Zmizelá (2014)

Prvotřídní zážitek! Je to opojnej pocit, když cejtíte, že vás má režisér v plný moci. Totálně pohlcenej filmem, tak sem si připadal. A samozřejmě, že díky svý složitosti a spletitosti tam nástávaj momenty, který vám nehrajou, ale Fincher to má prostě hrozně v ruce - je to vážně precizní až to bolí - čímž se ty situace ztratěj, stejně rychle jako přišly, k čemuž taky hooodně dopomáhá hudba - geniální. Je jasný, že s druhym shlédnutím, ( doufám, že co nejdřiv) to bude víc do očí bijící, ale ten pozitivní pocit stejně přetrvá, si myslim. Každopádně nejlepší kino zážitek tohohle roku. ***** Málem bych se zapoměl zmínit o hereckých výkonech, a to by byl sakra hřích, páč Affleckovi, ale především Rosamund Pike ty role sedly jako nikdá ! ____________________________________________________________________________________ Po 2. shlédnutí jdu s hodnocením o jednu * dolů.

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Nikdy bych nevěřil, že seriál z lékařskýho prostředí mě takhle uchvátí. Teda, zatím mě uchvátil jenom pilot samozřejmě, ale budu doufat, že nezůstane jen u toho.

Pryč od pece (2013)

Tvrdej a syrovej snímek, kterej rozhodně nepřekvapí nějakym zvratem. Za to poteší precizní režií, perfektním obsazením a vlastně i ten profláknutej příběh o pomstě - ač pojatej v podstatě tradičně - je vastně taky tahounem filmu. Plus, kdo má rád redneckej přízvuk si tady přijde na svý. Pěkný soundtrack. ****

Divergence (2014)

Achjo.. Špatný, plytký, smysl nedávající, jedno klišé tu střídá druhý, no prostě bída. Pro člověka, kterej u filmů alespoň trochu přemýšlý, nemá ani cenu na to koukat, páč pak budete akorát nasraní ( stejně jako já teď ) jelikož ten film nedává absolutně žádnej smysl. A ohlasy ( nebylo jich zas tak málo ), že ten film obsahuje jakousi hlubokou myšlenku, neberte ani trochu vážně, tomu se dá jenom smát. Celý to korunuje poslední dvacetiminutovka, u který sem se chtěl zastřelit. Herci tomu taky moc nepomůžou, vlastně vůbec. jedinej kdo mi přišel, že alesoň trochu vyčnívá ( pozitivně ) byl Jai Courtney, ale zbytek, včetně hlavní představitelky mě moc nebavil. Též nevýraznej soundtrack. PS. Předlohu jsem nečetl, ale co jsem tak slyšel, tak možná právě knižní předloha bude tim největšim problémem tohohle filmu. *

Warholka (2006)

Zase jednou težce podhodnocenej film... Krásný 4* bez jakýchkoliv pochybností!

Smallville (2001) (seriál)

3* hlavně z nostalgie :D když sem byl malej tak sem to neuvěřitelně baštil :D

Metro Manila (2013)

Po prvních pár minutách mi v hlavě vyvstanula otázka, proč doprdele člověk, kterej nemá v kapse dostatek zelených papírků, nemá v tomhle světě šanci. Ale zpátky k filmu. Cejtil sem se doslova vhozenej do ulic Manily. Prostřednictvím Oscarovy rodiny sem cejtil tu facku kterou jim Manila dala, ale zároveň taky naději v lepší budoucnost. Za zmínku taky stojí perfektní konec, žádná křeč, žádný vydírání, naopak velmi upřímný zakončení bez patosu. Co mě ještě zaujalo byl střih, když Oscarova rodina pobíhá po a rušným a nebezpečným centru Manyly, tak střih je chaotickej, rychlej, na sebe nenavazující, kdežto kdyý se rodina pohybuje po okraji je střih mnohem klidnější. Parádní hudba!!!!

Marta a Věra (2014) (seriál)

37% je opravdu hodně špatnej vtip. 1. díl byl opravdu tragédie, ale pak se to přece jenom zvedá. Na procenta bych teda v tomto případě vůbec nekoukal, páč je to silně podhodnocený. Pro mě zatím tak 55%