Ostrov (2005)

A za pár rokov to bude podľa skutočnej udalosti :D Inak je to pecka, plná talentovaných hercov s pekne vykresleným izolovaným svetom. Aj napriek tomu, že Bay točí pre masy a napriek neskrývaným reklamám na veľa spoločností, Ostrov si dokáže zachovať malý odstup od vyslovene komerčného filmu. Škoda, že s viacerými videniami sa čaro trochu vytráca.

Kůže, kterou nosím (2011)

Fajn, uznávam, že treba ten film brať s nadhľadom, resp. s pohľadom z trochu iného uhla, ako pri bežnom filme. Potom je hodnotenie viacerými hviezdami ľahko možné. Ja som dal len dve, ale bolo to rozhodovanie medzi dvoma a štyrmi. Nemohol som dať ale tri. Buď 2 alebo 4. Buď je výborný, alebo pritiahnutý za vlasy. Ale nie je "len" priemerne dobrý. No a pre dve hviezdy som sa rozhodol preto, lebo i keď som sa povzniesol nad nie tak úplne tradičné podanie a pozeral na to len ako na pokus o umelecké vyjadrenie (neviem presne čoho), podané neemotívnou cestou, pri ktorej city postáv nekladú deju odpor, nedokázal som sa povzniesť nad naozaj, ako tu už pár ľudí spomenulo, úchylnosť vyvrcholenia, keď vypláva všetko napovrch. Zvláštne a pre mňa nevídané bolo pri tomto filme aj také preskočenie príbehu z jednej postavy na druhú, od začiatku pozeráme na chirurga a jeho pokusy, no na konci ten film nie, že nie je o ňom, ale navyše to vyzerá, akoby ani o ňom nemal byť. Tento film má dve strany (pri tomto filme by pasovalo povedať aj dve tváre) ale ohodnotiť sa dá iba jedna. Je teda len na divákovi, ktorú stranu si zvolí. Jedna je hlboká, s nádychom šialenstva a druhá je plytšia s nádychom zvrátenosti.

Šílenství (1994)

Fakt ma nebavili postavy jednajúce tak strašne naivne, zbrklo a tak strašne podľa šablóny. Počas celého filmu som sa smial takmer rovnako, ako Trent v kine. Snaha sa uprieť nedá, pár scén je naozaj mrazivých, ale toto by bolo lepšie v knižnej podobe.

Válka Bohů (2011)

Efektne naservírovaný sled nezaujímavých udalostí, počas ktorých vyprskne krv pravdepodobne z každej časti tela a každá časť tela je počas nich od tela oddelená. A všetka tá drahá prázdnota popretkávaná občasnými zábleskmi niečoho veľkého, končí pomerne skromným, no pripomeniem znova, že efektným vyvrcholením a menším wrestlingovým zápasom.... No a hľa! Tie takmer dve hodiny sú fuč a ja si bezprostredne po skončení poriadne nepamätám, čo som to vlastne pozeral.

Velký Jake (1971)

Pomalý a trochu rozpačitý rozbeh sa s ubehnutými minútami a príchodom hlavného hrdinu plynulo valí do celkom akčného konca, kde je v rozvalinách poschovávaných toľko chlapov, že si nikto nemôže byť istý tým, kto má na koho na vrch. Dobre však pobavia viaceré scény, pozvoľna čakajúce, kým na ne príde čas. Nájde sa aj zopár dobre mierených hlášiek a nechýba ani streľba od boku.

Stalo se (2008)

No, neviem teda... Nebola to katastrofa, ale malo to muchy. Za všetky nezmyselnosti, ktorých sa film dopustil spomeniem hlavne zázračnú schopnosť flóry vlniť sa sama od seba ako vo vetre. Jediné, čo vlastne bolo ozaj dobré a stálo za niečo, bola samotná téma filmu, kedy si príroda zoberie ľudí do parády. Škoda, že na týchto základoch neboli vystavané lepšie dialógy a vážnejšie pojatá hrozba. Aj tak je to na koniec skôr príjemná záležitosť - nečakať nič zásadné a dá sa to stráviť.

Smrtonosná past (1988)

Ešte do polovice minulého roku som nevidel ani jednu z tých štyroch častí. Pozrel som si teda prvú a to ešte v ten deň vyústilo k domácemu Die Hard maratónu. Konkrétne táto prvá časť je čistá žánrovka a asi jeden z vrcholov Willisovej kariéry.

Predátoři (2010)

Na rozdiel od votrelcov a predátorov je to konečne Predátorovský film, ktorý má úroveň a je hodný svojho mena.

Prokletý ostrov (2010)

Toto mi práve na tú správnu strunu nezahralo. Ale nemôžem a ani nechcem od toho nikoho odhovárať. Považujem hlavne za dôležité povedať, že pri tomto filme by nikto nemal dať na komentáre iných užívateľov. Napriek svojej obrovskej komerčnosti (neviem ako inak to nazvať) to určite nie je film pre masy. Rozhodne neľutujem, že som ho videl, aj keď ma nijak neoslovil. Je to........zaujímavý film.

Anonym (2011)

Neprehladné a nejasné. Aspoň počas väčšiny dĺžky filmu. Ku koncu to všetko začína naberať presné tvary a všetko do seba zapadáva, prepája sa a zmätok z množstva postáv, dejových a časových línií sa vyjasní. Herci, kostými, kulisy - všetko si zaslúži dávku uznania. No nebyť toho, ako to vyzeralo, asi by som nedopozeral.