Čtyři slunce (2012)

Přemejšlim co těm lidem tak vadí na Slámových filmech? Páč 57% težce podhodnocenej snímek.

Rivalové (2013)

Hm, opravdu jsem čekal, že tohle bude ten mainstreamovej kousek, kterej ode mě dostane těch 5* za rok 2013. Páč po zklámaní u Gravitace, Zmizení a všech těch ubohých sci-fi co tenhle rok vyšly, už moc jiných možností nezbylo. Ale nakonec ani Rivalové, mě nedokázaly uchvátit tak, abych dal plnou palbu. Občas se mi zdálo, že to prostě moc tlačí na pilu a snaží se to bejt maximálně dokonalý, což ve výsledku působí tak nějak křečovitě. Myslim, že nakonec i ty 4* jsou úspěch.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Počkat, počkat, počkat. Teď jsem si teprve všimnul že to má 92% wtf??? To nene. :D

Collateral (2004)

Musel jsem bejt asi hodně zabedněnej, když jsem tenhle kousek ohodnotil po 1. shlédnutí na 3*. Při druhým shlédnutí mi bylo už před polovinou filmu jasný, že pudu s hodnocením nahoru a po scéně v klubu Fever, která je naprosto geniální, mi bylo jasný že to bude plná palba, po konci jsem sice ještě trochu váhal, ale nakonec, myslím, že neni co řešit. Paráda

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Čekal bych, že Jackson bude svět Tolkiena trochu víc respektovat. Nepochybuju o tom, kolikrát jen musel ty knížky od něj přečíst a kolik nad nima strávil času a o to víc mě právě udivuje, že jde a vymyslí si vlastní postavu (elfku) a vytvoří tam úplně nesmyslnej, proti všem pravidlům fantasy jdoucí, románek mezi elfkou a trpaslíkem. Věděl jsem dopředu, že něco takovýho nastane, a přesto když jsem to uviděl na živo na plátně, chtělo se mi zvracet. Přečetl jsem snad všechny knížky o Středozemi co přečíst jdou, Tolkienův svět miluju, a tohle mě přijde postavený na hlavu. Ne proto, že je to podělaná vata, která to celý zbytečně natahuje, ale proto, že je to prostě a jednoduše naprostej NESMYSL! Něco takovýho by se v Tolkienových knihách a ani v žádnym jiným fantasy světě nemohlo stát. Prej elfka a trpaslík to budou táhnout spolu, Jackson se prostě zbláznil, nemám jiný vystvětlení, páč, člověk který natočí Pána Prstenů a podle všeho miluje Tolkienův svět, pak jde a takhle plivne na jeho památku, nemůže bejt prostě v pořádku. Něco takovýho by si v době kdy se točil Pán Prstenů, Jackson nikdy nedovolil. Jinak efekty pěkný, občas úplně zbytečný. Středozem nádherná jako vždy. Perfektní Gandalf a Soundtrack Howarda Shora. Z celýho filmu jsem mohl mít fakt pěknej pocit kdyby Jackson nezačal měnit, Radikálně! měnit, a přidávat události jak se mu zachce. ***

Jiná země (2011)

Kdybych to měl hodnotit čistě objektivně asi bych dal 4*, ale ten film se mi dneska trefil přímo do nálady. Uchvátila mě ta krásná kamera a hlavně Brit Marling v hlavní roli, která hraje jako o život, a to sem o ní do dneška nevěděl. Hlavně nečekejte žádný šílený sci-fi, to je tady spíš jen jako kulisa k příběhu. 5*

Synecdoche, New York (2008)

Neuvěřitelně složitý, chaotický, depresivní... Neuvěřitelně geniální.

Elysium (2013)

Nějaká řadová sestra řekne Maxovi když je ještě kluk, že je to výjimečnej chlapec, a že jednou toho hodně dokáže. Malej Max si to veme k srdci a tak zachrání všechny před bídou a utrpením. Ámen, vole.

Terapie - Série 2 (2013) (série)

No, 1. díl mě trošku vyděsil, Tereza Brodská chrlící ze sebe slova, takovým způsobem, že to na mě působilo jako by to jenom četla, ne hrála, tak to mě moc nepřesvědčilo teda, ALE hned 2. díl je úplně někde jinde a 3. díl s Terezou Voříškovou, který sem právě dokoukal, mi popravdě docela vyrazil dech. Uvidíme jak to bude dál.................................................... No tak mám za sebou asi tak 15 dílů, je to určitě kvalitativně výš než 1. řada, ale zároveň hrozně nevyrovnaný. Největší průser je u mě Tereza Brodská, už v 1. epizodě mi lezla na nervy a ani v druhý tomu nebylo jinak. Jako nezlobte se na mě, ale to co ona tam předvádí se podle mě nedá říkat herectví, to mohli dát papír s textem nějaký cizí ženský na ulici a dopadlo by to stejně. Ale je potřeba dodat, že když tam ze sebe nechrlí ty nazpaměť naučený právnický pindy, pak je to o poznání lepší. Toť vše k její postavě. Pak jsou na řadě Neumannovy, to už mě přijde zajímavější, sem tam to působí trochu nevěrohodně, nebo tak nepřirozeně, ale jinak celkem ok. Kateřina Winterová je mi ale hrozně nesympatická a vždy když jí kamera zabírá tak bych jí dal dělo. Pak Viola, tady neni co řešit Tereza Voříšková je naprosto excelentní! :) Díly s ní patří k tomu nejlepšímu, samozřejmě se to může ještě změnit mám dost dílů ještě před sebou, ale zatím její díly prostě nemají konkurenci. No jo jenže pak přijde na řadu další průser. Nebo asi možná ne, bude to asi dost subjektivní, ale Jiří Ornest na mě působí hrozně nepřesvědčivě, dle mýho hrozně přehrává. A celá ta jeho postava mi přijde na hlavu. Poslední je Dita, její díly mě celkem bavily už v 1. sérii a tady tomu není jinak, akorát s tím rozdílem, že Kamila Magálová si tam rozjede trochu Slovenský sféry, což nevidim jako problém. Karel Roden odvádí stejně dobrej výkon jako v Terapii 1 a celý tenhle projekt posouvá mnohem výš. Je taky dost možný, že bez Rodena bych o tenhle seriál ztratil zájem.

Klub rváčů (1999)

Věci, které vlastníme, nakonec začnou vlastnit nás...