JAG (1995) (seriál)

Jeden z těch lepších seriálů, které američani natočili. Sice je každý skoro totožný, podle stejného schématu, akorát s jiným dějem, ale pořád se jedná o nadprůměrnou záležitost. Navíc D.J. Elliot je sympaťák a Catherine Bell zase kočka. Kdyby si američané odpustili pár propagandistických dílů (vlastně většinu) tak to mohla být suverénní záležitost.

Přátelé (1994) (seriál)

Pro mě jednoznačně nejlepší komediální série, jakou jsem kdy viděl. Seríál si po celou dobu 10 let držel stejně vysokou úroveň a díky skvělým hercům byla každá epizoda něčím jiná. Ani jednou se nestalo,že by epizody byly podle kopíráku. Sice v poslední řadě je znát, že seriál bude končit, proto se ubírá na vtipu a nastupuje více vážnosti, ale i přesto je to prostě skvělá záležitost.

Joey (2004) (seriál)

Po několika dílech, které jsem mohl vidět, se pro mě jedná o excelentní záležitost, pokračující v tradici Přátel, které považuji za vrchol komediálního žánru. Matt LeBlanc by to sice asi sám neutáhl, ale jelikož i ostatní herci z partičky jsou vynikající, tak si seríal zatím drží velmi solidní tempo a kvalitu.

To (1990) (TV film)

Tenhle TV horor jsem ve svém ranném mládí ani nemohl sledovat, jelikož jsem pak měl strach projít kolem temné díry či místnosti, abych si nepředstavoval, že je tam někde TO. Teď o pár let let později jsem se na tenhle snímek kouknul znovu a svůj názor zde pěkně vyložím. Jelikož se jedná pouze o televizní snímek, tak mě nepřekvapila řada herců, které znám z různých seriálů (Seth Green, Jonathan Brandis). A naštěstí se zde našla řada poměrně slušných herců, takže se moc nepřehrává, což je slušný klad. Film byl v televizi rozdělen na dvě části. Sice je rozdělení nesmyslné, jelikož film byl natočený jako 3 hodinový, a proto nemá budovanou atmosféru zvlášť. A aby působil uceleně musí ho divák vidět najednou. Což není na dvd problém :). První část je rozhodně zajímavější a lepší. Je zde více retrospektivních scén z dětství hlavních hrdinů, které působí mnohem svěžejším dojmem než scény ze současnosti, kdy děti vyrostly do podob čtyřicátníků. I když většina herců hraje celkem solidně, nikdo z nich nevyčuhuje... tedy až na jednoho a tím je představitel Pennywise Tim Curry, který naprosto vystihl podstatu téhle role a film se prakticky stává jeho excelentní one man show. Kvůli celkovému stáří snímku klidně odpustím i nezajímavě působící závěr s pavoučím monstrem, které dnes opravdu nevypadá dobře. Po první polovině bych film hodnotil 4*, ale protože druhá polovina už ztrácí na zajímavosti, kompromisně dám 3*.

Batman začíná (2005)

Resuscitace Temného rytíře proběhla ve velkém stylu. Nolan kašle na vše, co bylo předtím, Schumacherovi se vysmívá přímo do tváře a sám zrealističťuje jednoho z nejosobnějších hrdinů komiksu. První polovina působí svěže, novátorsky a psychologicky drásavě, druhá pak rozehrává tradiční navlékání do kostýmu a první trable v nové roli ochránce pořádku. Nolan nespoléhá na trikový ohňostroj a velice pevně lpí na co nejpreciznějším zasazení ve skutečném prostředí. Investice do hmatatelných kulis se vyplácí o to víc, čím lepší herci v nich hrají. Bale nemá jako Batman absolutně chybu a osobně ho považuji za nejlepšího a nejskutečnějšího představitele téhle role, Cillian Murphy v další roli naprostého magora okouzlí každého a i ta Katie Holmes se dá s opakovaným shlédnutím vzít na milost. Škoda jen, že Nolan není přesvědčivý v akčních scénách. I když si myslím, že zcela záměrně, mixuje souboje do nepřehledného guláše, protože třeba taková scéna na ledu je ve své podstatě dokonalá filmařská práce, stejně jako celý film.

