• Thriller

The Comeback (2023)

Film se odehrává v jedné ulici,kde Simon Yam hraje hodného strejdu, kterého všichni mají rádi a jakmile vtrhne do ulic nekompromisní gang Green Dragon Gang a rozbijí mu obchod, naleznou v jeho obchodě 6 mrtvol, 7 pasů a spousta zbraní. Všichni jsou šokováni, kdo vlastně je ten hodný milý strejda a do toho všeho je tu ještě jedna tajná organizace, které šéfuje  další čínská hvězda Andy On. Ta organizace má high tech zbraně, takže to mi přišlo hodně refrešující a zajímavé. Posledních 40 minut je téměř nonstop akční inferno, film má výborný vizuál, došlo jak na přestřelky, tak na souboje. Režisér mě 2 roky zpátky odrovnal výborným akčním nářezem Blind Man, kde si také zahrál Andy On, takže akce je na podobné úrovni a za mne jde určitě o jeden  z těch lepších Hong Kongů za poslední dobu. 75%

The Wild (2023)

"Pes nikdy neopustí svého Pána, ale Pán psa!" Příjemná korejská gangsterka,kterou táhnou výborní herci a fajn příběh, jen ji chybí výraznější akčnější sekvence, ale jinak jsem spokojen. Příběh sleduje talentovaného boxera, který při zápasu zabije svého protivníka a jde si odsedět 8 let do vězení a hned po návratu se vrací ke svému příteli, který si zvolil život gangstera a je teď jeho pravá ruka, to se však moc nelíbí jiným poddaným a začínají rozpory. Park Sung-woong si střihl výborného záporáka v seriálu Čmuchalové, tady teda hraje hlavního hrdinu ( za mě má ten chlap xicht hajzla, takže se mu těžko fandí, ale hraje výborně) a potěší i Oh Dae-hwan v roli Gangstera či Joo Suk-tae, který tu hraje věčně sfetovaného zkorumpovaného policistu. Film je docela komorní a jen o pár postavách, jde vidět, že jde o Debut, takže režisér neměl moc velké ambice, ale snaha tu je. Nejlepší akce přijde až v samotném závěru, je tu pár krátkých drsnějších soubojů, ale na to, že je hlavní hrdina boxer jsem čekal prostě více. Finále je docela překvapivé a došlo taky na zvrat, takže za mne dobrý film, který fanoušky korejských gangsterek neurazí, ale není to Top Grade quality. 65%

V letu (2024)

Felix Gary Gray kdysi patřil k mým oblíbeným režisérům. Jeho Ctihodný občan doteď považuji za jeden z nej Thrillerů vůbec a Straight Outta Compton byla taky slušná pecka, jenže už muži v černém byl přešlap vedle a tohle mu bohužel taky moc nesedlo. Gary musí točit komornější a drsnější filmy a né tyhle popcorn mainstreamovky, které nemají žádný rukopis a jsou zaměnitelné. Tohle mohl natočit kdokoliv jiný a vyšlo by to beze změny. Trochu mě nalákal cásting, protože vedle Harta mám rád i Ursulu Corbero a Billy Magnusen bývá většinou vtipná vložka ve filmech, jenže tady humor brutálně chybí, v což jsem moc nedoufal, když už nic spoléhal jsem alespoň na fajn gagy, jenže Hart hraje snad poprvé vážnější roli, takže nic. Samotný heist plán není úplně zlý a je to sledovatelné, vyloženě mě to neuráželo, jen je to hodně spotřební záležitost, na kterou si zítra nevzpomenu. Tohle je takový ten povinný Netflix popcorn, který raz za čas přijít musí. 4.5/10.

