Bezcenný syn (2007)

Tak tento film se opravdu nepovedl. Jak koukám do žánrového zařazení, tak vidím komedie, drama, thriller. S komedií to nemá společného zhola nic, možná jedinou komickou věcí bylo, jak je ten film blbý. Rádoby chytrá a překvapivá zápletka není ani jedno ani druhé. Nechápu, na co mohli do takové slátaniny nalákat Rickmana. Možná si chtěl trochu polechtat ego jako držitel Nobelovy ceny, jinak mě nic jiného nenapadá. Musím ale přiznat, že ani jinak senzační Rickman ve filmu nepodal žádný kvalitní výkon.

Víno roku (2008)

Pamatuji se, jak jsem na film natěšeně šla do kina a jak otráveně jsem šla zase pryč. Přes opravdu slibné obsazení a zajímavý námět mě film vůbec neoslovil. Dějově byl slabý a nebyl ani nijak dobře natočený. Smutné je, že si z něj nakonec pamatuju, že byl o víně a že tam hrál opět skvělý Rickman, který bohužel film nedokázal vytáhnout ze šedi průměrných, zbytečných filmů. Nemastný neslaný počin, který se snaží hrát na něco, na co očividně nemá.

The Song of Lunch (2010) (TV film)

Báječná, krásná sóloakce dvojky Rickman-Thomson. Krátký lyrický příběh s oblíbenými herci, co více si přát. Opravdu stojí za shlédnutí.

Edith Piaf (2007)

Nejsem si jistá, nakolik je film opravdu založený na pravdě, ale i tak se jedná o jedno z nejlepších životopisných dramat, co jsem viděla. Hudbu Edith Piaf mám opravdu ráda a rozhodně mě její životní příběh zajímá. Je to opravdu nádherný film, skvěle natočený a hlavně protagonistka Edith Piaf Marion Cotillard byla opravdu vynikající. Myslím, že zpěvačka by byla nadšená, kdyby tento film viděla.

Baba na zabití (2003)

Pro mě jedna z nejpovedenějších komedií s opravdu zajímavým námětem. Především vyzdvihuji výkon ústřední dvojky (Stiller-Barrymore), která se perfektně doplňuje a manželský vztah jim bez problému věřím. Rozhodně palec nahoru, přičemž nechápu, jak je možné, že mnohem hloupější komedie mají lepší hodnocení.

Kmotr (1972)

Jeden z nejprecizněji natočených filmů všech dob! Filmu se nedá vlastně vůbec nic vytknout, skvělá režie, kamera, hudba. Celý snímek plynule přechází ze scény do scény a bravurně zobrazuje poměrně dlouhé časové rozmezí. Možná zbytečně, ale i přesto musím vyzdvihnout božského Marlona Branda, kterému výtečně asistují ostatní velcí herci James Caan, Robert Duvall a především Al Pacino. Poslední zmíněný prošel během filmu tak neuvěřitelnou proměnou z naivního studentíka po nového dona Corleona, že mi až rozum zůstával stát. Na druhou stranu ale přes úchvatnost snímku nepociťuji potřebu ho dalších pár let znova vidět. Už teď se těším na další dvě pokračování.

Toxický mstitel (1984)

Páni to byla ale ptákovina! Tento film je extrém sám o sobě, úplně všechno je v něm přehnané. Přehrávání herců, přemrštěné dialogy, absolutně extrémní zápletka a hlavní hrdina. Prostě senzace! Díkybohu za permanentní zvukový doprovod, díky kterému film vypadá jako dlouhatánský úchylný videoklip se všemi odpornostmi, které nám osmdesátky přinesly. Neuvěřitelně jsem si film užila a doporučuji všem, kteří budou mít chuť na nějakou monster hnusárnu.

Pohotovost (1994) (seriál)

Další koronární záležitost a to rovněž už po pěknou řádku let. Dojmů, zážitků a emocí jsem u tohoto seriálu zažila tolik, že se do nedá ani popsat.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Simpsonovi jsou pro mě takřka alfou a omegou všech seriálů, je v nich totiž všechno. Navíc se hodí ke každé příležitosti . mám splín? Pustím Simpsonovy. Mám radost? Pustím Simpsonovy. Je až neuvěřitelné, jak dlouhou dobu se daří tvůrcům držet krok a tvořit stále nové a nové díly. Je pravda, že nové série už pro mě nemají stejné kouzlo jako ty staré, ale i tak na seriál koukám ráda a často.

Akta X (1993) (seriál)

Dá se vůbec k Aktům X napsat něco, co ještě nebylo vyřčeno? Jedná se o jeden z nejlepších seriálů všech dob. Mám ho spojený s dětstvím, i když vlastně na něj koukám pořád se stejnou intenzitou. Většinou, když nevím, co si pustit, tak pustím nějaký díl právě z Akt X. Miluji ústřední dvojici, které skvěle asistuje Walter Skinner a později i nový parťák Scullyové agent Doggett. Seriál je báječně konzistentní a v podstatě nemá slabší momenty. I když i zde platí nepsaný zákon o lichých a sudých číslech. Liché série mají pro mě vyšší úroveň než ty sudé, ale i tak se vše odehrává v rozsahu 90 - 100%. Prostě srdcovka.