Hra na schovávanou (2005)

Velmi kvalitní film, ve kterém překvapivě dokázala mladá Dakota Fanningová (Válka Světů) suveréně přehrát i ostříleného De Nira. Film skvěle buduje atmosféru. Zápletka je sice lehce otřepaná a předvídatelná, ale přesto film potěší vizuálně a i lekavé sekvence dokáží vystrašit. Vřele doporučuji odvážným lidem, kteří mají tento styl rádi. Určitě Vás nezklame. Body strhávám jen za klišé a za to že těchto filmů je na trhu spousta.

Constantine (2005)

Dokáže se Keanu Reeves vymanit ze stínu Vyvoleného? Na to se ptalo posledních několik měsíců spousta nadšených fanoušků a dá se říct, že ANO a nedělá mu to velké problémy. Exorcista, žijící v L.A., hulící jednu cigaretu za druhou, hláškující lépe než Stifler a Hellboy dohromady, tak to je John, John Constantine. Muž, který se v mládí pokusil zabít, jelikož má schopnost vidět démony a anděly na každém kroku a navíc má schopnosti je posílat pěkně šupem kam patří. Postava, která vychází několik let v populárním komiksu Hellblazer se dostala na plátno a tam vypadá naprosto stejně stylově. Příběh nás zavádí do L.A., kde stejně jako všude jinde hrají bůh a ďábel svoji hru s lidmy. John zjišťuje, že díky jeho zálibě, kouřením cigaret, má rakovinu plic a jelikož se pokusil o sebevraždu, moc dobře ví, že do nebe ho nepustí, ani kdyby Sv. Petr usnul na stráži a že peklo ho chce jako nikoho jiného. V této chvíli začne pomáhat policistce Angele v odhalení smrti její sestry, z čehož se vyklube spiknutí přímo pekelné. Stylová podívaná, kterou nabízí režisér Lawrence ve svém působivě zpracovaném snímku až vyráží dech. Ano, efekty někdy trochu skřípou, ale Keanu spolu s Rachel Weisz to v celku snadno vynahradí. Celý příběh plyne jako voda a když se ještě na konci zjeví Peter Stomare v roli Lucifera? No prostě paráda. Otevřený konec by mohl znamenat pokračování a tomu by se asi nikdo nebránil, takže proč ne? A než to přijde, tak se zatím neuškodí podívat na exorcisticky, detektivní podívanou, která tu snad ještě nebyla.

Schindlerův seznam (1993)

Naprosto brilantní ukázka filmové práce!!! Scénář vycházející ze skutečných událostí sepsaných Thomasem Kennealym je skutečným skvostem už sám o sobě a když se ho chopil Steven Spielberg (sám žid)nemohlo to dopadnout jinak než naprosto skvostným filmem, který vzdává hold jak Schindlerovi, tak židů samotným. Liam Neeson, Ralph Fiennes a Ben Kingsley odvádí naprosto brilantní výkony, které se od nich očekávají a spolu s černobílou stylizací, která si jen lehce pohrává s barvou a až ke konci se zbarví celé plátno, způsobují naprosto úchvatnou a dojemnou podívanou o utrpení, nespravedlnosti a naději. Samotný Steven prokazuje už poněkolikáté, že je zřejmě nejlepším ve svém oboru a Oscara si plně zaslouží. Něco takového se zkrátka vidět musí.

Smrt krásných srnců (1986)

Tak k tomuhle naprosto brilantnímu zpracování povídek Oty Pavla téměř nemám slov. Skvěle natočené, skvělí herci, v čele Karlem Heřmánkem. Zkrátka nezapomenutelný film, který si vychutná každý.

