Broadchurch (2013) (seriál)

Mno, tak špatné vyšetřováni vraždy tu už dlouho nebylo. Mám sice ráda Davida Tennanta, ale tady mi nějak nesedne a mám pocit, že roli dostal jen kvůli svému jménu. Olivia Coman je proti tomu fajn a kdyby dostala víc prostoru, bylo by to ku prospěchu věci. Celé je to recepta ala Twin peaks - malé město a jeh o tajemství, která se kvůli vyšetřování vraždy odhalují. Nelze ale upřít, že je to slušně natočené.... Po druhé sérii zvedám 80 %, Kupodivu soudní proces byl zajímavější než celé vyšetřování vraždy. Napětí by se dalo krájet, emoce stoupají a postava DI Hardyho se po zdařilé operaci kardiostimulátoru konečně začne chovat jako vůdce, což je poloha, která Tennantovi svědčí. Eve Myles a D´Arcy tvoří velmi zajímavý pár a po právu si kradou divákovu pozornost. Jsem zvědavá na třetí sérii.

Žena v černém (2012)

Jedním slovem: atmosféra. Zaleze vám pod kůži i pod nehty a když si zhasnete, začnete se lekat svého stínu. Cože? Je to věšák, nebo tam stojí žena ve smutečním klobouku? Daniel Radcliffe odvedl velmi slušný výkon. Toho unaveného, vyčerpaného a otřeseného vdovce jsem mu věřila. Skutečnost, že dokázal ztvárnit duševní stav po smrti blízké bytosti dodával na věrohodnosti chování jeho postavy v situacích, kdy by většina lidí dávno s křikem prchla. Kipps ne - je až apaticky odevzdaný - i když zaujatý a pak ke konci i vyděšený. Takže dvěmi slovy: Atmosféra a Radcliffe. A ta dáma.

Jessabelle (2014)

Vzhledem k tomu, že já se bojím u všeho, byl horůrek pro mě tak akorát. Jen ta originalita chyběla, a závěrečná scéna shazování do jezera už opravdu nepůsobila děsivě. Vlastně to nejhorší jsme neviděli - historii otce a matky a vraždu prvního dítěte - respektive viděli jen jako vsuvku, Proti tomu je nějaké strašení čajíček.

Svůdné zombie (2008)

Nehorázný úlet,ale já jsem se bavila. Souboj mezi zombie striptérkami za pomoci ping-pongových míčků byl opravdu originální:-)

Skrytá identita (2006)

Já jsem věděla, že ten DiCaprio je skvělý herec, ale že mi v nějakém filmu tak přiroste k srdci, to jsem nečekala.

Fantóm opery (1990) (TV film)

Jen ta scéna, kdy spolu Fantóm a Christina zpívají... Ach.

Fantom opery (2004)

Některé árie jsou pěkné, ale co platno, když je děj románu zmrzačen a postavy tak jednorozměrné. Tohle že je Christina Daaé, zasněná skandidávská dívka? A nic proti Gerardu Butlerovi, ale on byl opravdu špatnou volbou. Sice jsem pochopila, že Fantom v musikálu má přehrávat a být křečovitý, ale co je moc, to je moc. Jelikož jsem ve 14 letech poprvé četla Lerouxův román a viděla nějaké televizní zpracování, čekala jsem něco úplně jiného.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Mohla být píseň Space Odity od Bowieho použita v lépe? Nemohla. Scéna, kdy Walter nastupuje do vrtulníku za zvuku této skladby je jedna z nejkouzelnějších filmových scén vůbec.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

První půlka dává naději, že to nebude tak blbé, jako Twilight, ale druhá to shazuje. Škoda. Je ale poctivé přiznat, že na rozdíl od Twilightu je tam nějaký děj, pár fajn akčních scén a celé to vypadá vizuálně pěkně. Bohužel, hrdinové jsou přitroublí až běda. Místo toho, aby si řekli - proč nám přišli na pomoc ti vlkodlaci? - se radši babrají ve svých citečkách o tom, kdo má koho rád a kdo s kým chodí. Ze scénáře je přitom cítit, že potenciál tam je velký, už jen ten fajn incestní vztah bratra a sestry je osvěžující.