• Krátkometrážní

Madam Web (2024)

Opäť som bol jeden z minima tých, kto sa tešili a po tých reakciách som bol pripravený sypať si popol na hlavu.  Potichu som svoju tešivosť pretransformoval z viery v sexi superhrdinky do nádejí na zábavný camp. A ono tak nejak nič. Prvá polka ešte s prižmúrenými očami v TV ujde, lenže potom už nič neprijde. Neprijdu sexi superhrdinky, nepríde zaujímavý nápad, jediná dobrá akčná scéna, neni to bohužiaľ ani nechcene smiešne. Proste len film prostý akéhokoľvek potešenia. Mrhanie herečkami aj postavami. 35% a ak to eše vôbec možno považovať za klad, je to o trošku menej zlý film, ako bol Venom 2. 🥴

Ninja Bachelor Party (1991)

Čistý punk film. Bill (legendárny komik, ktorý prerazil a hneď umrel) Hicks, s pár kamošmi, natočili na domácu kameru túto paródiu na kung-fu filmy, a následne ju troma hlasmi celú predabovali. Výsledok je čistá šialenosť, pripomínajúca viac klip od Beastie Boys, ako normálny film. 5* alebo odpad!, hlavne si to niekto kuknite!

Jessica Jones (2015) (seriál)

Ku koncu dosť naťahované, hlavným negatívom boli ale seriáloví herci, resp. postavy. Celé línie s Darvilleom a Moss -> utrpenie. Plus záporáci druhej a tretej série. Zaujímavý bol Tennantov Killgrave v prvej sérii a vývoj Trish v ďalších dvoch. Ale hlavne Ritterka a Jessica Jones. Bendisov komiks je bomba a jej casting čistá výhra. Nedávno sa niekde vyjadrila, že by si rolu rada zopakovala, tak dúfam aspoň v cameo (najlepšie keby odklepli Raimimu štvrtého Spideyho).

Navalny (2022)

Na jednu stranu veľmi okato oslavné a propagandistické (heroizácia, blažená hudba, kŕmenie poníkov), na druhú maximálne zábavný investigatívny thriller. Prikloním sa k vyššiemu hodnoteniu, pretože Rip.

Případ Nile Hilton (2017)

Mám pocit, že filmom sa tu pre zaradenie neo-noir pravidelne prilepšuje. Exotické prostredie a cool herec, len mňa tieto smrteľne vážne veci trochu nudia. 70%

Americká fikce (2023)

Skvelá komédia, ktorú u mňa (subjektívne) trochu kazia iba tie meta konce. Wright výborný. 85%

Oscar 2024 (2024) (pořad)

Veľmi uspokojivé.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Komediálne eko dobrodružstvo. Podobná  úroveň ako predošlé dva filmy (3,5*), len žánrovo trochu inak. Kvality jednotky už pôsobia nedosiahnuteľne.

R.M.N. (2022)

Aktuálna téma, kvalitne spracovaná. Čiastočne iba nechápem, prečo sa jej Mungiu začal venovať až v polovici filmu.