• Krátkometrážní

Stopy ve sněhu (1997)

Smilla drsná grónčanka. Ak tu niečo fakt sadlo, tak to bol casting. Hlavne teda Byrne, Wilkinson a Ormondová (ja osobne som si ako Smillu predstavoval Irene Jacob, ale Ormondka s jej črtami na eskymáčku sedí asi viacej). Niektoré konkrétne scény sa tiež podarilo spracovať verne predlohe (výstižne, nie otrocky ako väčšina filmu), hlavne asi úvod, návštevu u Vanessy Redgrave, kojenie, vysporiadanie sa s otcovou zlatokopkou, záverečné plávajúce ľady (do toho Grónska to sedí, aj keď trochu zmena oproti predlohe). Ale ako celok je to ukrutne šedivá (nie chladná, skôr nezaujímavá) detektívka, na ktorej je krásne vidieť, že medzi tým niečo napísať a to isté sfilmovať, je obrovský rozdiel. Pretože Hoegova sila nespočíva v dialógoch a dokonca ani v príbehu, spočíva vo výnimočných, neobvyklých opisovacích schopnostiach a pocitovosti. "Roztvorila som mu dierku na žaludi, vložila do nej klitoris a pretiahla som ho..."

Stopy zmizelých (2008)

Jediný, výrazný nedostatok, ktorý tomu uberá bohužiaľ naozaj značný kus pôsobivosti, je nízky rozpočet a preto hallmarkovská výprava. Inak je to na westernový crossover drsné dostatočne, avšak nie moc, keď už by to začalo pôsobiť prvoplánovo. V detailoch (coenovská bezohladnosť k postavám, hudba, záverečná scéna) jak z nejakého lepšieho, inteligentného, dramatického filmu. Predstavte si, že by to točil Zahler! 70%

Storm Warning (2007)

Prekvapenie. Od Blanksa som videl dva filmy a ani jeden si nezaslúžil viac než 30%. Toto nešlo z červenej ani v tých slabších okamžikoch. A keď sa mi náhodou chvíľu niečo nepozdávalo, vždy to nasledujúca scéna okamžite napravila. Napríklad prerod hlavnej hrdinky z obete, v ženu so zbraňou v ruke. Ako si tam tak stojí a hláškuje v stodole, na zemi fňuká jej manžel a ona pripravuje pascu pre svojich väzniteľov. Nie moc reálne, že! Keď ale po chvíľke príde názorná ukážka toho, čo pripravila, je z toho najlepšia scéna filmu. Kvalita toto.

Stoupat jak dým (1978)

Konečne viem, kde bral Kevin Smith inšpiráciu. Ako to povedal Ethan Suplee v Chasing Amy: "Bluntman a Chronic vznikli skrížením Billa a Teda s Cheechom a Chongom!" A Jay a Tichý Bob asi tiež... Na ochutnávku ústredný song: http://www.youtube.com/watch?v=RUWD-FflZPI A súhlasím; zábavnosť tejto komédie je priamo úmerná množstvu požitej marihuany. Ja som sa bavil skvele.

Strach.com (2002) odpad!

A objavil som ďalší atak na topku najblbších scenárov všetkých čias, ktorý prekonáva snaď aj Temnú legendu. "Zistite niekto čo je to za jazyk! Nemčina..."

Strange Circus: Kimjó na circus (2005)

Najlepšie na tom celom je, že v podstate celú záverečnú tretinu strávia vysvetlovaním - čo to akože malo vlastne znamenať a na konci to asi aj tak nepochopíte :) Sono je génius, jeden z najväčších súčasných; jeho štúdia ničenia ľudskej mysle už od detstva, pokračuje a opäť vás samou dokonalosťou núti odvracať zrak. Toto nevymyslíte

Strangeland (1998)

Rocker si chcel natočiť vlastný horor a skočilo mu na to zopár známych hercov. Na to céčko