Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

..proste film, ktery tak jaksi pohladi, a po shlednuti vam na tvari zustane usmev. A takovych se dnes uz moc netoci.

Železná srdce (2014)

..za scenu pokusu o "civilizovane" jidlo uprostred vseho toho silenstvi.

Velmistr (2013)

Vizualne nadherna zalezitost o vecech, ktere mne nic nerikaji, a nerozumim jim podane v poetickem ramci, ktery je mi cizi. Presto, diva se na to krasne. Vlastne jsem zhruba v pulce vypnul zvuk a titulky, a jenom jsem se dival.

Trans (2013)

Tezce prepreprekombinovano.

2 zbraně (2013)

8-) Vyborne napsane dialogy a par vybornych scenaristickych napadu. Skoda extremne klisoidni corralove sceny na zaver ale co uz, tady jeste nikdo novy kanon neustanovil.

Nákaza (2011)

..desive studeny a odtazity film. Veskera herecka spicka se predvadi v maximalne civilnich polohach, a o to je finalni vyzneni filmu jeste horsi (coz je v tomto pripade vlastne lepsi). Pocit bezvychodnosti a nemoznosti jakkoliv ovlivnit svuj osud (nebo mozna lhostejne zboreni chimerni predstavy ze tato moznost existuje) je zdrcujici.

Red 2 (2013)

Ne. Prilis mnoho boha ve stroji zabilo jakekoliv pocity ocekavani nebo napeti, ale diky za obcasny zavan retro-naivity spionskych filmu 70tych a 80tych let, pana Malkoviche, pana Thewlise, a za linku "krize" vztahu. Rikam si nicmene, ze timto smerem by si to zaslouzilo skutecne odejit do duchodu, cim driv, tim lip.

Riddick (2013)

Urcite to ve srovnani s dalsimi podobnymi jednohubkami ma dobre vybudovanou atmosferu, a ve srovnani s Kronikou Temna to i jaksi drzi lip pri sobe, ale za Cernocernotou to pocitove zaostava, a navic ji to hodne recykluje. Ultradrsne hlasky jsou nekdy spis az k smichu, na druhou stranu ale asi jen diky nim jsem se bavil. Dalsi sanci bych tomu ale jeste klidne dal. Takze, pane Twohy, min survivalu kde ani chvilku neverite ze by R.D.R. mohl neprezit, min zbytecne rozmachle epicnosti, a tesim se.