• Krátkometrážní

Ted Lasso (2020) (seriál)

Po letošních Emmy jsem si říkal, co za sračku zas posbíralo tolik ocenění. Aha, debilní fotbalovej seriál. Paradoxně jsem se do seriálu pompár epizodách zamiloval a úplně chápu, proč to dostalo tolik ocenění. Skvělý postavy, příběh underdog týmu, mix US a UK kultury, nepředmětné ale zábavné dialogy. Na to, jak je mi fotbal srdečně u prdele a je i v tomhle seriále, beru to jako druhou nut(d)nou kolej a hnací motor příběhu, ale už jen ta pestrost toho, že UK fotbalovej tým trénuje trenér Amerického fotbalu, kterej o Evropským nic neví, ale umí skvěle nabudit a držet morálku i ducha týmu. Postavy a jejich přednes je největším tahákem pro mě, ať už jde o samotného užvaněného Lassa, mlčenlivého podivína Bearda, patolízalskou Indickou krysu, tvrdýho Roye Fuckin Kenta nebo sexy ředitelku a její pravou ruku Keeley. Fotbalovější části jsou za mně slabší, o to víc silnější jsou ty, kde se ani neobjeví míč. Za dosavadní sezóny 4* a.k.a 85% EDIT: a i po třetí sezóně se skóre nemění. Vynikající seriál a důstojně ukončený.

Ted Lasso - Beardův večer (2021) (epizoda)

Jakmile seriál o fotbale není o fotbale ale o nejbizarnější postavě, tak je to hned o kus lepší. Nejlepší epizoda seriálu.

Monstrum (2022) (seriál)

Po všech dílech zůstávám na 3* a fakt mě to nebavilo. Jeho případ znám a díky dokumentům i trochu víc, ale tohle byl za mně úplně zbytečnej seriál. Tohle si přímo říkalo o eRkovej přístup a natočit jak psychologický, tak brutální životopisnej horor. Hodně věcí si Murphy vycucal z prstů a přitom šlo o věci, který jsou pro případ absolutně nerelevantní. Co mě kurva zajímá, že celej barák kde Dahmer žil spí na chodbě? A takových věcí je tam hromada. 3* a.k.a 55%

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Nepříjemný. Mělo to tu mrazivou atmosféru s předzvěstí hrubého a násilného konce. Herecky za mně slabší, ale technika i výprava me bavila. A s vymrdanou rodinou v hororu nic nezkazíš. 4% a.k.a 75%

Thor: Láska jako hrom (2022)

Můžu to s klidem zařadit vedle kokotin jako GotG 2, Ms. Marvel etc. Taika se celkem utrhnul a naplno rozvinul svůj infantilní humor a vychrtlej scénář. Je jak prcačka, někdy je to super (JoJo) a někdy to stojí za hovno. Tady mě nebavilo absolutně nic, celá story se nikam nehla a ani ten Gorr nebyl bůh ví co. Pochválit ale musím efekty, výpravu a hudbu. Zbytek nestojí za řeč. 2* a.k.a 35%

Životní trefa (2022)

Sandler zraje jak víno. Tahle herecká poloha mu sluší, sedlo mu to i v Diamantu. Víc mě ten film nezajímal a ničím mě nepřekvapil, klasickej Rocky příběh. Navíc Fostera vždy rád vidím jako svini. Hlavně za casting je to u mně za 4* a.k.a 75%

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Na až tak vzdálený pokračování, reboot chcete-li, to má srdce i duši Ghostbusters a vše, co k tomu patří. Absolutně to nedělá ostudu jak předchozí kopa hnoje s kopou hnoje McCarthy. Je tu pár věcí over the top, kdy je vnučka až moc Egon, chvilkama se až moc tlačí na pilu s odkazy a patosem, zbytečná romance nezajímavých postav etc. každej si tam najde chybu a je jich tam dost. První dva filmy miluju od dětství a tohle mě vůbec neurazilo, naopak. Když si budu pouštět první dva, přidám i tohle. 4* a.k.a 85%

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Lid versus Emil Blonsky (2022) (epizoda)

Ty vole za co mě trestáš. Abomination byl v Incredible Hulk perfektní jako Blonsky, i jako monstrum. Člověk Blonskemu věřil tu kompetivnost s Hulkem a Abominationovi tu agresi a nenávist. Tady je Blonsky rádobyvtipná karikatura a Abomination s debilním CGI ksichtem a blánama úplně mimo. A ta zelená špína je ještě horší. Potitulková scéna jen potvrzuje, že je to čistej trash. Pravděpodobně tady končím.

Nene (2022)

Pelovo nejnovější wtf dílo je dvousečná zbraň. V první polovině to má atmosféru, fajn charaktery, záběry co baví, punc tajemna a neznáma. Pak se to zlomí v, pro mě, hodně divnou pointu, která nemá co nabídnout. Začne se to plácat na místě, přibývají (ubývají) zbytečné charaktery a když už vytasili všechny esa, měli je i pořádně ukázat. Originální myšlenka, ale v půli nehezky ohnutá a vymrdaná. Flashbacky s opičákem jsem nepobral, ale paradoxně mi přišly nejzajímavější. Spolu s Us za mě Pelův nejslabší kus. Us bylo ale o pubický chlup lepší. 3* a.k.a 55%

Poslední souboj (2021)

První metoo a poslední souboj. Stylisticky je to na nejvyšší možné úrovni, středověk je dostatečně chladivej (hlavně díky filtru) s dlouhými záběry na krajinu. Zahraný je to skvěle, záleží jen na osobních preferencích (Driver je opět mdlej, Affleck na ranu a Damon si to alespoň užíval), mluva a kostými na jedničku. Můžu tomu vytknout jen pomalé tempo a tím, že se příběh odvyprávěl ze tří stran, nedošlo ani k žádnému twistu nebo vyhrocenější chvilce. Surové finále bylo uspokojivé. Jako jednohubka dobrý. Ale pořád Scottovi neodpustím za Covenant. 4* a.k.a 75%