• Mysteriózní

Super 8 (2011)

Pocta géniu Spielbergovi je naprosto zřejmá, J.J. vystihnul atmosféru 80. let přesně a především v první představovací polovině je Super 8 úžasný co se týče puberťácké atmosféry ( úplně jsem zavzpomínal na Kingovo TO, které by si mimochodem zasloužilo poctivé zpracování a věřím tomu, že jak Abrams nebo samotný Steve by ho obstojně zvládli ). Celá ta partička byla výborně nacastovaná, ale nad všemi ční další Fanning, kteréžto zahrání mumie mě posadilo na prdel. No ale abych jen nechválil, hodně vadilo to, že všechno scény s tím alienem byly ve tmě, prd bylo vidět i díky šíleně střídajícímu se střihu, ale hlavně to, že se ta atmosféra v druhé polovině vytratila a celá ta pocta vyzněla do ztracena - 65 %

Radio (2003)

Radio je tak trochu Gumpovská variace, se kterým má společnou pouze postavu slaboduchého mládence, Někdo říká laciná vydračka, někdo kýč, já říkám, co je špatného na tom, na chvilku uvěřit, že naději i radost může cítit každý z nás bez rozdílu, když se člověk zastaví a podá pomocnou ruku, přesně jako Ed Radiovi ?! U mě Radio bodoval, nejen tím, že byl citlivě natočený a vyvolal ty správné emoce, ale především výborným výkonem Cuby Goodinga společně s přesvědčivým, do své role výborně se hodícím, sympaťákem od pohledu Edem Harrisem - 80 %

Smrtonosná past 2 (1990)

Copak si chudák terorista nemůže povyhazovat do vzduchu pár letadel, aniž by to do strhal nos ten polda z L. A, který plně supluje kompletní S.W.A.T team ?! John MCClane opět v plném nasazením - mrakodrap vystřídalo letiště, Johna McTiernana nahradil Renny Harlin ale na stylu a příběhu to není moc znát - což je jenom dobře a já druhé pokračování hodnotím o chlup líp než předchůce - 85 %.

Smrtonosná past (1988)

Stylová akční nakládačka, která vytvořila postavu Johna McCLanea a pro Brucíka znamenala katapult do elitní ligy akčních hrdinů zlatých 90 a co navíc, tenhle námět se stal vzorem pro další napodobovatele. Die Hard si na nic nehraje, jde přímočaře od sundaného prvního lumpa až k poslednímu Hansovi ( kterého parádně střihnul Alan ), polonahý, bez bot, krvavý ale vždycky s pořádnou hláškou v záloze. Za obsazení a vyčištění Nakatomi dávám 80 %, dvojka se líbila o něco víc.

Bolero (2004)

Nebyla to taková tragédie, jak jsem se obával. Přeci jen si dovolím tvrdit, že v našich krajinách nedokážeme pořádnou detektivku natočit, i přesto že v minulosti se točily jedna za druhou. Bolero naštěstí není obrazem beznaděje novodobé české tvorby, hlavně díky Brabcově stylu točení a slušné atmosféře, kterou dokáže navodit i za pomocí povedeného hudbeních doprovodu, ale velký mínus vidím hlavně v nepovedeném castingu s vyjímkou Stropnického a Seidlové- 60 %

Hledání Země Nezemě (2004)

Komorní příběh prolínání dvou světů v očích dramatika, věčného dítěte Barrieho. Miluju fantasy, ale příběh Petra Pana mi nikdy nepřišel příliš poutavý nebo zajímavý a nejspíš i proto mám stejný názor na film o jeho zrodu. Nemůžu říct, že by byl špatný, ale je strašně předvídatelný a největší chybu vidím v tom, že kalkulovaně hraje na city. Pár dobrých momentů z nichž ten nejpovedenější vidím při premiéře hry, velmi dobrá Kate, ale zbytek je taková průměrná záležitost včetně Deppa. V tomhle žánru osobně radši Lady in the water, nebo Bridge to Terabithia - 55 %.

Šakal (1997)

Hodně slušný thriller o nepolapitelném assasinovi Šakalovi. Bruce a Sidney standartní, major Kozlovová taktéž, pan Milovník jakožto bývalý bojovník IRA, to už je horší. Přesto je to ale povedený naháněcí příběh a ten Gatling - ten měl fakt koule. Vždycky rád zkouknu znovu, ale příště zkusím doporučený alternativní konec - 65 %

Město andělů (1998)

Slaďoučká romance se sympatickou dvojicí ( samozřejmě především Meg, která se pro podobné role snad narodila ). Nick je teda všechno, jen ne milovník, ale díky tomu, že andělská role z jeho hereckého umu příliš nepotřebovala, je snesitelný a psí uči koulí znamenitě :-) Hlavně v první, takové snové polovině, se na to hezky kouká, zbytek už se přetaví do hollywoodské limonádky, ale zato s hořkýcm koncem - nakonec bych řekl, že to Andělské město zmítá někdě mezi třemi a čtyřmi hvězdami, romantické povahy, jistě přitlačí s hodnocením nahoru a jejich kapesníčky nezůstanou suché, nakonec dám 3 a 70 %

Poseidon (2006)

Čekal jsem katastrofickou podívanou s dobře udělanými triky a přesně to jserm dostal. To že že Peterson s ničím nepáře a naservíruje katastrofu bez toho, aniž by nás seznámil s hlavními protagonisty mi vůbec nevadilo, protože pro celkový dojem z 90-ti muntového filmu to nebylo až tak podstatné a můžu se jenom domnívat , jak by to dopadlo, kdyby to Wolfgang přetáhnul jako u Tróji. Takhle to splnilo svůj účel, unávám, že herecky až na Kurta je to mizérie, některé dialogy stojí za to, všichni by mohli soupeřit s Enzem a Jacquesem v tom, kdo vydrží a uplave pod vodou nejdéle a nejdál a scénáristovi neodpustím ten připravený závěrečný člun, takže nakonec sumá sumárum i s přihlédnutím, že jsem na podobné výletní lodi makal dávám 65 %

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Je to teda ještě větší blbinka než jednička, s jalovým příběhem - ale hodnotil bych o kousínek líp než předchůdce hlavně za víc akce, Arnieho, Chucka a Jeana. Trochu škoda, že ty akční scény jak s automaty nebo bitky, jsou strojově rychlé a místy nepřehledné jako třeba taková mlátička Stathama s Adkinsem a zklamala ukrutně krátká rubačka Sly vs Baleťák. Jinak spokojenost, sakra co by taky člověk neslintal, když vidí společně bojující a hláškující ikony pohromadě - 70 %