Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Slabší než jednička. Slabší než ostatní podobné pohádky, ale člověk od DreamWorks jinak než přeplácanou uřvanost čekat nemůže. Každopádně tohle má nezapomenutelný dabing. Prakticky celý film se člověk těší, až rádce Maurice zase otevře tlamu a svým brněnským přízvukem promluví.

Mumie se vrací (2001)

Kdysi mi přišlo, že je to lepší než jednička...ale ty doby jsou dávno pryč. Po dlouhé době jsem se na oba díly zase mrkla a první díl mě bavil celou dobu. Tohle byla zábava, ale ne tolik jako první díl.

Tenkrát na východě (2000)

Bože, lidi na tomhle světě by sě měli podívat na nějaký kung-fu-Chanovský film z jeho země, pak by možná tuhle trapnou radoby ťongovskou komedii tak vysoce nepřeceňovali. Jako není to nejhorší snímek tohoto USA-kung-fu žánru, jsou horší (třeba Zakázané království), nicméně horší filmy nesnižují hrůzu a trapnost tohoto.

Rychle a zběsile (2001)

V tomhle člověka nečeká žádné překvapení, ale pokud někdo zbožňuje NFS underground 1 a 2, tak si rozhodně přijde na svě už jen těmi auty. Já rozhodně ano.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Bambitka možná neohromí skvělými efekty, neotřelým a novým příběhem nebo výbornou hudbou. I kostými vypadají jako vypůjčené z levnější divdelní půjčovny. Nevím, kolik stála vyrobit, ale podle všeho bych si i dovolila tvrdit, že jde o nízkorozpočtovou záležitost. Nicméně při srovnání s ostatními českými pohádkami natočené zde tak od roku 1990, musím říct, že jde o jednu z nejlepších záležitosti. Asi nikdy nebude konkurovat S čerty nejsou žerty, ale rozhodně je to velmi příjemná záležitost. Kamila Janovičová je v roli loupežnice Aničky neuvěřitelně milá a pak tady máme známe hvězdy, které nikdy nezklamou jako Vetchý, Štěpánek nebo duo ztělesňující naše české politiky Vladyka-Lábus. Na jednu jejich hlášku nezapomenu nikdy, protože má v sobě pravdy až za roh: "Ty peníze jsou hrozně těžké, proč se nedělají z nějakého jiného materiálu? Pak by se lépe kradly. Třeba z papíru." "Kdyby se vyráběly z papíru, bylo by je jednodušší odnést a kradlo by se ve velkém."

Rošťáci (1985)

To jsem zase jednou udělala naprostou blbost. U Vánocích jsem se podívala na film, který jsem jako dítě milovala. Film úžasně hodnocený s hvězdným obsazením. A po hodině už nám tak třeštila hlava, že jsme ho radši vypli. Buráci jsou neskutečně roztahaní, uřvaní (ze scén, kde na sebe a přes sebe pět minut 6 lidí řve a ani jednomu není rozumět ani slovo přes hlasy ostaních dětí je ve filmu opravdu požehnaně), má naprosto strašný dabing (nepřijde mi vhodné, aby desítiletý kluk mluvil jako třicetiletý kopáč kanálu co se do sprostých slov i ledabyle vyslovených jednotlivých hlásek týče) stejně jako, aby se ve filmu pro děti mluvilo o tom, jak nějaký puberťák sklátí mladou holku. Možná kdyby se to osekalo tak o půl hodiny zbytečných hádek mezi těmi kluky, deset minut vulgarity a tak dvacet minut naprostého nicnedění se, možná by z toho byl pěkný dobrodružný film pro děti, ale pokud náhodou nějaký člověk nad 12 let hledá něco milého na večer, toto rozhodně není správná volba, ale chápu, že to stejně jako všechno ostatní, co je zde přeceňované, mohlo být ve své době fajn.

Hrabě Monte Cristo (2002)

Absolutně nejhorší verze Dumasovy knihy. Pomsta v tomhle provedení se rovná obyčejné vraždě, což je nesmysl, neboť celá kniha hovoří o tom, jak je smrt vykoupením a právě proto Monte Christo odmítá své nepřátele zabít. Schválně říkám "nepřátelé", to znamená MNOŽNÉ ČÍSLO. Kam se poděl Danglars, Villefort a Caderousse? Kde je ono rafinované uvažování, kterému se měl naučit v orientu? Kdyby mi to nebylo blbé, nedám tomu ani tu jednu hvězdu...

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

Dle mého je tohle nejlepší zpracování Monte Christa, které je natočené. I můj barbarsky založený muž, s minimálním citem pro literaturu a historické filmy, je do tohohle zblázdnil stejně jako já. Jasně v některých detailech se to odlišuje od knižní předlohy, postava milenky je tam úplně přidaná, ale nepůsobí vůbec rušivě, právě naopak :-) Jediné, co mi tam trochu vadí je unylé a nudné zpracování Mercedes. Přitom Ornella Muti je skvělá herečka, tak mi to moc nejde do hlavy, ale to je jediná vada na kráce tohoto 8 dílného seriálu. Líbí se mi, že tento Monte Christo je skutečně obsáhlý a to ve všech detailech, přesně jako kniha. Naprosto mě vytáčí ty 100 minutové filmy, kde hlavní zápletka je, že se Monte Christo vrátí, dá se dohromady s Mercedes a zabije Montega. Krása v jeho pomstě je právě ta, že on nechce nikoho zabít, protože ví, že smrt není trest, ale vysvobození. A toho se drží celý tento seriál. Je to skvělé ve všech detailech, i v drobnostech jako je Monte Christovo oblečení. Chodí na tu dobu oblečený velmi extravagantně, což z něj pro tehdejší společnost dělá ještě zajímavějšího člověka. Prostě bomba.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Tak jo, člověk od toho prostě NEMŮŽE skvělé herecké výkony, silný příběh, pravdivou zápletku nebo prostě kvalitu, ale pro pobavení to je více než využitelné. Až na některé slabší díly - prakticky celá 3. řada, je seriál jedním slovem fajn. Zvlašť když ten chlap mět ty srupy na rukou a strupy na nohou a strupy na zádech a strupy na boku... :-D

Con Air (1997)

Tento film jsem si vždycky pamatovala jako velkou pecku. Teď jsem se na to z odstupem času podívala znova a dost jsem se nudila, nejde o to, zda jsem to viděla po několikáte, je to prostě příjemný film, ale takový dost ideově pochybený, fyzikální zákony porušující a má hrozný konec, který všechno zabije, ale na nudný večer stačí...