Podruhé mě neoklameš (2024) (seriál)

Příjemný Krimi/Thriller z dílny Harla Cobena ( Nevina je však pořád TOPKA) a tahle letošní Netflix Kanonáda je zatím neuvěřitelná. Máme tu nádhernou Michelle Keegan, která je bývalá vojačka ( to se mi líbilo, že se s nikým nesere), které nedávno zavraždili sestru a k tomu i manžela, takže jedna nepříjemná událost za druhou. Ovšem jakmile na skryté kameře uvidí svého mrtvého manžela rozjede se slušný kolotoč událostí podpořený fajnými zvraty a celý tenhle zločin má daleko větší přesah, což kvituji. Postavy jsou sympatické, i detektivní duo je v pohodě, má to slušný tempo, díky dobře dávkovaným informacím, líbila se mi hudba a překvapivě mě to bavilo víc, než jsem před zhlédnutím doufal. Závěrečné dva díly šponují napětí na maximum a musím říct, že s odhalením vraha jsem rozhodně nepočítal a finální zúčtování je taky velmi uspokojivé ( i lehce šokující). Není to sice žádný majštryk, na který by se vzpomínalo jak v případě Neviny, ale je to velmi slušná Krimi/Thriller zábava, která fanoušky zamotaných příběhů, kde až do poslední chvíle nevíte jak to dopadne určitě neurazí. 75%

Moscow Mission (2023)

Nebylo to špatný, ale čekal jsem víc. Herman Yau občas umí překvapit a finální akční nálož po 4 hvězdě pomrkává, ale nedostane ji. Příběh sleduje skupinu detektivů, kteří pátraji po gangu, který vykrádá vlaky. Potěší čínská hvězda Andy Lau, vizuálně je to v pohodě, akce tu není moc, jsou tu spíš takové naháněčky ( nějaký fight nečekat), ale závěrečná přestřelka ve skladu měla slušné epické měřítko, ta mě fakt překvapila, ale ten zbytek mě tolik nevzrušoval. Nuda to není, ale nic, na co bych vzpomínal. 6/10.

Akuma ga harawata de ikenie de wataši (2023)

Prý Japanese Evil Dead- Ultimate Gory Anthology! No to víš, že jo. Dlouho jsem se při sledování necítil tak trapně jak zde. Film, pokud se tak dá vůbec nazvat má jen necelou hodinu, ale i tak je to sračka k nevydržení. Japonci jsou někde jinde a hranice vkusu/humoru neumí vybalancovat, a většinou je to prostě spíš trapné než cokoli jiného. Úvodní pomkrnutí na Evil Dead, kde došlo na Motorovku a ruku, tak to ještě jakž takž potěšilo, ale ten zbytek hrůza. Místo, aby tam proběhla  nějaká řežba s démony, tak tam démoni popíjí kávu, skáčou přes švihadlo a smějí se jak děcka, no to všichni chceme vidět. Velký špatný. 1/10.

Bratři Sunovi (2024) (seriál)

Netflix to teda od začátku roku rozjíždí ve velkém stylu a rozšlapuje konkurenci nekompromisně. Tohle je moc příjemné překvápko, od kterého si myslím nikdo nečekal zázraky. Brothers of Sun je Gangsterka křížená s rodinným dramatem a myslím, že taková kombinace je docela svěží a moc jsem nevěřil, že to dokáže fungovat, ale funguje to solidně. ( Kdyby to však byla čistě gangsterka byl bych ještě spokojenější). Nejlepší postava je Charles, nekompromisní assassin, jeden ze dvou bratrů, který se vrací do LA ochranit matku a svého nerdovského bratra, jelikož je na scéně gang, který se snaží vyřídit všechny Triády. Seriál má velmi chytlavé a zábavné tempo, pořád se něco děje, nechybí i humornější vložky, postavy si divák dokáže oblíbit, dokonce i ten nerdovský bratr mi nelezl na nervy ( občas některé jeho rozhodnutí bylo sice na hraně) a celý ten děj s triádami mě velmi bavil. Když došlo na akci, tak tam se tvůrci hodně vyšvihli. Všechny akční scény jsou natočeny na jeden záběr bez střihu a choreografie je velmi povedená. Charles je fakt frajer a táhl akční scény nahoru. Není to sice moc brutální, za což může i fakt, že je to taky rodinné drama, ale užíval jsem si to neskutečně. Především v 7 díle akční finále mi bralo dech. Došlo tu i na nějaké zvraty, hudba je příjemná a vizuálně na úrovni. Tady je zkrátka vše v pořádku. Není to sice majštryk, ale je to vrcholná seriálová zábava, která by neměla nikoho urazit. Každý si tu najde něco.8/10.