Cabin Fever (2002)

Skupinka teenagerů se vydává na super úchvatný výlet, aby si užili prázdniny, na které jen tak nezapomenou. Už takhle krátký popis děje stačí, aby si divák řekl, že to bude další klasický slasher horor. Naštěstí zas takové klišé se nekoná. Mladou krev tentokrát nevraždí bestiální zabiják s maskou, pilou, nožem nebo nějakým jiným ostrým předmětem, ale celkem stylově VIRUS. Ano, to tady skutečně nebylo. Bohužel je to jediný světlý bod scénáře. Jinak je to rutina. Jeden se nakazí, pak další a další a další... až nakonec dospějeme k celkem zajímavé pointě. Herecké výkony jsou celkem ucházející, i když co bysme asi čekali od neznámých(zřejmě začátečníků)herců. Prostředí strhnout dokáže a spolu se zajímavou kamerou se nabízí zajímavá podívaná, kterou podtrhuje velmi nadaný režisér, který dokázal vše ukočírovat s přehledem a připravil si tak půdu pro hitovku HOSTEL. Film je to sice slušný, ale stačí se podívat jednou, na víc to prostě nemá.

Tristan a Isolda (2006)

Legendární příběh lásky mezi angličanem a irkou se po nějaké době opět objevil na plátně a romantické sukno mu celkem sluší. Na pozadí přitom zůstává hrozba válečného konfliktu, jenž se Irové snaží vyvolat. Z počátku film funguje prakticky bezproblémů. Marek Vašut si střihne své tři věty než zemře mimo záběr, malý Tristan vyroste, po domnělé smrti dopluje v bárce do Irska, kde potká krásnou Isoldu... Kevin Reynolds odvádí poctivou práci, jenž ovšem negraduje na konci, ale někde uprostřed, při konání rytířského turnaje. Od této chvíle celý příběh upadá až do naprosto předvídatelného závěru, jenž nakonec ukáže i jisté nesmyslnosti ve scénáři. Celý příběh na sobě prakticky nesou právě titulní hrdinové a dá se říci, že jejich představitelé, tedy James Franco i Sophia Myles hrají velmi vyrovnaně a rozhodně působí dobrým dojmem, který obyčejný divák, klidně pochválí. Reynolds snímek natočil opravdu poměrně zajímavě, ovšem právě ve zmíněné polovině snímku mu dochází dech a proto film upadá do vod průměru, ze kterého se už nevyhrabe.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Ne, ne, ne. Tohle je naprostá recyklace nápadů, jakou jsem v posledních několika letech viděl. Jestli v tomhle filmu něco funguje tak je to... No vlastně nic. Akce je nudná, režie odfláknutá a ani Angelina se mi tady zas tak moc nelíbí. Jedině zajímavější lokace a trochu lepší scénář to zachraňují aspoň na 2*, jinak bych byl nucen tam tu jednu přišít. Prostě některé hry by se měly nechat na pokoji a nepřevádět na plátno, protože tohle byla vážně škoda peněz i času. A to jak pro filmaře tak pro diváka, který trpí, trpí a trpí a to si za návštěvu kina nezaslouží.

Spaceballs (1987)

Je to sice už dlouho co jsem tohle viděl, ale i tak si hodně scén a postav pamatuji. Takže to asi za něco stálo. Prostě jsem se tomu smál, i když některé fórky byly fakt ohozené a jelikož od Mela Brookse jsem nic lepšího neviděl tak hodnotím tak jak hodnotím.

Sin City - město hříchu (2005)

Napoprvé naprostý nářez, který bych snad i uctíval, napodruhé jsem se však už nepatrně ošíval a snažil se sám sebe přesvědčit, že je to strašná zábava. Napotřetí se v jistých chvílích dostavovala nuda a fanboyovské vískání se přeměnilo na zklamané bručení. A napočtvrté? S výjimkou první povídky a druhou polovinou třetí těžká nuda, kterou nezachrání ani famózní vizuální zpracování. P.S.: Quentinova scéna aspiruje na momentku s nejstupidnějším monologem poslední dekády a Clive Owen není vůbec cool. 6/10