Karel Kryl pro studenty (1990) (koncert)

Karle Kryle, už zase ryjeme držkou v zemi...a dík za tu cigaretovou špičku.

Koncert pro všechny slušný lidi - Karel Kryl (1989) (koncert)

Dovolím si namísto klasického komentáře pouze reagovat na přítele Flekera. Takže Flekere, jdi do prdele!!! Něco tak stupidního aby člověk pohledal, bohužel, neštěstí nechodí po horách.

Dobrodružství oceánů: Carcharias - Velký bílý (2001)

Milý Steve, za božského predátora dvacet pointů, za lítání na silničním biku v Emerice dalších deset, ovšem za Tvou přenádhernou píseň ve filmu Pan Tau na pionýrském táboře, mám chuť s Tebou praštit do táborové vatry a potřít ti brýle tukem, ale protože jsem dobrák od chrupavky, pak Ti odebírám jen pětadvacet stárů a končíme spolu na krásných pěti. Nádherný dokument, který vyrazil dech píčusům po celém světě.

Muži v černém 3 (2012)

Pokud se Vám budu zdát v příštích pár týdnech zvláštnější (rozumějte, víc padlý na gembu a zdánlivě mlít pantem mimo dané téma), pak vězte, že za vše může opět jen on a tím není nikdo jiný než Prometheus. To (prozatímní ) trauma se mě drží jak statný morgoš sociálních dávek, nebo jak fungl nové pemprsky verbalovo řádně cvičeného prdelního svalu, to pro ty nexenofobní lůzry , aby pochopili danou situaci a psychickou labilitu, ve které se momentálně nacházím. Minimálně stejnou dobu, po kterou jsem čekal s napětím na omeletu z tun vetřelčích vajec (teď mám chuť jen na Scottovo volské oko), budu zřejmě lehce neobjektivní a nevyhnu se srovnávání. Jo!!! Aha... "Muži v černém"..nekopej mě do čéšky, vždyť já vím, kreténe...Takže, tahle obskurní orgasmizace v nadčasově střižených kvádrech ze Savile Row mě naprosto nadchla a mám pocit, že být mladým pubescentem, pak doma ztropím nejednu hysterickou scénu, dokud by mě nechápající rodičové neodvezli do Bradavic pro obrýlené kravaťáky honící vesmírnej šmejd, ať to stojí třeba půl státního rozpočtu. Všichni ti Ó, JÉ, KÁ, QÉ i ostatní bflmpsvz, mně prostě a zkrátka učarovali při akčním honu na hodně vostrýho záporáka (ne jak ve dvojce, na tu tristní kozatou krávu s chapadlem) napříč časem i prostorem.Hmmm...vizuál kvalitka. Kupodivu i příběh vypadl z někoho, kdo zřejmě chvíli nemasturboval nad svou obdivuhodnou genialitou a Brolin dal snímku zbytek šťávy a to nejen proto, že se tváří jak medium rare z poctivý argentiny...nechci spojlerovat, jen krátká vsuvka, z Andyho Warhola jsem běhal po stropě jak jsem se bavil a to podotýkám, že jsem flegmatik (a líný člověk) a po stropě skáču jen v krajních mezích, například když jde o život (můj), či je na něm bablgemem přilepený bůr.(cizí). Pro člověka jako jsem já, naprosto skvělý kulturní zážitek, takže pokud jste na tom podobně jako já (kyškyš, epičky, volové) a máte po trepanaci lebky a úpravě mozku, vezměte soušku učitelku do kabinetu, ojeďte jí kunu vycpaným tchořem a pak trvejte na návštěvě kina celé vaší zvláštní školy. Jo, abych nezapomněl, Ridley, měl jsi tam fláknout třeba retarda Sandlera a vydávat to za parodii....kurva, to mi bude strašit v hlavě dlouho...Jo, MIB III, zcela v pořádku :)

12 opic (1995)

Když jsem v roce 1995 šel po premiéře z kina, byl jsem rozesrán jak u mnou zmiňovaného Prométhea tento týden...dnes mi jen stačí slyšet..."halóó... to je policie??? ...tady je jen nevinná oběť...unesla mě zfetovaná kurva a nějakej šílenej zubař" a pálím pěti vostrejma, nemá cenu psát víc, dokonalé sci-fi...třeba budu za pár let hledět podobně na dílo páně Scotta, zatím zbývá jen ta rozesranost...nic není evidentně definitívní.

Strach má velké oči (1980) (TV film)

Vzhledem k tomu, že jsem svou oblíbenou, maximálně excentrickou a žrací pohádku mohl vidět po letech v repríze a díky souhře náhod v těsném sledu po neméně originálním Pohlreichovu pořadu, tudíž mohu objektivně posoudit profesionalitu učinkujících v obou kulinářských perlách, je proto jasným a nepochybným vítězem majitelka restaurantu V Zátiší - baba Mági a její provozák Hrušínský coby dědek Bujón. Jejich kuchařská ekvilibristika jasně převyšovala předimenzovaného, řetězy ověšeného prasopsa z Blue Note a jejich éňoňéňo kuchyň vyzdobenou sračkami z Třicetileté války. Na račí, želví i lysohlávkovou polífku vždy jen k zmiňované babě, za ochutnání stojí i místní specialita a to "zabijačková", kterou si (pokud nechybí klika) můžete vylemtat za libých zvuků originálního jukeboxu. Přehledný jídelní lístek, vynikající kuchařka i servis, stylovost, veškeré jídlo z domácích surovin a geniálně rustikální, lepím na vchod 5 michelinů a příště si včas vyřídím rezervaci, abych nemusel sedět prdelí ve dveřích.