Muži v černém (1997)

Hodně vyhypovaná záležitost. Je zde sice vidět, že autoři si chvílemi nevědí rady a to film zklouzává do trochu pomalejšího a nudnějšího rytmu, ale většinu času děj ubíhá hodně rychle a se sucharem T.L.Jonesem a hláškujícím W. Smithem je o zábavu postaráno. Triky na tehdejší i dnešní dobu skvělé. Zkrátka překvapivě zábavná, se skvělými herci i nadprůměrným příběhem vymyšlená zábava pro celou rodinu.

Batman a Robin (1997)

Shit, shit, shit. Jestliže předchozí díl měl aspoň trochu rozumu a slušný scénář, tak tohle nemá ani jedno. Příběh je idiotský a vyjadřuje zřejmě scénáristovo IQ houpacího koně, jelikož takhle hloupý příběh a blbé dialogy jsem snad ještě neviděl. K tomu obsazení je taky nic moc. Clooney vypadá jak úchyl, Uma mě taky zrovna nedostává, O´Donnel hraje ještě hůř než minule a to jsem si myslel, že hůř už to ani nejde a k tomu uřvaný Arnold... Bože chraň nás před takovými filmy. Jediným světlým bodem je Alicia Silverstone, na kterou se dobře dívá a i když nechápu proč Batman dostává nové parťáky, tak ji vítám s otevřenou náručí. Stylizace je pořád stejná, neonová, akorát asi přibylo ještě více colorizace, což vytváří absolutní paskvil, kterému nedám odpad jen proto, že mám rád Batmana a chci ho před takovou potupou ušetřit. Takže moc děkuju Joeli, že si zničil skvělý komix.

Batman navždy (1995)

Film, který tématicky předběhl dobu. 3D, augmented/virtual reality, hromadný sběr lidských dat. A Bruce nosí smartwatch! A je to zábava, která místy šikovně pracuje s kánonem a snaží se lehce rozšiřovat nikdy nevzniknuvší univerzum. Škoda, viděl bych ho radši než velehnůj od Snydera.

Sexbomba od vedle (2004)

Po dlouhé době se objevil komediální romantický film, který se vyhýbá záchodovému humoru a vrací nás do doby uhlazených a příjemných snímků, které obsahují jemný humor, což jsem ani nečekal od filmu, kde je jedním z témat pornografická kariéra. Mladý Mathew je takový slušný šprt, ale co se objeví naprosto hot Danielle vše se obrátí vzhůru nohama. Film se dá rozdělit přesně na dvě části. Nejdříve je to celkem slušná romantika, která se zhruba v polovině přehoupne do porno světa, i když opravdu jen jemného. Žádný hardcore, na to je spousta jiných :))) Luke Greenfield mě tentokrát opravdu příjemně překvapil, stejně jako skoro vše. Herci jsou rozhodně talentovaní, což neříkám jenom kvůli tomu, že Elishe to fakt sluší, ale že i Emile Hirsch svoji roli zahrál výborně, stejně jako Timothy Olyphant. Vtipy jsou dobré až výborné, prostředí nádherně uhlazené, hudba taky pěkná. Celkově je to parádní příjemná komedie, která ani po několikátém shlédnutí u mě neztrácí.

50x a stále poprvé (2004)

Asi jeden z nejlepších filmů Adama Sandlera, aspoň podle početného zástupu filmů, které jsem s ním viděl. Když začnu námětem, tak ten je poměrně originální. Jedná se vlastně o opakování toho samého dne, akorát, že Sandler u toho jinak hláškuje a vtipkuje. Navíc ve scénáři je i jistá vážnost, což jsem ani nečekal. A i když jsou některé vtípky už dosti na hranici vkusu, tak pokud se přes ně přenesete, zjistíte, že tohle je vcelku pohodová komedie pro chvíle nepohody. Plus pro Sandlera je , že s Drew mu to tady celkem sluší. Ovšem pro mě je největším trumfem filmu Sean Astin. Sice tady chytil jenom vedlejší roli, ale role hláškujícího bráchy hlavní hrdinky mu prostě sedla a k tomu ukázal, že ta nabraná kila shodil hodně rychle. K tomu přidám opravdu hezkou kameru, která je sice bezinvenční, ovšem to u komedií stejně ani nevnímám, prostředí je hezké, prostě taková pohoda, klid. Zkrátka nadprůměrný snímek, který pobaví víc, když máte rádi Adama Sandlera a Drew Barrymore, jinak si jednu hvězdičku uberte.