Drive (2011)

Nuda, nuda, nuda. Film o tom, kterak se až příliš vystajlovaný a chlapec naprosto chladně, promyšleně, místy až s patologickým odstupem sám stará o spravedlnost na tomto světě, a to všechno jenom proto aby se pak na konci filmu nechal vystavit naprosto jasnému a zbytečnému nebezpečí. Co te je za blbost? To vše je prokládané spoustou stylové nudy a nelogickým chováním jeho parťáka. Body dolů za tu nudu, za fakt zženštělej vohoz drivera, za řízenou osudovost a jednu zbytečně nechutnou brutalitu ve výtahu. Body nahoru za skvělou atmosféru a "evropskej" styl. Ale holky, na Oskara pro Goslinga to teda fakt néni.

Temný rytíř (2008)

To nemělo chybu. Promyšlenost, nečekanost, napětí. Snad nejlepší záporak všech dob, proti kterému ostatní vypadaj jak strašáci do vitrýny obchodního domu. Každý akční film by si měl přát takovouhle atmosféru.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Proč to sleduju, když nesleduju seriály? Jak se vůbec povedlo něco takovýho natočit v Americe? Proč se řežu při těch hláškách až mám křeče a slzy v očích? Jak může bejt ten Sheldon tak dokonale zahranej? Jak může vzniknout sitkom o vědcích kde se dá dělat humor z opravdové vědy bez zjednodušování a klišé? Jak zrovna takovej seriál může bejt populární v Mexiku a Jižní americe? Kde se skrývali tak chytrý tvůrci? Tyhle a mnoho další otázek se mi stále honí hlavou, když to sleduju.

Nepřítel státu (1998)

Akce, spád, tempo, dokonalý scénář, skvělé výkony herců to vše postaveno na nepříjemné reálných skutečnostech se špetkou filmového vylepšení. Toto je pro mě vzor chytrého trileru, který mě fascinuje od začátku až do konce.

Oheň v oblacích (1993)

Závěrečné scény tohoto jinak nepříliš zajímavě popisného filmu o příběhu ze složek typu akt X, se mi zapsali až do morku kosti a dodnes na ně vzpomínám s děsivým úžasem. Přesně takto si představuji nepříjemnou realitu únosu mimozemšťany narozdíl od naivních holywoodských scifi taškařic plných filmových klišé s infantilní představivostí. Tvurci zde vytvořili dokonalou atmosféru zmatenosti, bezmoci a strachu. Přesně takto bych si přál zapůsobit na diváka kdybych byl režisérem filmu o ufonech. Kamera: Bill Pope (človek který poté natočil včechny Matrixy, Spider Many, Muže v černém, Team America a Scotta Pilgrima)

Den před krizí (2011)

Výborně zpracovaná osvěta o tom jak to asi vypadalo posledních 24 hodin v zákulisí poslední velký krize v americe a kdo z toho vyjde jen s lehkým povzdechem a komu se zhroutí svět. Nízkorozpočtový film v kterém se pár nadšenců z Hollywoodu snaží zdramatizovat a vysvětlit prostým američanům jak nastal kolaps finančního světa, který měl tak drtivý dopad na jejich osudy. Toto není film ze stáje filmovýho studia, který má být kasovním trhákem na téma žraloci na Wall Streetu, toto je spíš občanská iniciativa lidí od filmu, kteří se snaží ukázat američanům co se ve skutečnosti děje. Výborné výkony Kevina Spaceyho a Jeremy Ironse. Ani Demi Moorová mi nevadila a dobře do své role zapadla. kamera: Frank G. DeMarco

Muži v černém 3 (2012)

Kouzlo předešlých dílů je nenávratně pryč a zbytek filmu působí jako filmový trajler vycpaný vatou, která se po opuštění kina rozplyne. Will Smith už dávno není ten mladíček plný energie a ztřeštených nápadů, jeho parťák Tommy Lee Jones je až tak zdachmaný životem, že svůj part rovnou přenechal nekomu jinému, takže veškerou šlehačku co zbyla dali tvůrci rovnou na začátek. Asi to nebyl dobrý nápad začít točit bez hotového scénáře. Škoda, MIB, to byly filmy v kterých jsem se rád zabydlel a vyloženě mi sedla jedinečná kombinace fantazie, humoru, efektů a dizajnu. Todle byl akorát výprodej starý slávy.