Fontána (2006)

Nemaje pražádný strach z nařknutí, že bych se zde chtěl jen kdovíjak pseudointelektuálně vyzvracet, dávám hrdě 5. Tím netvrdím, že jsem si stoprocentně jistý mým jasným pochopením veškerých myšlenkových přesahů filmu, ale mám pocit, že mám na snímek pohlížet jako na vrstvené umělecké dílo (nejen na obraz s hudbou , i když už to by samo o sobě stačilo) , jako na oživlou vizuálně dokonalou multimediální galerii plnou myšlenek. Tu nádhernou hudbu budu mít v hlavě ještě dlouho (ne, verbale, žádnej popkorn, žádný éčko :) ), herecky mě překvapil Wolverine a udělal mi i radost tím, že jakožto plešatý vesmírný poutník byl na stupnici, Xicht prdelní až Krasomír, někde uprostřed a nesral mě výjimečně svým atavistickým nadsamectvím. Film, který aspoň zčásti musí a může pochopit každý s minimální empatií, sluchem a zrakem do padesáti dioptrií, pokud splňuje člověk byť jeden jediný výše zmiňovaný bod, a přesto háže Aronofského přes palubu do odpadu, pak je buď naprostý ignorant a nebo nás naopak všechny obchcává svou "kontroverzností" a já gratuluji za geniální myšlenku :) jak vystoupit ze stáda a jít proti proudu. Pro mě to byl zážitek a strhující podívaná.

Nedotknutelní (2011)

Já, jakožto přesvědčený ateista, dnes upřímně děkuji šéfovi Všehomíra za vnuknutí francouzským tvůrcům a klaním se, smekám poklop své cynické palice, vysekávám poklonu a pěji pochvalné a oslavné ódy. Prvních pět minut jsem váhal, jestli jsem udělal dobře, už u Warriora jsem měl oči jak šnek, když se znenadání vyšvihl tak nahoru a pak to bylo jen zklamání a nepochopení z tak vysokého hodnocení, které jsem nemohl akceptovat a ťukal jsem si na čelo z hystericky nadšených komentářů zdejších sporťáků, co nemá chlapa. Teď si možná budete o mně myslet to samé a to nejsem ani čerňoch, ba i nohy své používám i k chůzi a kopání do prdelí. Tenhle film zkrátka chápe každý, nejen tématem "postižená" elita. No nic, jak jsem psal, po začátku, kdy se ulicemi řítí bubák v maserati quattroporte, jsem měl už na jazyku cynické vejšplechty typu (současné době propírané téma) lobista Janoušek, pak nějaký hlody na africkou populaci a následnému výsměchu hodnotících, kteří se nechali opít rohlajzem, ale doma by takové kapacitě, jako je hlavní hrdina, nedovolili ani sednout na sedačku z Ikei a běda, jestli by vám škrábli blatník na rodinné oktávce. Pak mě všechno přešlo, a ač se nijak zvlášť u filmů neprojevuju, pak tohle byla tak příjemná výjimka, zkrátka jsem řval smíchy. Další věc, která mě odrazovala, komedie? Já?? Blbost! Jenže ona to není jen tak nějaká prvoplánová hihňačka, to bych se tady vůbec neexponoval. Úžasně zahraný, neskutečně sympatičtí herci, ale ouplně všichni. Geniální, a dost, zbytečné plejtvání superlativy, všichni si to dejte povinně. Jsem nadšenej jak po prvním šoustu, sorry za ty intimnosti. Když jsem se tady tak rozděkoval, pak díky Lillien http://www.csfd.cz/uzivatel/289453-lillien/ a Drissovi http://www.csfd.cz/uzivatel/316713-driss/ za doporučení, na ně já dám a pro Drisse, už chápu změnu nicku a navíc mi to už teď nepřijde infantilní. Jasně plnej počet a v první dvacítce by klidně mohl Nedotknutelný zůstat. EDIT: No ty voe, nejsem klasický hovnaházeč na český dabing, ovšem zde je všechno špatně, doporučuji nekonzumovat.

Světlonoš (2005) (studentský film)

Děti moje, vyserte se na tvůrce typu gaye Baye a jeho epické transexuální transportéry z tranzistoru a zbytečně přepálené stopáže. Budiž vám alternativou mlaďas Švankmajer, který mě pobavil za necelou půlhoďku mnohem víc, než všichni Emmerichové světa za svoje bžiliony. Vizuálně úžasný a zvukově dokonalý krátkometrážák s kurevsky hustou atmosférou, tak co se dál rozepisovat, ne?

Cesta (2009)

Pokud jsem si ráno myslel, že mám nějaký trable, myslím tím ty každodenní krávoviny, ba co dím, "hrůzy"!!!, pak jsem zase jednou žil v klamných představách. Výjimečně zřejmě vynechám i rádoby cynický vejšplechty na téma (dokonale) ztvárněné ve snímku, který mě rozbil tak, že se budu nějakej ten čásek dávat zpátky do předapokalyptickýho stavu. Nedoporučuji labilním povahám ani depresákům na neurolech. Po hodně dlouhý době jsem vyloženě vyhlížel nějakej ten americkej happy konec a nějakou tu barvu....kurva, aspoň barvičku. Njn, hovno... jak napsat, že byl film výbornej, když mě nakop tretrou rovnou do tlamy? Bez keců 5 hvězd ! Edit: 27.2. dávám šestou hvězdu!!!!