Penny Dreadful (2014) (seriál)

No to je zase exhibice. Překrásný titulky, velmi dobří herci, ale zbytek je splácanina co nevyzní. Tadleta současná TV seriálová mánie, kdy se bez pořádnýho sprchování v krvy a důkladnýho šoustání neobejdeme zatímco příběh dostává na frak mě už vážně nebaví. Jenom bych chtěl tvůrce upozornit, že krev 20 mintách začne vysychat, srážet a tudíž dost tmavnout takže rozhodně nevypadá jaky kdyby vás někdo zrovna polil kbelíkem čerstvé barvy.

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

To to trvalo než se naši tvůrci nechali dostatečně vodkojit Kanclem a jinejma sit-com bombama a konečně udělali pořádnou satirickou politickou úderku která šlape jak hodinky. Sice jim to vydá jen na 5 minut, ale aspoň to. Už jsem ani nedoufal, že se tady vůbec vyhrabeme z tý klišé průměrnosti. Teď už to chce jen cizelovat a dobrušovat ať to pořádně zvoní. Tak makejte Žížalové! Pátou hvězdu dostanete za promáknutější výpravu, 100% dechberoucí pacing a za vodladění ne úplně 100% fungujících míst ve scénáři. Zavedením druhých plánů jako třeba soukromých aktivit sekretářky nebo nasazení kravaty Žižalovi se tam už začínáte lehce dostávat. // A pokud si někdo myslí, že takhle nějak podobně by moh vypadat lobista, tak to ho musím vyvést z omylu, voni tak fakt vypadaj a někteří vydaj i za dva Tondy Blaníky.

Interstellar (2014)

Příběh věčného kosmonauta, aneb jak ta tak stará dobrá NASA svět zase jednou zachrání. Klasicky oldskůlově humanistické a filozofující scifi. Miniatury, spousta miniatur, triky v kameře. Konečně mrtvolně tichý vesmír bez zvuku. Ufňukaný a roztahaný jak ruskej film. Vzápětí nekompromisně intenzivní a na nic nečekající. Film začíná záběrem na Nolana, který divákům přeje pěkné pokoukání. Dost možná je tomu tak jen na klasické analogové projekci v Imaxu. Ale měl to hoch trochu zkrátit ten film, hlavně ve střední uzoufané části. Méně je někdy více. // Todle jsem musel dát v Imaxu abych si ještě jednou a možná už naposled vychutnal barvy a mega rozlišení klasickýho chemickýho filmu. Vesmír ve 2K projekci filmu Gravitace tamtéž se oproti cca 11K rozlišení Imax 70 mm filmovýho políčka krčí jak nedochůdče. Projekce byla velmi čistá až na pár žmolků kerý občas cestovali po obraze. Filmovej pás nebyl doškrábanej ani nijak viditelně poničenej jak to bylo běžný za starejch časů. Jenom ve světlých scénách bylo cítit slabé blikání obrazu. Vida vida jak už naše oko klasické filmové projekci odvyklo. // 3,5 hvězdy Nolane

Šašek a královna (1987)

Neumí čésky! Neumí čésky! ... Neřikej mi matičko! :)

Skřivánci na niti (1969)

Nejvíc! Geniální a srdcervoucí. Komouše pověsit za koule do průvanu za všechny ty zvěrstva proti lidskosti.

Cestou dračích jezdců (2012)

Zajímavej dokument s hroznejma animacema a vodpornejma titulkama, holt produkce okresního formátu.

Paralelní světy (2012)

Pohádka o tom jak láska hory přenáší, teda spíš antihmotu. Pohádkové jsou i vizuály, teda je to pekelnej kýč. Charaktery postav jsou průhledné jak loutky v maňáskovým divadle. No a závěr, ten je tak pitomej jak křesťanskej film. Skvěle jednoduchej nápad, skvěle technicky provedenej, ale scénář je fakt jalovej. Kdyby to někdo bezostyšně vykrad a udělal z toho pořádnej biják, vůbec by se nezlobil.