Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Pobavili ma nenažrané uhorky a rozkošná jahôdka, ostatok bol však mizerne slabý. Škoda.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Na Maleficent som sa tešila hneď ako som si pozrela trailer. Angelinu síce moc nemusím, ale keď som ju uvidela v postave zlej kráľovnej so snehovou tvárou a červeným rúžom, výraznými lícnymi kosťami komplet odetú do temnej čiernej..a tie krídla!! Bola to proste trefa do čierneho. Maleficent zahrala s absolútnou noblesou,eleganciou, no zároveň veľkou nehou a láskou. Dokonalý bol pre mňa moment, v ktorom jej boli odobraté krídla. Trpela som spolu s ňou. Proste to dala ako pravá víla! S obsadením Ruženky a la mladšej Fanningovej som bola taktiež spokojná,hlavne spoločné scény s Angelinou úplne ladili. Pointou je, že ani zlo nie je vždy 100% zlo a každá minca má dve strany. Každopádne ďalšia rozprávka, ktorej sa podarilo odniesť ma preč z reality.

2:37 (2006)

Súhlasím s mnohými komentármi, aj na mňa bolo tých dramatických osudov na jeden okruh ľudí až moc. Ale odhliadnuc od toho, teenegeri sú v dnešnej dobe skutočne vystavovaní mnohým náročným situáciám a nie každá psychika to vydrží. Deti vedia byť kruté, vedia šikanovať, ponižovať, klamať, navádzať....na druhej strane niekedy dieťaťu riadne naložia už aj samotní rodičia. Túžba patriť niekam, mať kamarátov, byť obľúbený a úspešný... všetok ten tlak z okolia dokopy nerobí dobro. Páčil sa mi celkový štýl točenia filmu, čiernobiele vybočenia z hlavného deja v podobe spovede realitou trpiacich jednotlivcov, flashbacky a napätie, ktoré vás drží už od začiatku. V úvode filmu je vám totiž prezradené, že jeden z hlavných hrdinov to očividne nezvládol a istým spôsobom ukončil svoje utrpenie. Ale vy po celý nasledujúci dej netušíte ktorý, pretože by to sedelo prakticky na každého z nich. Posledná polhodina je dosť silná, záver na jednej strane prekvapivý, no na druhej aj pochopiteľný.

Fair Play (2014)

Tlieskam mladej Judit Bárdos, pretože jej výkon bol skutočne prirodzený a ja som jej to fakt verila. Téma dopingu v kinematografii nie je nejak zvlášť často rozoberaná, preto ma aj celkové slušné spracovanie filmu potešilo. Dávam silné tri, do štvorky mi v celkovom deji chýbalo viac driveu, energie a dramatickosti vzhľadom na závažnosť myšlienky.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Prvé série fakt šlapali. Od začiatku som si síce nebola istá výberom hlavnej postavy Teda (jeho ksicht ma tak nejak vždy iritoval, rovnako ako aj samotný vývoj jeho charakteru), no na druhej strane, o to viac kvitujem postavu geniálne vymysleného sukničkára Barneyho a jeho nekonečné výzvy. Avšak dosiahnuť, aby toľko epizód divákovi poskytlo rovnakú vysokú kvalitu a aby to neskĺzlo do niečoho nesúvislého a extrémne prehnaného sa režisérom bohužiaľ nepodarilo. Posledné série išli žalostne dolu a podliezali latku tých prvých veľmi jednoznačne. Tie už zo začiatkom nemali nič spoločné.

Přátelé (1994) (seriál)

Proste F.R.I.E.N.D.S.. Seriál, ktorý nikdy nezostarne, nikdy sa ho neopozeráte, tieto postavy budú žiť naveky vekov. A vy sa s nimi budete vždy cítiť v absolútnej pohode. A to je ten dôvod, prečo ich každý miluje.

