Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Ježiši. Ďalšia do série relácií, ktoré definujú slovo zbytočnosť. Ľudská hlúposť nepozná hraníc.

Kocour v botách (2011)

Čo by bolo, keby bol Zorro kocúrom. Všetko, čo do žánru patrí, vo filme bolo. Postavy boli dokonale využité. Akurát jediná vec, ktorá mi bola proti srsti, bolo to vajce. Nie pre jeho zákernosť a zápornú postavu, ani pre priblblý výzor. Ale kvôli tomu, že všetky ostatné postavy boli, keď už nie ľudia (alebo mačky) aspoň živé tvory. S inou postavou by to možno bolo aj za 5 hviezd.

Drive (2011) odpad!

Dlho som nevidel nič tak precenené, ako tohto Drivera. Mám pocit, že keď dnes nie je niečo urobené tak, ako je zažité, alebo ako je to bežné, ihneď je to hit a diváci šalejú a 5 hviezdičiek je pomaly pre každého málo. Zo začitaku sa to skutočne tvárilo zaujímavo, no po zvyšok filmu len šofér s neprestajným šašovským úsmevom, ktorý na otázky odpovedá zásadne až po "atmosfericky dusivej" nekonečnej pauze, z ktorej na mňa žiarilo nulové charizma hlavnej postavy. Dialógov to veľa nepobralo a po nejakom konkrétnom zmysle, alebo pointe nie je ani stopy. Film roku 2011? Ani náhodou.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Ghost protocol je prvý film zo série MI, ktorý som videl. Všetko je na vysokej úrovni. Simon Pegg dokáže len svojou prítomnosťou výborne odľahčiť atmosféru... Ale je tu ale... Nesmrteľnosť Tomíka Cruisíka príliš do očí bijúca, všetci sú našťastie tak silní, aby sa jednou rukou vytiahli do bezpečia atď... Dobrý film, ale na obranu proti prehnanej nereálnosti sa musia až zatvoriť oči. No a to by sme asi z filmu veľa nemali.

Dexter (2006) (seriál)

Ževraj finiš prvej série je bomba, ale ja som sa dostal len po 7. epizódu a viac mi to už nechýba.

Tři mušketýři (2011)

Čo si o tom mám myslieť? Herci, kostýmy, choreografia, scenérie, animácie, téma a predloha... všetko fajn. Lenže tak strašne do očí bijúce nezmyselnosti a prehnanosti ma donútili zamyslieť sa nad tým, kde nechali tvorcovia zdravý úsudok a prečo v niektorých scénach vyškrtli veci, ako je gravitácia. Ako rozprávka pekné, ale za nejakú dobu a možno za dosť krátku, už po tom ani pes neštekne.

Mrtvý sníh (2009)

Naozaj veľmi pôsobivé premrhanie času.

Dexterova laboratoř (1996) (seriál)

Geniálny seriál o nízkom, nevýraznom chlapcovi, ktorého sestra (hlavonožec Dee-Dee) dostala rozumu o to menej, o čo on dostal viac a ktorý má niekde v priemernom americkom dome, na priemernej americkej ulici, za knižnicou ukryté nekonečne obrovské laboratórium. To dáva priestor na rozvoj výborného animovaného seriálu.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Silne to pripomína Burtona, akurát to je väčšie psycho. Coraline obsahuje mnoho detailov v každom jednom zábere, často ponechané k náhodnému povšimnutiu. Samotné postavičky (väčšina z nich) sú výzorovo i charakterovo veľmi podivínske. Aj Burton ponúka prehliadku anatomických zvláštností, ale neservíruje nám ich v nepatrných nohavičkách a s nálepkami na prsiach namiesto podprseniek. Najdesivejšie však pre mňa boli gombíky namiesto očí. Film veľmi podarený, ale práve podobnosť s Burtonom tomu trochu podkopáva nohy.

Tintinova dobrodružství (2011)

Po 30min. som si povedal dosť, pozriem si radšej niečo dobré. Tintin je najnesympatickejšia postava akú som v poslednej dobe videl. Zato sa zdalo, že jeho pes je skrytý génius, možno odšľachtený z komisára Rexa... Plusom boli tí dvaja detektívovia, ktorí to ale nezachránili a ja som bol každou minútou otrávenejší a ľahostajnejší k tomu, čo sa bude diať.