! 😍

Princip slasti (2019) (seriál)

Nevím jak vy, ale já se víceméně od začátku nudím. Strašně rozvláčné... Potenciál to mělo. Ale je to nudaaaa. A to mám Rodena, Taclíka a Hádka fakt ráda. Příště bych doporučila vhňahňat to do míň epizod.

Jak si nepodělat život - Nonstop lahůdky (2019) (epizoda)

Krobot se usmál! Neuvěřitelné! Jeden večer plný propletenců s jednou rodinou a jednou "hezkou zrychlenou". :-) Kdyby to napsala Rozamunda Pilčrovic, tak by se hlavní hrdinka buď vrátila k zmoudřelému ex nebo by si začala s pohledným revizorem. Ale protože to napsal Pavlíček, dopadlo to, jak to dopadlo. Protože takovej už je holt život...

Jak si nepodělat život - Až budou krávy lítat (2019) (epizoda)

Jsem ze školství, a proto nadšení velký! Až tak velký, že jsem dala 4*. Protože my ze školství víme, že tohle všechno se tam fakt může stát. Protože vy opravdu můžete narazit na fracka, abyste zjistili, že za jeho chováním je něco víc. A pokud jste učitel tělem i duší, snažíte se mu pomoct. A někdy se vám to vyplatí a jindy ne... A proč "jen" 4* a ne 5? - Protože ta koncentrace průserů už byla až moooc velká. Ale zas chápu, že se to muselo holt vhňahňat do 84 minut. A velkou zásluhu na tom, že se to navzdory kumulaci průserů povedlo, mají hlavně neuvěřitelně uvěřitelná hlavní hrdinka a její matka. (Mmch, kolega tělocvikář se taky povedl. 😀 Je to esence všech tělocvikářů, co mi kdy přišli do cesty. 😂)

Letní láska (2010) (TV film)

Čekala jsem strašnou 3,14čovinu. Jenže když jde na člověka nachlazení, bere i to. A místo očekávané hrůzy docela příjemná oddychovka s docela uvěřitelnými hrdiny a navíc vcelku vtipná. Přistihla jsem se, že hlavní hrdince držím palce. Navíc bylo osvěžující koukat pro jednou na parádní ženskou krev a mlíko, namísto všech těch útlounkých děvenek, o nichž by můj moravský děda prohlásil: "Ani rici, ani cici - co s ňu?" 😀

Veronika, prostě Nika (1980) (TV film)

Kudláčkovou jsem nikdy moc nemusela, ale zrovna tady jí role sedla. A chudák Karel Augusta vystřihnul tak skvělýho pedofila, že jsem z něj měla špatný spaní. A hláška "Hňoucej, Venoušku, hňoucej!" patří do zlatého fondu naší rodiny. 😁

Komediantská princezna (1936)

Kdo byl kdo v českém prvorepublikovém filmu. Obsazení fantastické, děj naivní, některé scény až hloupoučké... A ten malý siroteček, to byl děsnej spratek! Nicméně už jen za to obsazení a hned tři krásné dámy a podmanivý hlas Otomara Korbeláře dávám z jakési nostalgie 3*...

Takže ahoj (1970)

Na Olmera to nebylo zlý. Forman to není, Chytilová taky ne. No a? Není to špatný a hlavní hrdinka je vcelku uvěřitelné děvče. Co hledá a hledá a neví co. A nedá pokoj, dokud to nenajde. Btw - kam zmizela půvabná okatá Valerie Chmelová? Pamatuju si ji ze "Zítra vstanu a opařím se čajem". A pak už zřejmě nic nenatočila... Japato? 🤔

Vikingové (1999)

Jedna z mých guilty pleasures. Žádné vrcholné dílo světové kinematografie, ale pohled na drsné seveřany mě nikdy nezklamal. Z filmu čiší testosteron, chlapi jsou opravdu chlapi a atmosféra se povedla na výbornou. Až na Banderase samé neokoukané, leč koukatelné obličeje. S každým dalším shlédnutím se mi tahle věc líbí víc a víc.