• Krátkometrážní

Eli (2019)

Upřímně jsem z toho zmatenej. Do půlky se to nějak tváří, od půlky do 3/4 je to jinak a na konci je všechno úplně jinak. Na jednu stranu je to do nebe volající blbina, na druhou stranu zase pekelná jízda. Teď jsem to vyspoileroval. Není zač. Nechám to na slušným průměru, za kterej se Netflix stydět nemusí. 3* a.k.a 65%

Noční můry z temnot (2019)

Trailery slibovaly atmosférickou soft horror věc, ale ve výsledku jsem dostal nudnou pohádku s nulovou atmosférou a takřka s žádným creepy prvkem. Jasně, některým tohle může stačit, ale mně ne a ani omylem. Film to není špatnej, to ne, jen není pro mě. Celý hodnocení mi tu stojí na efeltech a poctivé práci s maskama, kterou ocením i kdyby to byl jakejkoliv průser. Jediná scéna v nemocnici mi byla po chuti, jinak je to nemastný, neslaný, málo ostrý s nulovou hodnotou. Jo, a ještě plus za Seasson of the VVitch <3 2* a.k.a 25%

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

Asi bych se neměl dívat na seriál, jehož náplň je mi i ve skutečnosti úplně u prdele.

Avengers: Endgame (2019)

I na druhý shlédnutí je to to nejepičtější co jsem kdy v životě viděl. 5* a.k.a 100%

To Kapitola 2 (2019)

Samej flashback, nudné natahované scény, mnohem míň originálních scén. Knihu jsem nečetl a původní IT 2 jsem nedokoukal skrze nehoráznou nudu, tudíž neporovnávám ale narovinu říkám, že mě to nebavilo ani po příběhové stránce. Kde jednička excelovala, dvojka šlape vedle ve všech směrech. Špatné CGI tomu taky moc nepomáhá. Hlavní postavy šablonovité, Pennywise tam byl sotva deset minut z celých dvou hodin, jinak tam pobíhaly CGI kokotiny. Žádná atmosféra a ani nic, co bych si měl pamatovat. Z jedničky si pamatuju hromadu věcí. Tady jen to, že to byla stejná nuda jako originál, jen se na to líp dívalo. 2* a.k.a 35%

American Horror Story - Opravdoví zabijáci (2019) (epizoda)

Rádoby překvapivý zvrat(k)y, který nejsou ani překvapivý a ani nijak cool. Rozhodně je to po Roanoke a Apocalypse nejhorší série. Nudně vykuchaná recyklace jak předchozích řad, tak hromady hororů. Chápu, že to je pointou, vzdát hold slasherům, ale tady je to spíš parodie. Billie Lourd mi to drží nad vodou.

Důvěrný nepřítel (2018)

Originální námět potápí fádní herectví, nudná výprava, slabej scénář a celkově hloupou zápletkou, která je obšlehnutá z Hollywoodských béček, kde to alespoň ale funguje. Tady to typicky česky nevyšlo a pochyboval jsem, že by i vyšlo, protože na tenhle typ filmu nemáme talent. 2*-3* a.k.a 40%

Captive State (2019)

Nedokázalo si to upoutat mou pozornost. Každej pořád někam běžel, řešil nezáživný věci a mimozemšťani tam byli tolik času, že bych to spočítal na jedné ruce, na které by mi šest prstů chybělo. Že to mělo být komorní sci-fi drama z dob po kolonizaci lidstva mi nevadí, vadí mi, že to nemělo žádnou duši, atmosféru a ani půl zajímavé scény. 2* a.k.a 20%

Bez jištění na El Capitan (2018)

Z tohodle mi bylo psychicky špatně. Jasně, od startu se vědělo jak to dopadne, ale i tak jsem se několikrát přistihl, že skoro nedýchám z představy být na jeho místě. Kurva, vždyť ten člověk vylezl na horu kilometr strmou jak čurák pod čtyři hodiny. Bez jištění. Prostě over the fuckin limit. 5* a.k.a 100%

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Efektivní akční testosteronová rodinná ujetost. Nebere se to vážně stejně jako série Rychle a Zběsile, jenže ta série má svoje taháky a v několika případech i koule. Tohle by chtělo být silnější a mít větší koule, ale chybí tomu úplně všechno. Ze závodních vod jsme se přesunuli do akčních a z nich do špionských, pořád ale na béčkové vlně. V základu mě na tomhle sere jak The Rock a jeho postava, tak i Statham a jeho postava. Nemám je rád a ani je nemám rád jako herce (snad Stathama snesu jen v Kurýrovi). Rock je na můj vkus moc velký poleno a Statham na to už nemá, netočí už nic, co by alespoň stálo za řeč. Jejich buddy chemie je plytká a bez náboje, jejich popichování stálo za hovno už v FaF sérii. Vizuálně a akčně je film přepálenej ve všech směrech, všude samá přeháňka, ale s tím se musí počítat a to jako vadu nevidím, jen mě to zrovna tady nijak neohromilo. Zábavný to nebylo ani omylem. Co ale za mě táhlo vše kupředu, tak neskutečně sexy a cool Vanessa Kirby a neskutečně sexy a cool Idris Elba, kterej si tu roli vyloženě užíval a nebyl na pěst jak ti dva šašci. Za to je to ale plný nelogických chyb. Za vše mluví finále, kde se dvakrát během jednotlivých střihu změní počasí z noci na den a následně na bouřkovou oblohu. Malý camea byli cool, až na Kevina Harta. Ve výsledku je to film, kterej není nejhorší, ale zítra už nebudu vědět, že jsem ho viděl. Za Kirby a Elbu 3* a.k.a 45%