Zběsilost v srdci (1990)

Další Lynchovská podivnost. Upřímně nevím, kdy jsem naposledy viděl tak dějově prostý film, s takovou hromadou divných scén. Ale užil jsem si to a prakticky jsem se u toho nenudil, takže palec rozhodně nahoru.

X-Men 2 (2003)

Jednička dotažená na 100%. Vlastně ani nemám co vytknout.

X-Men (2000)

Jednička za druhým dílem poměrně zaostává, ale přesto maximálně zábavná podívaná.

Lepší už to nebude (1997)

Váhám s plným hodnocením, ale těžko najdu moc výborných romantických komedií a Lepší už to nebude k nim rozhodně patří.

Hříšné noci (1997)

Dokonalé herecké výkony, vybroušený scénář, perfektní režie. Ve spojitosti s Boogie nights můžu jen vyjmenovávat superlativa.

Spider-Man 3 (2007)

Jednotlivé linie dobré, ale bohužel strašně přeplácané. Obsahově by to stačilo minimálně na dva filmy a je to hrozně poznat. Škoda, Venom měl velký potenciál.

Spider-Man 2 (2004)

Záporák je sice slabší než v prvním díle, ale jinak je vše lepší. Hravější, zábavnější a emotivnější.

Spider-Man (2002)

Základ komiksového žánru, kterému ale škodí hromada patosu. Je vidět, jak moc se jedná o jeden z prvních komiksových filmů a jako takový má jeho pro (zábavnost) i proti (klišé). Ale i když nemůžu dát plné hodnocení, vždy si ho pustím rád.

Joker (2019)

Pravděpodobně film roku. Od prvních minut nepříjemná deprese, která kousek po kousku pečlivě graduje až do parádního finále. Trailery vyzradili naprosté minimum, takže i když je nám všem jasné kam film vede, na své do detailů promyšlené cestě dokáže hned několikrát překvapit. Takhle dokonalý a uvěřitelný vývoj postavy jsem viděl naposledy v Breaking bad. Nic nechybí a nic není navíc. Kamera je přesná, hudba taky a Phoenix předvedl zatím nejlepší výkon své kariéry. Doufám ve velkou hromadu Oscarů.