RocknRolla (2008)

Zábavné, ale něco tomu chybí.

Vetřelec ³ (1992)

Teda takovedle debut bych si přál. Kvalita, které většina rejžů v životě nedosáhne. Fincherova velmi dobrá práce je vidět, parádní práce se střihem a s napětím. Skvělé vykreslení charakterů postav vězňů dokonce i s vývojem charakterů, naštěstí bez 1000x ohraného klišé. Výborně propracovaný scénář. Překvapivé momenty. Bohužel ten 3D vetřelec tam vypadá dost domalovaně. Riplejová je skvělá.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Příjemné a zábavné... Ale prdlajz, jsem z toho totálně unešen. Úplně ze všeho.

Miami Vice (2006)

Bylo to všechno trochu moc namistrovaný, ale bylo to fajn.

Troja (2004)

Přehlídka blonďatého modrookého Řecka a princezna je Germánka, no to je ale limonádovej čurbes, kterej neodpouštím. Už když to přišlo do kin tak jsem to kvuli tý blonďatosti odmítal zkouknout, ale nalákala mě výprava a kostýmy tak ty skoro 3 hodiny snad přežiju. Třetina filmu a začínam Pittovi snad i fandit :). Eric Bana je fakt dobrej. Starej příběh, který není o hrdinství, ale o tragédiých. Film o tom jak jsou všechny války na h.... a přináší jenom zmar z kterého není úniku. Už staří Řekové to věděli, tak na to nezapomeňte až bude volat po odplatě.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Skvělá animace. Původně jsem si myslel, že je to ve 3D ale vono šlo jen o použití digitálních zrcadlovek. No řekněte sami o kolik je ten obraz dokonalejší než při snímáni na krokovanou 35 mm filmovou kameru? Dost propastnej rozdíl.

Utržený ze řetězu (2005)

Todle, že napsal Luc Besson? Se mi ani nechce věřit. Ale jo jsou tam ty Bessonovský zjednodušení v ději, ale tentokrát to měl v pazourách skvělej rejža a Bob Hoskins, budiž mu země lehká, hraje naprosto dokonale. Bobovi věřím každý slovo, je to je pro mně jeden z nejlepších herců. Hlavně jeho role není jen omezenej mafiánskej boss. Skvělá kamera a střih. A ta muzika vod Massive Attack, jo tak ty maj panečku cit kdy jí použít. Jediný co tam jakoby nepatřilo byl ten gladiátorskej zápas. To bylo jak když do pohádky o zlu a dobru střihnou pasáž z brakový céčkový vandamovky. Morgan Freeman měl roli jako ulitou a zbytek herců taky nebyl vybrán náhodně. Jet Li je rozhodně lepší herec než Jackie Chan. Rád bych dal 4, ale to mísení brakový mlátičky s pohádkou mi to zabránilo.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Musím říct, že kdyby z toho vyrvali tu americkou romantiku i s páteří tak by to byl ale safra dobrej biják. Ale takhle mi to těch pár americkejch reálií ještě trochu kalí. A co na to francouzi, nechtěli by si podle toho naopak třeba střihnout remake? Angláni by to taky dokázali parádně vyseknout :) Výborný nápady ve střihu, kamera trošku nuda ale úplně nejlepší dějovej rytmus co jsem za poslední dobu viděl. Dám si to ještě jednou.