Slečna Marplová - Karibské tajemství (2013) (epizoda)

Příjemné zpracování. Inovace vůbec nevadily, naopak. Ian Fleming by se určitě nezlobil. Mimochodem, nejvtipnější přednes hlášky Bond, James Bond vůbec.

Styria (2014)

Uf. Tolik jsem se těšila na moderní verzi Carmilly, a pak takové zklamání. První třetina, ve které se hlavní hrdinka seznamuje s tajemnou dívkou, je docela zajímavá a atmoférická. Obě dívky jsou hezké, Julia Pietrucha má v sobě určitě to, co by Carmilla měla mít, i když jejímu knižnímu předobrazu neodpovídá. Zbytek se odehrává v tak zmateném duchu, že není vůbec jasné, co tím chtěli autoři říct. Snaha o psychologické pojetí se jim vymkla z rukou a vznikl jen směšný chaoz. Byl to příběh o mladickém vzdoru? O počínajícím šílenství? Nebo se autoři obouvali do emodívek? A maďaři snad nebyli v roce 1989 tak zaostalí... Stále doufám, že uvidím na plátno přenesený příběh, tak jak ho LeFanu napsal, bez moderních berliček, ale s prostým a přímým dějem, atmosférou a dobře obsazenými postavami.A hlavně: nemůžte točit zásadní dílo upírské literatury - bez upírů! To prostě nemůže fungovat.

Scary Movie 2 (2001)

Skvost na poli pokleslé parodie. Nechápu lidi, kteří filmu dávají odpad - ano, jako oscarové drama by to neuspělo, ale v rámci svojí kategorie to je film, který plní svou funkci. Je to jako jít na romantický film a pak se vztekat, že tam bylo málo akčních scén a pořád se jen mluvilo.

Hannibal (2013) (seriál)

Docela mě překvapuje tak vysoké hodnocení. Když to vezmu popořádku: herecké výkony jsou slušné. Scénář - chabý. Snad za to může literární předloha - ale: chlápek, který jen zavře oči a vidí se všemi detaily, jak vrah zabíjí svou oběť? Žádné pozorování stop, žádná dedukce? No nevím - až moc ve stylu Věřte nevěřte. Detektivní práce je podivná. Když se jistá ruka dostane do policejní márnice, nikoho nenapadne zjišťovat, kdo se tam mohl dostat, zkontrolovat kamery či průchody, když se jistý vrah ocitne připoutaný ve výšce 10 metrů, s vyřízlou svalovinou ze zad, napíchnutou ummě na háčky tak, aby vypadala jako křídla, nikoho nenapadne - jak si tohle mohl sám udělat? Ne - jasná sebevražda:-) Vraždy jsou tak brutální, že působí až nechtěně směšně.Očekávané napětí mezi Hannibalem a Willem se nekoná. Ve světě seriálu je sériový vrah každý druhý, což snižuje množství zajímavých charakterů. ..... oprava po konci třetí série: Zejména kvůli finální epizodě musím zvýšit hodnocení. Poslední díl vnesl jasno do vztahu hlavních protagonistů a hlavně postavil do jiného světla chování Willa Grahama (tedy alespoň pro mě - některým to bylo možná jasné od začástu). Vyjímečný seriál.

Pustina (2006)

První dvě třetiny výtečné drama, poslední třetina bohužel upadne do parodie. Vše uvěřitelné mizí scénou, kdy do půl těla svlečený mladík na útesu mává holí a psí hlavou a do toho s citem pro správné načasování zazní zvuk hromu. Škoda.

Matrix (1999)

Evoluce občas udělá skok... a bratři Wachovští natočí Matrix.

Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

Zatímco první díl Ženy v černém mě při usínání přiměl několikrát vážně přemýšlet, jestli to, co vidím, je jen opěradlo křesla a nikoliv silueta dámy se závojem (a pro jistotu si rozsvítit - jeden nikdy neví!), o druhém filmu po jeho zhlédnutí ani nevíte. Přesto to není marný počin - občas sice předvídatelně, ale přesto spolehlivě napne nervy. Pěkné lokace anglického venkova.

Nadaný žák (1998)

K nejvyššímu hodnocení chybí jen to, že Ian McKellen se mi nezdá dost děsivý a presvědčivý jako bývalá nacistická zrůda. V nejlepším případě působí jen trochu zlověstně. Prostě jednou Gandalf, navždy Gandalf:-)

V zemi Jane Austenové (2013)

Celý film je kombinací scén vtipných i trapných, ale celek je v podstatě okouzlující. Sice nechápu okouzlení postavou pana Darcyho, ale v anglicky hovořících zemích je to asi takový pan továrník Dubský.

Dracula (1958)

Dá se tohle vůbec hodnotit podle současných měřítek? Výprava odpovídá době uvedení, čili je točeno většinou ve studiu. Dramatické efekty, trikové záběry - nejsou. Nicména Dracula Christophera Leeho je zlověstný a pro ženy přitažlivý, aniž by byl přestylizovaný do byernovského romantika, a Van Helsing je jeho více než důstojným protihráčem. Celkově má tento Dracula v sobě víc krve, než kolik se jí podařilo vysát Coppolově skoroparodii.