• Mysteriózní

Smrtihlav (1998)

Vizuálně výborně zatemnělý, depresivní snímek kouzelníka Alexe, kterému se povedlo natočit podařenou paranoidní sci-fi s originálním námětem. Nutil mě zaměstnávat hlavinku a libovat si v zajímavé trikové scéně a výbornou kamerou a nejde opominout skvělé herce - doktora Kiefera, Hurta, a kočku Jennifer. Jedna z těch mála sci-fi nepracující jen s mimozemskými monstry, která zůstane zapsaná v podvědomí - 80 %

Černá smrt (2010)

Nebylo to úplně špatné se zajímavým poselstvím o očistě zla ještě větším zlem ( křestanstvím ) v době morového boomu, Boromir ve své typické roličce vlasatého hrdiny, kde mu to sedí nejvíc, bohužel zase jeho postava nedopadne dobře. Škoda, že té středověké atmosféry tam moc nebylo, stejně jako víc akce a celý ten příběh chtělo lépe podat. Lehoulince lepší průměr - 60 %

Doom (2005)

Ve srovnání s legendární PC hrou, kterou jistě mnozí z nás pařili jak o život, je ta tahle koprodukční adaptace slabá ( a vykrádá Resident Evil ) hlavně po stránce akce, protože té je tam sakra pomálu vzhledem ke krvavé předloze s všemožnými monstry a utápí se v bloumání nekonečnými chodbami. Rock s Urbanem se snaží co to jde, ale slušnejší podívaná přichází až v poslední dvacetiminutovce a vrcholí slušným závěrem. Pochválím ještě pohled first person a jestli jsem se nespletl, tak jsem tam slyšel Megadeth. Říkám to pořád, možná nemá smysl snažít se převádět herní legendy na filmové plátno, filmový Doom u mě horší než Silent Hill - 40 %

Van Helsing (2004)

S vyjímkou soundracku a pár povedených trikových scén je to šílená přeplácanina všech známých trikových monster. Tenhle styl akčního fantasy moc nemusím ( Underworld, Liga Vyjímečných, Hon na Čarodějnice apod ) chápu, že dnes hodně frčí triková scéna, ale bez dobrého příběhu, přitažlivé a fungující mystiky a dobře napsaných postav z toho vychází sterilní změt obrázků, která rychle vyšumí. Moc tomu nepomohla ani smečka "elitních" tuzemských herců - 40 %.

Mumie se vrací (2001)

Mumie se vrací je typickým zástupcem pokračovatelů úspěšných předchůců, i když musím uznat, dopadlo to ještě poměrně docela bez průseru. Ubylo zábavy, přibylo triků a krále Škorpióna, svalouše Dwaynea, který to táhne, takže suma sumárum 55 %.

Čtyři pokoje (1995)

Velká škoda že první dva režiséři zřejmě nepochopili o čem ten čytřpovídkový film má vlastně být, protože kdyby se podařilo aleapoň přiblížit se stylem a kvalitou třetí a čtvrté povídce, mohlo být hodnocení daleko vyšší. Za výborně pitvořícího se Tima Roth a už zmíněné povídky RR a QT dávám 65 %.

Mutant (1995)

Lehoulince nadprůměrná sci-fi, která má slušný zajímavý námět, nadmíru zajímavé obsazení se slušnými efekty, ale tuctově zpracováné, což ješkoda, rozhodně se z toho dalo vyždímat víc jak po stránce příběhu, tak to chtělo zapracovat na vedlejších postavách naháněnícho týmu. Páření chtivá Natasha / Sil je pěkná kočka, to se musí nechat, herečtí kolegové Madsen, Kingsley a Whitaker nejspíš vrněli blahem a zapomínali hrát při pohledu na ty její nahotinky :-) Mutanta jsem často pouštěl, takže i s kapkou nostalgie dávám - 60 %.

Lví srdce (1990)

Jeden z těch Belgických kopanců balancujících mezi 2 a 3 hvězdami. Baletka se nesnaží jen kopat, ale vyloudit nějaké ty emoce, podobně jako ve starším Není Úniku - takže suma sumárum akce pomálu, souboje hrozně sestříhané, příběh docela ucházejícící a hlavně atmosféra posledního mače s Atilou byla dobrá, takže nakonec - 50 %

Kajínek (2010)

Příběh nejslavnějšího českého vězně Jiríka v režii kaskadéra Jákla. Kupodivu není to úplně njehorší, má svou atmosféru a hlavně v té dynamice a vizuálustylu emerických vzorů. Obsahově a akčně je to slabší i díky samotné předloze filmu páč tohoi nešťastníka chytli hned co pláchnul, tvůrci mohli ještě víc konspirovat - v té bídě české produkce posleních dekád Kajínek v lepším průměru samozřejmě částečně díky vlivu médií - 60 %

Dobrý ročník (2006)

Trochu přeceněná netypická Scottovská romance o proměně velkoměstského pracháče v milovníka francouzského buranova s vinicí v Provence. Respekt k Ridleymu, že se pustil do podobného žánru, ale ta sentimentální jednoduchost z klasického pohledu američana(ů) na Francii jako takovou bije do očí, stejně jako klišé příběh a jeho stavba není ten pravý buket. Russell ukazuje, že zahrát umí kdo koho, Marion je fešanda, ale mám takový pocit že Ridley už přezrává poslední roky, přesto chápu, že pro některé milovníky francouzského venkovského života může mít Dobrý ročník své kouzlo - 65 %.