Berlín (2023) (seriál)

Berlin je Spin-off i prequel ke slavnému La Casa de Papel a nikdo samozřejmě nečekal, že se mu bude snažit vyrovnat a kdo se s tím smíří si Berlína užije. Pro mne byl Berlin nejlepší postava seriálu, takže já jsem si jeho návrat neskutečně užíval, jeho hlas, moudra a proslovy ve španělštině je zkrátka divácká radost a nutno uznat,že nová parta zlodějů je taky velmi povedená a sympatická, každý je vyjímečný něčím jiným a lze najít trochu podobnost s předešlou partou Ramona je pro mě takový mix Nairobi s Tokio, ale je to správný HOT prvek seriálu. Celá loupež je opět velmi nápaditá, do detailu promyšlená, nechybí i trademark série, tedy napětí a gradace různých scén, kde když se něco začne srát, tak divák ví, že jde opravdu do tuhého. Za mne fungovaly i emoce, dialogy a scénář je opět na vysoké úrovni a zábavnost srší napříč celým seriálem. V posledních 3 dílech nastoupí na scénu dvě známé inspektorky Raqel a Sierra a dostane to slušný La Casa de Papel vibe. Je tu sice docela dost romantiky a místy to má nádech až telenovely, na což si většina lidí stěžuje, ale já musím říct, že mi to zde vůbec nevadilo. Protože je to jedna z nejlepších love story a romancí, co jsem kdy viděl. Berlín je mega frajer a svůdník, takže jsem tu jeho show neskutečně sežral i s navijákem a Samantha Siqueiros je navíc neskutečná kočka, do které jsem se během seriálu stihl zamilovat taktéž. Za sebe jsem hodně spokojen a těším se na druhou sérii.. 8/10.

Sněžné bratrstvo (2023)

Netflix a J.A.Bayona doručil rekonstrukci známého příběhu o pádu letadla s rugby týmem v roce 1972 a ikdyž Originál Alive je povedený, tak tenhle modernější kabát tomu sluší ještě více. Kdo originál neviděl užije si film ještě více, ale kdo si ho podobně nepamatuje jako já, tak takovéhle oživení není na škodu. Bayona je na katastrofy expert, což dokázal už v Nic nás Nerozdělí a takový pád letadla je tu natočen skvostně. Nepříjemné, realistické a brutální ( to lámání kostí mazec!! scéna, kterou jsem si musel pustit 3x), potěší že i postavy jsou sympatické a divák jim fandí, jelikož ten mráz, pocit hladu a beznaděj se nekompromisně valí i na diváka, což je důležitý element. Trochu jsem doufal, že kanibalismus bude více rozvinut ( doufal, jsem že ukážou nějakou porcovačku ať má Evil radost, ale to už by jsme přecházeli do jiného žánru). Potěší ještě scéna s lavinou a i přes delší stopáž mi film rychle utekl, ikdyž se zde nic výrazného a zábavného neděje. Netflix hned ze startu doručil slušný katastrofický mrazivý Survival, který fanoušky žánru potěší. Ten příběh je tak silný i po letech. 75%

Aquaman a ztracené království (2023)

Jamese Wana je škoda na tyhle digitální blbiny. Chce to buď další horor nebo nějaký akční nářez, tohle zkrátka mohl natočit kdokoliv jiný a výsledk by vyšel stejný- Průměrný. Přitom jednička byla hodně fajn, tohle je trochu recyklace, ale zároveň bez žádné přidané hodnoty. Humor nefunguje ani zde, proč je tu sakra zas ten stejný záporák a ne někdo nový? Chyběla mi tu nějaká vyloženě hororová a atmosférická sekvence z jedničky ( kde byly ty potvory jak z Vetřelce- Škoda, že ten spin-off s němi se zrušil). Vedlejší postavy tu moc prostoru nemají Nicole Kidman, Amber Heard i Lundgren jsou tu chvilkově a akce sice střídá akci, ale žádná vyloženě neurve koule. Když si vybavím zpětně ten epický monstrózní fight z jedničky, tak tady bylo finále docela dost komorní, což je za mne velké mínus. V Theatre Deluxe ozvučení super, bylo se na co dívat, takže vyloženě nasraný člověk po projekci není. Je to lepší než Marvels,Antman a Blue Beetle, ale pořád to sakra není nic extra. Komiksovky jdou už špatným směrem. 6/10.