• Pohádka

Ženy v běhu (2019)

To nebylo vůbec špatný. Čekala jsem další konformní českou rádoby komedii poslední doby. A dočkala jsem se milého a příjemného filmu s kupodivu uvěřitelnými herci. Bylo to tak pozitivní, že mi z toho možná stoupl cukr. Ale tak nějak mile. Jo, a kdyby byly půlhvězdy, dala bych ještě půl navíc.

Pan profesor - Oběť (2021) (epizoda)

V této chvíli jedou v televizi dva seriály z oblasti školství. A to mě převelice zajímá, protože v něm už pár let pracuju. Zatímco na "Ochránce" pokaždé čekám plná napětí a očekávání, protože mi přinese cenné poznatky a podněty a taky příběhy podle skutečnosti, na "Profesora" se někdy kouknu a jindy ne. Nepotřebuju ho a nechybí mi.  Důvodem je to, že se od skutečnosti odlišuje jako nebe a dudy. Jo, je vtipný, je zábavný, je chvílemi dojemný a mnohdy má mravoličné poslání, ale to, co se v něm děje, je pohádka... Milá, neurážející, ale furt jen pohádka. Nu což, i my profíci si zasloužíme pohádku s pohledným Dykem (i když ausgerechnet i my na naší škole pohledného dvoumetrového mladého pedagoga kupodivu máme), přičemž zmíněný Dyk je také asi jedním z mála důvodů, proč na to sem tam kouknu...

Černý les (2010)

Mohl to být docela koukatelný film. Jasný, samý klišé, ale to bych autorům odpustila. Co jim ale za sebe neodpustím, jsou toporné herecké výkony. A to, že samotný mystický Schwarzwald si jeden v tom filmu moc neužije. Každopádně škoda promarněné šance. Mohlo to být o mnoho lepší.

Modelky s.r.o. (2014)

Úplně zbytečný film. Modelky vesměs blond a úplně blbý (ať žijou stereotypy a klišé)... Tupý scénář... Tu jednu zoufalou hvězdu dávám z nostalgie za ještě pořád zachovalé Reginu Rázlovou a Evelynu Steimarovou a za stále chlapáckého Jiřího Štěpničku. I když se ptám - jak mohli?!?

Kouzelníkův návrat (1984)

To vůbec nebylo tak zlý, jak se snaží podsunout "oficiální text distributora".  Na to, v jaké době film vznikl, vůbec nejde o černobílý pohled na poválečnou situaci v českém pohraničí... Možná trochu moc postav a trochu moc osudů, ale ono to tam asi tak vypadalo...  Kanyzu a mladé nadšené osídlence bych asi občas vzala něčím po hlavě, ale líbily se mi úvahy místního Němce-antifašisty na téma "Mám zůstat tady, kde budu víceméně jediný Němec, nebo mám být odsunut s lidmi, kteří jsou sice Němci, ale se kterými jsem bojoval"... A zaujal mě kouzelník Martin Huba, z mého úhlu pohledu bezcharakterní hajzl, který vymění svou kouzelnickou pomocnici za Němku, která mu za války zachrání život, aby i ji vyměnil za mladší a méně politicky komplikovaný model...

Ženy u benzinu (1939)

Milá a poměrně neznámá komedie. Je sice z rodu těch "jak emancipovaná šikovná děvčata k manželskému štěstí přišla", ale i díky skvělému obsazení v čele s báječnými Růženou Šlemrovou a Zitou Kabátovou jsem hodila lehké pobouření za hlavu a bavila se.

13 minut (2021) (TV film)

Povinně promítat v autoškole...

Pátá vlna (2016)

Mám plný kecky YA literatury a filmů, kde mladiství hrdinové spasí svět. Ale tohle potenciál mělo. Bohužel to rychlostí blesku prolétlo od 1. vlny ke 4., aby se to pak crcalo děsně dlouhou dobu okolo vlny páté. Trochu to zachraňovala Chloe. Snad v budoucnu nezklame, ale přijde mi, že ta holka hraje vcelku neuvěřitelné.

Stupeň 6: Dny totální zkázy (2004) (TV film)

Katastrofický filmy můžu, krásně si při nich odpočinu a vymyju mozek. Ale tenhle se moc nepovedl. Je to takové o ničem, rozvláčné, "tvůrci" by rádi dodali svým hrdinům hlubší psychorozměry, ale nedaří se jim to. Příliš mnoho dějových linek to celé rozmělňuje... Celé mi to bůhví proč připomíná neochucenou ovesnou kaši - jíst se to dá, ale chuť teda nic moc.