Frekvence (2000)

Velmi milé překvapení. Tento film, pro mě dlouhou dobu utajovaný, ve mě nevzbuzoval velké očekávání. Čekal jsem další průměrný rádoby sci-fi Thriller. Brzy mě však vyvedl z omylu. Po téměř celou dobu trvání filmu, jsem s napětím očekával, co dalšího se bude dít. Nečekané zvraty jsou na každém kroku a film překvapuje pořád něčím novým, co vás zaručeně udrží koukat až do konce. Promyšlení jednotlivých časových smyček je opravdu povedené a působivé. Jakýkoliv menší zásah do minulosti se okamžitě projeví nějakou menší, či větší změnou v budoucnosti, resp. přítomnosti. Až z toho běhá mráz po zádech. Zkrátka jsem spokojený a těším se až si tento povedený film budu moct pustit ještě jednou a opět si vychutnat jeho perfektní atmosféru. Bravo

Vlak do pekla (1993) odpad!

Jestli by měl nějaký film přesně vystihovat význam slova odpad, tak Vlak do pekla, je nejžhavějším kandidátem. Musím se skutečně přiznat, že takle špatný film jsem neviděl bez legrace hodně dlouho. Vůbec mi nedochází, kdo měl nápad tuhle zpatlaninu o ničem natočit. Tenhle film nemá děj, logiku, smysl. Dialogy jsou katastrofální, herecké výkony jeden velký vtip. Celou dobu se po vlaku pohybuje nějaký rádoby tajemný dement, který se snaží vyvolat dojem, že má snad nějakou nadpřirozenou moc. Pořád jen chodí sem a tam a blbě čumí. Do toho tam pobíhá banda vymletejch Hanzů, před kterými náš hlavní hrdina vždy uteče do jídelního vozu. Tahle situace se tam opakuje několikrát. Navíc se tam seznámí se slavnou herečkou, s kterou si to tam furt rozdávají. Druhá půlka filmu se odehrává v Benátkách, kdy našeho hrdinu opět honí náckové, tentokrát v dodávce a on jim ujíždí na motorce. Proč to dělají a co tím sledují, na to se vůbec neptejte, protože to vám film nemá potřebu vysvětlit. PAk se všichni náckové vysekají, vybouchnou a Hugh vyhraje. Ještě se ale musí vypořádat s nadpřirozeným dementem, který se zaměřil na hereččinu dceru. A tak ji nějakými svými schopnostmi dostane na římsu, z které spadne, ale Hugh ji samozřejmě chytí.Herečka je Hughovi vděčná, tak si to zase rozdaj a jsou šťastný...a tím film končí. Myslím, že tenhle "film" by měl vidět každý filmový nadšenec, aby si víc vážil dobrých filmů.

Siréna (1947)

Mě tento propagandistický snímek nijak zvlášť nezaujal. Je na něm již hodně cítit nastupující éra stalinismu. Nechci tvrdit, že vyobrazená doba byla nějak zvlášť růžová, to vůbec, ale těžce mi vadí zneužívání toho stavu propagandou. Měli spíš ukázat, v jakých podmínkách žili ve 20tých letech Ukrajinští rolníci. Pak by vyšlo najevo, že tihle lidé se měli pořád dobře, oproti tomu, co předváděla Sovětská zvůle.

Equilibrium (2002)

Velmi sugestivní podívaná o nehezké totalitní budoucnosti, kdy je z člověka vymazána poslední kapička lidskosti a stává se z něj pouze poslušný stroj vykonávající bezmyšlenkovité úkoly, bez sebemenšího citového pohnutí. Nápad perfektní, vizuální zpracování takté, herecké obsazení velice dobré. Tak proč jen ty 3*? Jednoduše proto, že tento film je v závěru více než naivní a nelogicky rychle zakončený. Nedovedu si představit, že takto etablovaná totalita, jaká byla ve filmu znázorněna, se nechá zlikvidovat jediným klerikem. Ne ne, takle to na mě prostě nefunguje. Takováto totalita bybyla tak posychrovaná, že takovýchto kleriků by měla tucty a jedna černá ovce by prostě byla okamžitě zlikvidována a nahrazena. A jelikož mi to na tom filmu dost vadí, proto dávám takto relativně "nízké hodnocení". Přesto je celkový dojem dobrý a ona strašlivá budoucnost je nastíněna velice umně a věrohodně.

Láska s rizikem (2003)

Relativně hodně velká hloupost, kterou nezachraňuje ani dobré herecké obsazení, ani celkem dobrý námět...film jako takový selhává prakticky na všech frontách.

Tah jezdcem (1992)

Kapku psychologický Thriller, kde se vše odehrává okolo šachové partie, kterou vrah, šachový génius, rozehrává s Lambertem, šachovým géniusem číslo dvě (nebo jedna?)...Pojetí filmu, je trošku podobné Vraždám podle Jidáše ovšem je o mnoho lehčí a stravitelnější pro diváka, kterému nedělá nadmíra brutality ve filmech dobře. Sám Lambert neurazí, ale ani nenadchne, ale v rámci možností, lze hodnotit jeho vystoupení v tomto filmu relativně pozitivně. Tah jezdcem ovšem není filmem, ke kterému by se člověk rád vracel. Zkrátka jednou a na dlouhou dobu, dost.

Andula vyhrála (1938)

Příjemné pokoukání s klasike mčeského herectví Huho Hasem a dalšími skvělími herci tehdejší doby.

Vítr v kapse (1982)

Mám k tomuto filmu určité sympatie, i když vím, že se z filmařského hlediska nejedná o nějaký zázrak. Asi víte o čem mluvím, ale tento film je pro mě nadhodnocen díky době svého vzniku a mých vzpomínkách na doby, které tu již nejsou. Tím tu nijak nehalekám nad tím, že tu není komunismus, ale ruku na srdce, komu ty 80tý leta nevyvanou ven určité vzpomínky, které zkrátka jsou ukryty někde uvnitř :-)

Ženy od hluboké řeky (1981) odpad!

Tento film je jeden velký error....naprosto k ničemu a hlavně o ničem...pár "morbidních" záběrů tohoto braku má být kořením, ale místo toho je hnojem tohoto filmu. Před totálním odpadem ho nezachraňuje vůbec nic. Na ty hnoji a zalez....

Káťa a Škubánek (1982) (seriál)

Hezký večerníček, který jsem měl raději v jeho komixové předloze, která vycházela ve Čtyřlístku :-)