• Krátkometrážní
  • Romantický

Tumbledown (2015)

Príbeh možno ako taký, nebol až tak silný, že by ho nejaký divák nedokázal rozchodiť. Ale podľa mňa to bol aj zámer. Lebo oveľa viac ako samotný príbeh slávneho speváka ma za srdce chytilo maličké mestečko, dokonalý dom v lese vyložený drevom a knihami a zbytočnosťami, na ktoré taktiež zbytočne sadal prach. No a charizmatický Jason je už len dokonalá čerešnička na torte. :)

Spotlight (2015)

Nám, študentom žurnalistiky, robí obrovskú radosť, že sa vo veľkom začínajú točiť čisto novinárske, investigatívne filmy. O to väčšiu radosť mám, že sa konečne verejne a bez hanby hovorí o špinavstvách, zverstvách a prasačinách v "tradičnej, jedinej a skutočnej" katolíckej cirkvi. A veľkú hanbu by mal cítiť každý, kto je schopný tieto veci aj v dnešnej dobe poprieť. Novinári z Boston Globu právom získali Pulitzerovu cenu. Odhalili totiž veľké veci, ktoré sa týkajú celej spoločnosti. "That's what we do."

Už teď mi chybíš (2015)

Emočný nátresk, ale veľmi aktuálny. Úžasná Drew a ešte lepšia Toni, ktorá sa počas filmu niekoľkokrát postarala o to, aby sa v kinosále ozýval ešte aj buchot sŕdc a slzy stekajúce po tvári.

Bouřlivé výšiny (2011)

Krásne prostredie, veľmi silný príbeh, vynikajúca kamera, nepredvídateľný dej, avšak príbehu by sa nič nestalo, ak by film spravili aspoň o 30 minút kratší. 4*

Oddělen (2011)

Ak pri takomto filme hodnotiť, čo to spraví s ľudskou dušou, tak 5 hviezdičiek, lebo tento duševný krvák sa nedotkne len poriadne zatrpknutého človeka. Adrien, I've always loved you!

Padesát odstínů šedi (2015)

3 *** za hudbu, lebo to je dokonalosť sama o sebe a i keď som bola po premiére sklamaná, nechcem to ešte zavrhnúť, keďže to má pokračovanie. Mierne mi to pripomína príbeh Edwarda a Belly z Twilightu, akurát, že namiesto upírov tu máme sadomasochizmus.

Doktorka z Dixie (2011) (seriál)

Som strašne milo prekvapená. Ja vlastne ani neviem čo som čakala keď som vedela, že to je ďalší americký seriál. Ale je takým skutočným oddychom pre psychicky vyťaženého a vyčerpaného človeka, pretože nie sú tam žiadne vraždy, krádeže, násilie ani nič čo by ma dokázalo znechutiť :)

Americký zločin (2007)

Neuveriteľné ako môže zlyhať ľudský faktor. Ľudská krutosť a ľahostajnosť, emóciami nabitých 90 minút, perfektné herecké výkony a psychická vyčerpanosť. Spolu s filmom Návrat do Cold Mountain najsilnejší filmový zážitok. Moje 5-hviezdičkové filmové klenoty.

Planina v ohni (2008)

Katastrofa, opäť raz som naletela na maximálne lákavý trailer a potom toto? Nebyť skvelej Kim a Charlize tak to ani nedopozerám.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Občas sa samej seba pýtam, prečo som ja len tak strašne citovo založený človek. Tento filmový diamant som prvýkrát videla približne pred piatimi rokmi, ale pamätala som si len útržky. A tak prečo si to nepozrieť ešte raz, skvelé herecké obsadenie, lákavá téma, oscarový film. Sama nerozumiem tomu, čo so mnou spravil tento film. Títo ľudia a ich životné príbehy, ktoré ma natoľko zasiahli, že som prebdela celú noc. Vždy som tvrdila, že fenomenálny režisér je ten, ktorý dokáže preniesť bolesť z plátna na diváka, zasiahnuť jeho dušu a city. Tá bolesť tu bolesť všakovaká. Avšak najsilnejšia bola asi tá vnútorná, zdrvujúca, ktorá často krát zabolela viac, ako všetky guľky, a všetky zranenia, ktoré Inmanom otriasali. Keď sa Inman lúčil s Adou a opúšťal Cold Mountain tak mi priam srdce pukalo, to som však ešte netušila, že príde snáď to najväčšie oživenie celého filmu Ruby, ktorá svojou bláznivou povahou prebrala nie len Adu, ale určite každého diváka. Strach a hrôza, bolesť a krv, láska a nenávisť, ktorá bičovala všetky ľudské tvory. Jude Law, jeho nádherné oči a obrovská charizma ma už dávno presvedčili o jeho hereckých kvalitách. Tu si ma, ale už úplne podmanil. Je neskutočným dôkazom toho čo všetko dokáže človek v hraničnej situácii, čo všetko spraví pre priateľov, pre domov a pre LÁSKU! Čím bližšie sa dostával k svojej Ade tým hrozivejšie prekážky ho čakali. Rozplakal ma každý jeho krok, každý povzdych keď bolo jasné, že ďalej nevládze. Mal ale jasný cieľ, preto nebol dôvod zlyhať. A potom to prišlo. Stretnutie po rokoch. Dvaja takmer neznámy ľudia. Spájala ich ale LÁSKA, ktorú celé roky pestovali vo svojich srdciach. Láska, ktorá všetko vydrží, a ktorá všetko prebolí. Tá, ktorá nikdy nezahynie. Posledných pár minút do konca filmu. A vo mne rástla nádej, že dramatických situácií a krvi prelievania už bolo dosť. Mýlila som sa. Záver, ktorému doteraz neverím. To emocionálne ložisko, ktoré sa vo mne po celý čas hromadilo zrazu vybuchlo a hlboko ma zasiahlo. Láska, priateľstvo, domov. O tomto je život človeka!