Série(2) / Epizody(16)

Kdyby Marta a Věra nebyly zaměstnankyně slevového portálu leeevne.cz, neměly by nic společného. Rozděluje je jejich zcela odlišný přístup k životu. Marta (Bára Poláková) věří, že dělá práci, která má smysl a pomáhá lidem lépe žít. Když má vše systém, je šťastná a plná iluzí. Věra (Sabina Remundová) má nedozírné zkušenosti, a proto žádné iluze. Improvizace je její radost a zároveň recept na přežití v jakýchkoli podmínkách. Majitel firmy Brouček (Pavel Liška) je podlý skřet převlečený za manažera, který nejraději řídí, šmíruje a šikanuje své dvě zaměstnankyně. (Česká televize)

TV spot 10

honajz

První díl mě mile překvapil. Není to nic extra, nic, co bychom jinde neviděli, ale je to slušně zahrané, solidně to balancuje na hraně, kdy už by to bylo blbé, a kdy je to ještě uvěřitelné, a myslím, že podobných žen s myšlenkou na promarněný život strávený v kanclu bude víc. Zasmál jsem se u prvního dílu víc než u tolik vychvalované Čtvrté hvězdy (všechny díly), a i když občas je Poláková na zabití, jak se moc snaží, aby byla vážná i tou vážností vtipná, odlehčená Remundová to celé utáhne. Jsem zvědav, kam se dostane postava šéfa, který je až moc „čtyřhvězdičkový“ na můj vkus, a ten fór s hitlerovským knírkem skutečně není vtipný, i když politicky nekorektní. Ale tenhle sitcom asi neměl být o politické nekorektnosti, tu snad vyzuřili na Čtvrté star. Jinak ty úvodní a závěrečný vnitřní monolog by slušný dramaturg škrtl hned v první verzi scénáře, jak jsou pitomoučké, dlouhé a zbytečné. --- EDIT: Po druhém dílu snižuji na dvě hvězdy, přece jenom se z toho stává vylouhovaný čaj, a co bylo zajímavé v dílu prvním je zde křečovité. ()

feryk

Po shlédnutí prvního dílu musím říct, že sice nenadchnul, ale ani neurazil a pokud se i nadále obejde bez tuny vulgarit, oplzlostí a přiteplených hlášek, tak bude jen dobře, tyto pochoutky nechť zůstanou na Nově. Odpad to rozhodně není, tam patří nechutné seriály typu pan máma apod. Párkrát jsem se zasmál(usmál) a hodnotím to jako takovou oddychovou věc, které ale něco chybí, zatím je vše nucené a toporné. Na Báru se dá koukat, ale nevěřím jí skoro nic. Sabina byla v pohodě a bavila mě, možná i proto, že jsem kolikrát v jejím smíchu a gestech viděl Ivu Janžurovou, což není mínus, i když to někomu může vadit. Pokud bude čas, tak kouknu na další díl, abych zjistil, jak ve třech lidech zvládnou osm dílů a jestli hodnocení snížím nebo ne. EDIT: poslední díly byly opravdu dobré a tak si tři hvězdičky a mých 60% zaslouží. ;) ()

DanielDall

Poměrně slušný počin. Slušné pointy a výtečně pojaté kancelářské pipky. Jen kdyby s tím Liškovo "Knírem" tolik netlačili na pilu. Chápu, že pan Brouček měl být karikatura a asi měl být trapný jako Gervais z Kanclu, ale To Liškovo pojetí mi nesedlo. Postavy sitcomu maj bejt ujetý ale uvěřitelný. Vzhledem k okolnostem by možná bylo daleko vtipnější kdyby protentokrát Liškova postava nebyla prvoplánově komická. Už jen ta představa, že Liška je nekoktající studenej manažerskej studenej čumák ... ()

Cesty timem odpad!

