Thelma (2017)

Thelma,Thelma dumajuca nad svojou hriesnostou ci sexualitou vyvolava mierny dojem kontroverznosti.To uz sme snad vsetky namety vycerpali,ked sa tocia taketo filmy? Akosi som nepochopil preco zhorel...

Zabití posvátného jelena (2017)

Osobne nie som az tak zpozerany fanusik . S istotou vsak mozem tvrdit,že som podobne spracovanie nametu nikdy nevidel.Kreativite sa medze nekladu a reziser si pekne ušiel.Kam a co tam robil,neham na vas ... xD On prveho momentu som si vravel...ak sa tam budu bavit rovnako pritrhlo jak v lobsterovi tak to bude zaujimave.Po rozume mi chodilo viacero dovodov preco sa tak mohli bavit : a) predstavme si cloveka s celistvou osobnostou,vyrovnany a prisne zasadovy bez akychkolvek neuroz b) vyjadrovanie je akesi strojene ,ako z robota xD Ja vieeeem,ze k tomu to pomale tempo patri,ale miestami tazka nudka. za to ta hviezdicka dole

2001: Vesmírná odysea (1968)

Rozhodol som sa,že tento film neohodnotím.Štyri razy som zaspal,to bude asi tou super,extra hudbou ktorú tam zvolil sám veľký maestro (irónia Kubricka za majstra nepovažujem). Film možno predbehol svoju dobu o dekády,môže byť ba aj filmom,ktorý ovplyvnil milióny, no dnes ostal už len niečím,čo nahradil Interstellar :D

Vojna a mír (2016) (seriál)

Nie som oboznámený s knižnou predlohou.Hodnotím to výsostne s pohľadu diváka.Po dvoch pozretých častiach ostávam fanúškom aj naďalej.Vizuálne úchvatné a miestami dojemné.

Diagnóza: Šampión (2015)

Nigérijský doktor Omalu predstavuje stelesnený ideál Američana? WTF ? to čo je toto za agendu?Jeden proti všetkým,kto si počká ten sa dočká či bohatým bral a chudobným dával - to už tu bolo . 4 hviezdičky dávam za herecký prejav môjho hereckého obľúbenca Willa Smitha a jeho nadštandardný nigérijský jazykový akcent,prejav.

Pan (2015)

Mama mi myslím čítala z knižky o Petrovi Panovi. Odkiaľ by som si bol pamätal,ze bol v domove,ci lietal? No,ale iné som chcel povedať a to,ze nechápem negatívne ohlasy.Film som si naozaj vychutnal.Pre mňa to bola strhujúca pestrofarebná jazda so sympatickým obsadením. Vhodný snímok pre malých aj veľkých. Možno to nie je až tak filmom,ale tým kedy to pozeráte . V 1. sviatok vianočný je jasnou voľbou.

Pozůstalí (2014) (seriál)

Kompletne na hlavu postavený seriál... Nie raz zaznela znelka od Pixies-Where is my mind (ustredná pieseň Fight club). Originálny seriál zachytáva biblické vytrhnutie z trýzne a psychologicky rozpitváva "ponechaných". Hudba je nadpozemská od novodobého Pána skladateľa Maxa Richtera. Po dvoch sériách akéhokoľvek seriálu som neprežíval tak silné emócie ako po tomto.Je to zmätené,je to dramatické Ako život sám ...

One Piece (1999) (seriál)

Najprv som cakal a trpel tie neznesitelne vedlajsie pribehy,spletite obkecy okolo vsetkeho (niezeby som na to zvyknuty nebol,ale po case to skor unavuje nez bavi) aby sa uz konecne dostali na Grand Line .Preskakujem fillery a aj tak som z toho unaveny. Za One Piece je este dlha cesta, Boh vie ci pritom vydrzim. Moja tuzba je aby Luffy zjedol viac ovocia ! ! !

Osmý smysl (2015) (seriál)

Po prvej sérií som potešený,a už teraz čakám na prípadné pokračovanie.Súrodenci Wachovski urobili opäť kus skvelej práce.Experimentovať s astrálnym cestovaním a vytvoriť 8jedinečnú osobnosť,ktorá prekonáva každú prekážku.To je niečo presne podľa môjho gusta.Doo-na Bae sa osvedčila v Atlase mrakov ,tak ju obsadili do Sene8,kde predvádza svoje umenie :)

Napospas osudu (2014)

Bol by to pekný pokus o remake keby to bolo aspoň dotiahnuté dokonca.V pôvodnom bol predstavený aj ancikrist a tí ktorí prišli apelovať na ľudské obrátenie sa.Takto mi to prišlo neúplné.