Borgman (2013)

Celkom silné sústo čierneho humoru, surovosti a ľudskej zvrátenosti. Autor sa nemazná, divákovi šplechne všetku skazu sveta kruto do tváre . Bez prípravy, so zámerom poraďte si s tým sami. Občas ma štve, keď sa film skončí skôr ako dostanem odpovede na všetky svoje otázky. Borgman sa postará o zrodenie húfu otázok vo vašej hlave , no odpovedať si máte sami. V tomto prípade mi to nejak zvlášť neprekáža, pretože aj napriek prvo počiatočnému dojmu absolútnej nelogickosti deja (divák je zmätený či ide o realitu, či flashforwardy/flashbacky; či ten divný pes je skutočný alebo je to len halucinácia a tak ďalej) som dostala množstvo priestoru na hľadanie odpovedí na moje znepokojivé otázky a taký zvláštny, no možno o to viac hodnotný artový zážitok. Keby všetci bezdomovci vedeli takto hrať...

Šéfové na zabití (2011)

Komédie pozerám čoraz menej, lebo čoraz viac nestoja za nič. Väčšinou ide o tisíckrát opakované vtipy, nudné dialógy, s chabou, ak teda vôbec nejakou pointou. Ani pri Horrible Bosses by som dej príliš neriešila, ak sa však zameriam na celkový zámer a postavy (skôr šéfov ako ich zamestnancov), tak ma táto komédia dosť príjemne prekvapila. Celkom trefne zvolená trojka extrémne neznesiteľných šéfov, vďaka ktorým svoju prácu neznášate ešte stokrát viac, dokonca uvažujete o zmene povolania. Snáď najviac neúnosný Kevin Spacey v roli večne buzerujúceho, ponižujúceho a očividne zakomplexovaného nadriadeného, ktorý poriadne ani nepozná vaše meno. Jednoducho pre ňho predstavujete fackovacieho panáka a je pripravený vás v každej situácii za čokoľvek dôkladne zdrbať. Potom je tu stále veľmi veľmi sexy Aniston, ktorej úloha nadržanej a nikdy neukojenej šéfky veľmi pristane. A do tretice Colin Farrell, ktorý síce dostal tentokrát menej priestoru, no ako ustavične sfetovaný vymletý šéf s ulízanou ofinou cez polku ksichtu prispel tým svojim. Ich tri obete pobavili už o niečo menej, ale stále to ako celok tvorí jednu z tých lepších komédií.

Nymfomanka, část II. (2013)

Druhá časť Nymfomanky bola pre mňa bohužiaľ menším sklamaním. Narozdiel od jednotky bola omnoho násilnejšia, nezábavná a akási nejednotná. Prvú hodinu sa so všetkých síl usilovala držať na úrovni jednotky, ktorá bola naplnená množstvom krásnej symboliky prechádzajúcej do umenia a histórie a napriek všetkým činom hlavnej hrdinky ju dokázal divák pochopiť, ľutovať a vytvoriť si k Joe vzťah. Toto sa mi v Nymfomanke II už akosi nedarilo a v druhej polke som sa začala strácať v pointe. K tomu celku mi vôbec nepasovala kriminálna časť a najmä zvrat v závere (!!!) ?? Mala som pocit, že ani sám Trier si týmto koncom nebol celkom istý, na čo u neho nie som zvyknutá. Škoda. Každopádne som zvedavá, čím nás nabudúce prekvapí.

Nymfomanka, část I. (2013)

Ak by túto tému poňal iný režisér a scenárista, vzniklo by z toho (pochopiteľne) niečo úplne iné. Obávam sa však, že by ma to obohatilo iba minimálne a mala by som čudný pocit sledovania ľahšieho porna. Trier túto kontroverznú tému poňal opäť výborne, dokonca sviežo, humorne, zároveň umelecky a ako vždy s množstvom hlbších myšlienok. Verím, že pre divákov, ktorý si Nymfomanku pozreli v multiplexe s pukancami v rukách to bola náročná, možno príliš poburujúca téma a pri odhalených genitáliách si nezabudli poctivo zahíkať. Pre možno trošku náročnejších divákov alebo rovno aj Trierových priaznivcov bola Nymfomanka skôr odľahčením a príjemnou zábavou v porovnaní s jeho inými snímkami. Charlotte bola skvelým výberom, ale veľmi kvitujem aj presvedčivú Stacy Martin.