Hele neserte mne s tím smíchem v pozadí! Ať by to bylo sebelepší, pokud je tam smích v pozadí, který vynalezl nějaký amík pro americký diváky, který jsou na tom jenom o trochu líp, než hráči americkýho fotbalu, který jsou úplně vydlabaný (dle seriálu Dabing street a což potvrzuji a jsem na stejné vlně s Dejvicemi), a čecháčci se musí po těch amíkách opičit a mají za to, že i český diváci jsou tak vydlabaný, že je musí smích v pozadí nakopnout, aby věděli kdy se jako mají smát, tak tomu dávám odpad! Smích v pozadí mne irituje a vypínám tečka! ()

Tommassi3

Naprosto souhlasím, že nejlépe zatím, no, k výrazným změnám už nedojde, obstála mladá Janžurka alias Sabina Remundová, kterou, když zavřu obě oči, skoro od maminy ani nerozeznám !! Když na ni tak koukám, s každým dalším dílem, nutno přiznat a rozhodně i kvitovat stoupající kvalitu projektu, mám stále pocit, že v sobě má opravdu velký kus Janžurky, ale zároveň i něco Zázvorkové, ona ta Sabina vážně vůbec není špatná !! ;) To s Bárou Polákovou v neměnné poloze postřelené laně mám rozhodně větší problém, ačkoliv ani ta vyloženě nezklamala, stejně jako svůj standard si odehrající Pavel Liška coby majitel firmy miniFührer Brouček !! Marta a Věra rozhodně platí za seriál, sitcomem bych tento patvar určitě nenazýval, který má co nabídnout, byť především díky Petru Kolečkovi, momentálně jednomu z nejinvenčnějších a nejšikovnějších scénáristů, který drží Martu a Věru svými tu méně tu více podařenými spoléhaje se na jejich kvantitu s verbální kadencí italského podomního prodejce, sem tam probleskne i ta Kolečkova provařená aura geniality, jiskřivými dialogy, překvapivě z 99% slušně dovypointovanými alespoň částečně stále v sitcomové rovině, protože jinak se znovu jedná o jednu velkou tragédii, jako by si snad naši tvůrci ani nechtěli přiznat, že tomuto nesmírně obtížnému žánru vyžadujícímu především zkušenost zřejmě nikdy na kloub nepřijdou !! Obecně vzato tak za nejslabší článek téhle krotkosti považuji režiséra Jaroslava Fuita, který jednoznačně absolutně netuší, která bije, což dokonale potvrzuje moji teorii, že v případě silně nadhodnoceného Comebacku, byť se v rámci žánru jedná o naprostý tuzemský zázrak vlastně se nejvíce blížící skutečnému sitcomu, nešlo o nic jiného než souhru několika náhod za přispění výhodné konstelace hvězd !! Režisér, což však nikoho ze zmíněného hereckého trojlístku neomlouvá, který tlačí svoje ovečky zas a znovu k nováckému chápání sitcomu, když totiž nakonec nejde o nic jiného než estrádní křeč silně připomínající recitál v sále libovolné vesnické špeluňky, si jednoduše s potenciálem Kolečkova scénáře i samotného leitmotivu, byť bychom se zřejmě dostali až k několikáté parafrázi Gervaisova Kanclu, sprostě vytírá prdel, a to mu já prostě odpustit nedokážu, byť mu rozhodně nemůžu upřít vcelku slušný smysl pro timing !! Velká škoda, že všechny tři postavy se nedají popsat jinými slovy než nesympatické, nudné a neaktivní kreatury, no spíš lépe karikatury, jimž prostě divák při sebevětší snaze nemůže držet palce, v čemž však cítím jasný záměr a snahu o co největší Kolečkův bizár, ne tohle skutečně nemá být vtipné, stejně jako ten hitlerknír Liškova Broučka, nicméně skutečnost, že vlastně všechny tři charaktery zůstávají ploché a prázdné a nepotkávají se s žádným protipólem, který by se tak vlastně mohl stát hybatelem děje, Petr Kolečko prostě nedokáže ničím ani omluvit, ani zakamuflovat.. Nezbývá než doufat, že zůstane jen u několika epizod, protože jinak bychom se zoufalému rozmělnění kvality, kdy by Marta s Věrou nikoho nelákaly ani se sleeeevou, jistě nedokázali vyhnout.. Jen tak mimochodem, Tosim se tentokrát hodně vytáhnul !! Za ten komentář zvedám palec !! () (méně) (více)

• Exteriér fiktivní kanceláře Leeevne.cz se nachází na Vinohradech, v ulici U Zvonařky. (hermiona)
  • Doménu Leeevně.cz si zaregistrovala Česká televize a využila ji jako fiktivní rekvizitu seriálu. (MTHRFCKR)
  • V díle "Vstřebávání! Věra (Sabina Remundová) líže nanuk, který se během scény zvětšuje a zmenšuje, přestože by se měl zmenšovat. (Chip89)