• Krátkometrážní

Domino (2005)

"Mojim osudom bolo žiť!" Táto hláška, ktorou Domino Harvey zdôvodnila, prečo prežila pád výťahu z 90.teho poschodia, tá ma prenasledovala snáď desať rokov. Prvá projekcia (dá sa povedať oprávnene) vyslovene vytočila. Ide totiž o jeden z najhlúpejších nezmyslov, ktoré bol kedy jeden blázon ochotný zafinancovať, iný natočiť a ďalší pustiť do kín, a zabíjať tým mozgové bunky nevinným. Dnes už som sa iba smial. Najlepšie natočený odpad ever. "Free Afghanistan!"

Sebevražedný oddíl (2016)

Na pár miestach rovnaký problém ako pri Batman vs. Superman; je to proste blbosť. A chcelo by to tak hodinu navyše, pretože chýba. A možno dať vedieť, načo tam ten týpek, čo vyzerá jak Tom Hardy, vôbec je. Ale keď ste srdcom v Gothame... Stay Evil! Edit: Čumím teraz znovu na všetky DCčka a napr pri Úsvite spravodlivosti som si vedomý stupídneho scenára, ale tých pár plusov je natoľko mega, že pre mňa vždy budú za 5* (v rámci guilty pleasure, samozrejme). Pri Suicide Squade po druhom pozretí prevážili negatíva. Ten film má iba - aj keď neuveriteľne - nadupané postavy a soundtrack.

47 metrů (2017)

Takýto nervák som nezažil dlho.

Prima děvčata (1988)

Celkom milé. Spočiatku som to s hodnotením videl dosť nízko, nakoľko som dúfal v klasickú 80s teenage-erinu, a namiesto strednej, šortiek a trvalých; nás zavreli na nejaký kaštieľ v Kanade, so snehom a baranicami; ale Dempsey je Dempsey, a holky sú proste fajn, takže odporúčam upraviť očakávania, odignorovať tých pár trapných komických postáv (tatínek, farár, maminka), a ku koncu sa možno na tú jemnú melancholickú notu aj dostanete.

Entity (2012) odpad!

Dopozeral som to do konca. Za poslednú scénu dávam 7 percent - nech nežerem!

Písně o lásce (2007)

Totálne o ničom. * za šansóny, druhá za Paríž.

My Dinner with Andre (1981)

Andre je egoista, pozér a znudený paranoidný magor, ktorý ma 80 minút intenzívne sral. Keď konečne pustil k slovu svojho duševne spôsobilejšie kamaráta, nevyznávajúceho sekty, mágiu, konšpiračné teórie, ani nihilizmus; razom sa mi dostalo satisfakcie, a monológ jedného blba sa zmenil na súcitný dialóg. Pretože sú priatelia. Pevné nervy

Síla odvahy (2008)

Šlo to natočiť asi tak tisíckrát napínavejšie. Vzhľadom na potenciál témy, jej obsiahlosť, množstvo zvratov, erotičnosti, mučenia, prestreliek, celú tú "vybíjanú" medzi hlavnými postavami, a fakt, že sa to naozaj stalo. Mohla byť ďalšia Valkýra, neni. Dych som zadržal iba raz, pri rádiovom vysielaní v závere filmu, a skôr preto čo ohlasovalo, ako pre spôsob zobrazenia. 65%

Ségry (2015)

Práve preto, že mám rád Tinu Fey a (vďaka Parks and Recreation) aj Amy Poehler, ma Sisters srali ešte viacej. Dokonca tam padla tá veta: "Chovajte sa na svoj vek." Cítil som sa často trapne, scenár je na úrovni stupidnejších silvestrovských komédií, ústredné duo je skrátka zle obsadené, dobrá polka gagov mala byť zostrihaná tak na 50%, ten tlstý magor patrí do slasheru medzi prvé obete, a keď sa v pár náznakoch snažili hrať na vážnejšiu strunu, to už nebolo ani dôstojné. Díky aspoň za tých pár dobrých vtipov. "My sa Vás nesnažíme strápniť, len s Vami flirtujeme. Pretože ste spotený..." :D

Požáry (2010)

Nakoľko som už dlho nevidel lepšiu pointu, zaokruhlujem trochu dohora. Ten film si to zaslúži. Má dobrých hercov, úžasnú kameru a Radiohead. Na konci som si vybavil zaverečné verše z Rómea a Júlie. Ani neviem prečo, nejde tu o žiadnu love story, o Júliu, a o Rómea už vôbec. Dva dopisy, dva!