• Mysteriózní

Vyšší škola strachu (1987)

Zoufalá a marná snaha o namixování hororu a komedie. Slabota a velkou výtku dávám místním tvůrcům profilu tohodle filmu za udání Clooneyho na první místo v hereckém obsazení, mihnul se tam celkem tak asi 3 minuty - 15 %

Narušitel (1989)

Neslané, nemastné, hlavně v první polovině nezajímavé. Až se Craig rozkuráží a začně rádiť a kuchat ve stylu gore mezi jinýni i samotného Raimiho to dostaně trochu šťávu, jinak je to béčkovina žánru jak vyšitá, tak akorát na jedno podívání - 50 %

Aféra Thomase Crowna (1999)

Průměrná krimoška, která zapadne do zapomnění sotva skončí. Jeden by ani nevěřil, že je zpod taktovky McTiernana, bez tempa nebo pořádné gradace, taková komorňoučká zato s přemírou romantiky mezi ne moc dobře zvolenou dvojičkou, přesto ale proti Rollerballu ještě vynikající podívaná, co se stalo Johne, nevěřím tomu,že bys nedokázal zavadit o pořádnej námět? Bond je ještě dobrej, má v sobě to charisma nenucených elegánů a Rene ještě má pořád šmrnc, ale nějak mi k sobě neseděli - 60 %

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Výborná záležitost, která jen potvrzuje jakým výborným chameleonem je Robin Williams, i když ta jeho dobrácká tvář se kupodivu nejvíc ze všeho hodí k postavě paní Doubtfirové až je mi trochu líto, že tenhle výborný a kdysi i hodně oblíbený herec v současnosti tápe. Columbovská rodinná podívaná, která těží z dobrého nápadu a několika mimořádně povedených komických scén, patřící společně s Kevinem a Andym mezi ty nejlepší Chrisovy kusy. Doplním ještě velkou pochvalu za výborný dabing Viktora Preisse - 80 %.

Chata v horách (2012)

Podpůrměrná záležitost, která pracuje s námětem teenagarské zombie vyvražďovačky v chatě v lesích ( po kolikáté už ! ) a chce se chlubit originální voayerovskou myšlenkou na pozadí to nepopírám, ale bohužel u mě krutě nedotaženou, protože na téhle linii se dala vystavět podle mě lepší podívaná. Nemám prostě rád, když se horrorový žánr úmyslně przní komedií a absurditou, a i třeba zajímavý nápad zazdí guláš všeho možného bez chutí a vůní. Velká škoda že právě u dnešních horrorů je vidět kvalitativní propad a neschopnost natočit pořádnou pecku častěji než 1x za pár let - 30 %

Důkaz (2005)

Mírně nadprůměrná podívaná především zásluhou Gwyneth, která si střihla zmatenou, nejistou a možná i matematicky vyjímečně nadanou dívčinu poměrně sebejistě, snad tím, že tentokrát ubylo těch utrápených očí. Chybělo mi tam víc toho matematického šílení, víc konfrontací otec vc dcera vs nemoc ( genialita ), možná i víc Anthonyho a míň Prince z Persie a celý ten spor o autorství hypotézy byl takový nedotažený s čitelným zakončením - 65 %

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Poctivá akční béčkovka 90. tých let, dky frčely podobný kusy o boji dvou rozdílných parťáků proti podsvětí mafie samozřejmě s chudnkou fešandou, která se do toho namočila a Švéďák si ji vzal pod své ochranné pracky. Akce, honičky, souboje se střídají jak na běžícím pásu, Doplhovi tohle sedělo, i když pobíhal chudák v šílenejch hadrech. Ale hlavně člověk musí povzdechnout nad tím, jaká hvězda se mohla stát z Brandona, ten kluk měl fakt budoucnost - 60 %

Blbý a blbější (1994)

Je to sice blbina, ale musím uznat, že jsem ji zkouknul několikrát a pokaždý jsem se docela bavil s tou dvojicí debilů. Carrey je komediant o tom žádná, překvapivě dobře mu sekunduje Daniels, což bych až tolik nečekal, no zřejmě si to hoši užili. Prodej kanárka, psí dodávka, cesta do Aspenu, chilli hambáč, prdy, rozhazování peněz, no byla to zábava - 70 %

Ptačí klec (1996)

Výborná komedie těžící hlavně z hereckého talentu Nathana Lane jakožto bukvice suplující ženský element ve vztahu s majitelem travesty klubu - Robinem Williamsem. Některé scénky jsou opravdu vymazlené a k popukání, pár procent navíc dávám za Azariu a jeho Agadora Spartaka :-) - 75 %

Drive (2011)

No na tohle jsem hodně těšil, ale musím přiznat, žádné výrazné nadšení se nekonalo. Ryan má talent a charisma, režisér si umí pohrát s kamerou, navodit napínavou atmosféru i přidat i pár násilných nechuťáren a lá Cronenberg. K čemu ale to všechno je, když příběh je slaboučký, minuty a minuty s Řidičem jsem prozíral do nekonečna a ještě dál, a celá ta mafiánská zápletka vs Leonovská variace pomoci bližním vyzní strašně naivně a předvídatelně - 60 %