For the Love of Money (2012)

Moc nechápu, proč film vůbec vznikl. Je to příběh podle skutečné události, bohužel netuším, čím si vysloužil tu poctu být vůbec zfilmován. Asi to má být jedna z moralitek. Obyčejný kluk odjede do Ameriky žít american dream, do cesty se mu staví překážky, je pokoušen sejít na špatnou cestu, ale on je poctivý a vše dobře dopadne. Možná inspirace životopisnými filmy jako Kokain nebo Vražda v dámském klubu, ne zrovna zdařilá. Konečně pořádná role pro Odeda Fehra, krom něj nestojí nic jiného za zapamatování.

Thor (2011)

Já si nemůžu pomoct, ale ten film byl opravdu bomba! Tak nehorázně kýčovitá pohádka s nádechem mytologie (které tam všemu navzdory zase tolik nebylo) a přitom to bylo chytré, nebyly tam trapnosti, všechno se podařilo udržet v rozumné rovině. Chris Hemsworth mě skutečně příjemně překvapil, Portman byla opět skvělá, no a Hopkins snad vůbec nestárne! Já jsem spokojená, uvidím, jak na mě zapůsobí příští zkouknutí, ale prozatím si stojím za horším pětihvězdičkovým, ale stále pětihvězdičkovým filmem, který mě v rámci žánru dokázal opravdu nadchnout!

Sin City - město hříchu (2005)

K tomuto filmu u mě taky vedla dlouhá cesta. Po filmové premiéře jsem byla filmem absolutně otrávená. Pak po letech jsem ho viděla znova a už se mi začínal líbit a nakonec jsem zjistila, že opravdu výborný. Hrozně se mi líbí vizuální stránka, jednotlivé příběhy a hvězdné obsazení je opravdu zářivé! Jeden z filmů, které člověk asi opravdu žere, nebo ho prostě nesnáší.

Alexander Veliký (2004)

Proč mám tento film v nejoblíbenějších historických filmech je poměrně jednoduché. Prostě miluji starověk a Alexandra Velikého uctívám jako jednu z nejvýraznějších osobností dějin lidstva. Chápu, začátek filmu se mi moc nelíbí, způsob vyprávění vlastně taky ne, ale to ostatní! Úžasná výprava, nádherné kostýmy, bitvy! Všechno je tak epochální, takové, jak jsem si to vždycky představovala. Proto jsem ochotná Stoneovi odpustit všechno, co je mu v souvislosti s tímto filmem vytýkáno a naopak mě mrzí, že se zalekl ohlasů a film zkrátil o mnohé scény, které se nedostaly ani na dvd.

Poltergeist (1982)

Tento film je mým nejoblíbenějším hororem a obecně patří do mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Existuje k tomu hned několik důvodů: 1. zbožňuji jeho námět 2. herecké obsazení a výkony 3. dokonale ztvárněná rodina (to se ve filmech ne zrovna často daří) 4. vynikající hudba 5. skvělé efekty 6. geniální režie (neexistuje jediné hluché místo) 7. neokoukatelnost Toto je jen pár důvodů, proč film zbožňuji a doporučuji všem milovníkům duchařských filmů!

Pohřbené duše (2006) (TV film)

Film měl očividně dost omezený rozpočet, čímž se ale asi nedá omluvit poněkud nepochopitelný námět. Snímek jsem sice příliš nepochopila, ale co rozhodně oceňuji, je skvělý výkon Roberta Pattisona. Ochrnutý pilot, který se potýká s těžkými osobnímu démony, to je role, kterou zvládl opravdu na jedničku! Kdo má rád psychologické filmy, si na tomto filmu smlsne.

Transformers (2007)

Tři hvězdičky dávám pouze efektům, které jsou opravdu vynikající. Ostatní je absolutní hollywoodská hovadina. Scénárista by měl být uveden do síně hanby, protože to, co snímek předvádí je snad špatný vtip. Opět obrovská spousta rádoby vtipných hlášek, které vyznívají pouze trapně. Megan Fox má pouze jediný úkol a to být prostě v záběru, což se jí nakonec nedaří až moc často (nebo příliš často, záleží na názoru). A neříkejte mi, že by banda transformerů, co na sebe vezme podobu tanků, stíhaček a podobně, nedosáhla svého cíle již na začátku, a když ne na začátku, tak proti hrstce vojáčků a jednomu teenagerovi na konci určitě. Prostě špatný, hloupý film s unikátními efekty a slušnou hudbou. Jen je otázka, zda by nebylo prospěšnější, kdyby za vynaložené peníze nešlo třeba financovat zdravotnictví v rozvojových zemích :-/

Pekař (2007)

Tak tahle komedie mě báječně překvapila. Byla jsem připravená na všechno, jen ne na opravdu příjemnou chytrou komedii. Damien Lewis byl jako profesionální zabiják roztomilý, ale když začal pracovat jako pekař, tak jeho sweetappeal ještě vzrostl. S humorem Britským ostrovům vlastním je vykreslena vesnička, kde každý nesnáší každého. Kate Ashfieldová byla opravdu sympatická veterinářka, která se nakonec s tím, že má doma nájemného vraha smíří. Představitel záporáka Nikolaj Coster-Waldau byl tradičně skvělý, v lásce zhrzený zabiják nakonec také dostal druhou šanci.

Poslední skaut (1991)

Výborný film! Další báječný kousek s Brucem Willisem, který tentokrát překonává sám sebe. Snímek splňuje všechny parametry parádní akční, thriller komedie a zařazuje se tak po bok vynikajícím Smrtonosným zbraním. Nejvýraznější a taky nejlepší ve filmu byly hlášky. A že jich bylo, co věta to perla! Zde musím zmínit, že jsem snímek viděla v původním sprostém dabingu (jinak si to ani nedokážu představit). Willisovi skvěle asistuje Damon Wayans, společně vytvořili opravdu výbornou ústřední dvojku opět téměř přirovnatelnou ke Smrtonosné zbrani. Pět hvězdiček nedávám, ale i tak bych film hodnotila tak na 4,4. Takovéto snímky se prostě už netočí a to je věčná škoda.

Já nevím, asi mi úplně uniká kouzlo a smysl Cohenova komediálního snažení. Protože mně to nepřijde vtipné, pouze daleko za hranicí trapnosti, jestli to má být satira, tak hodně nepovedená. Zdá se, že Cohen není rozhodně tvůrce pro mě. Dvě hvězdičky dávám za to, že se dlouho nestalo, abych u filmy celou dobu seděla s otevřenou pusou. Navíc v sobě opravdu nese mnohem více povedenějších kousků než Bruno.