Iron Man 3 (2013)

Tá zmena režiséra je naozaj cítiť. Iron man hral konečne aj na trochu vážnejšiu nôtu, možno nie až tak ako som si prial, pretože nahláškované to bolo stále (občas až prehnane), čo samozrejme nevadí ale potom to nemôže mať ten EPIC efekt. Záporák konečne za niečo stál a tým sa mi aj potvrdilo, že záporné role Pearcovi naozaj sedia. Môžem povedať, že som sa bavil výborne možno až tak dobre ako u Avengers ale stále ma MARVEL neprinutil dať 5 hviezdičiek (Thor verím ti).

Návrat do budoucnosti (1985)

Zemeckis je sám o sebe kaliber a keď k nemu pridáme Spielberga čo môže vzniknúť ? Jedno z najlepších Sci-fi ktoré je dokonalé svojou jednoduchosťou ale aj prepracovanosťou príbehu a veľmi sympatickou hlavnou postavou. Film sa pohráva s myšlienkou cestovania času a zasahovania do minulosti, čo je pre mňa veľmi sympatická téma vo filmoch využívaná, no málokrát dobre zpracovaná, čo samozrejme nemôžem tvrdiť o návrate do budúcnosti. Pre mňa Sci-fi klasika.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Film je častami výborný a časťami zasa nudný a celkovo sú niektoré zábery až príliž natiahnuté a človek si povie, že niektoré časti do toho filmu ani nepatria, no napriek tomu ma film dokázal zaujať. Zaujať najmä svojou odlišnosťou, nadčasovosťou,na danú dobu výbornými efektami a hlavne tým, že film je nositeľom určitého posolstva a je treba sa nad tým trocha zamyslieť. Hviezdičku strhávam za chaotický dojem ktorým to na mňa občas pôsobilo. PS: Volba hudby je veľmi dobrá :)

Temný rytíř (2008)

Velké prekvapenie. Velmi reálne poňatie Dark Knighta na rozdiel od komixovej jednotky, to som naozaj nečakal. Joker je asi jeden z najlepších záporákov kinematografie a to hlavne vďaka Heathovi (toho oskara si naozaj zalúžil). Je tam určitá myšlienka, nával emócií, miera napätia ktorá výborne graduje a samozrejme prepracovaný príbeh. Dark Knight je jeden z najlepších komixových spracovaní a z pomedzi DC komixov je na vrchole ( uvidíme na ako dlho :).

The Road Runner Show (1966) (seriál)

Neuveriteľná nostalgia. Asi najoblúbenejšia rozprávka mojho detstva pri ktorej sa dokážem zasmiať ešte dnes, ako pri jednej z mála.

Mocný vládce Oz (2013)

Ja som teda od Raimiho čakal viac. Možno to bude aj príbehom, ktorý mi neprišiel až tak zaujimavý ale častami predvídateľný a niekedy až lacný. James Franco, ktorého mám rád ma tu veľmi neoslovil ale naopak celkom milo ma prekvapila Michelle Williams. Celkovo na mňa Oz pôsobil velmi priemerne, občas mi to pripadalo ako by bol točený pre deti a to mi k Ramimu vôbec nesedí, no film je pozerateľný ale myslím, že jedno pozretie bohate stačí, čiže by som to hodnotil ako oddychovú jednohubku.

Plivu na váš hrob (2010)

Niečo ako SAW s omoho logickejšou a sympatickejšou zápletkou. Prostredie je vykreslené až hororovou atmosférou, čo celkom funguje. Síce je tam pár detailov alebo scén pri ktorých sa vám pozastavuje rozum ale všetko napráva konečná polhodina s "revenge" motívom v ktorej som hlavnej hrdinke neskutočne fandil. 70 %

Velký útěk (1963)

Sfilmovanie tejto historickej udalosti poňaté veľmi odlišným spôsobom v dobrom slova zmysle. Tým odlišným by som povedal asi optimistickým a pozitívnym vzhľadom k danej historickej udalosti a týmto spôsobom je ladená aj hudba mimochodom veľmi vydarená. Príjemné prostredie, postavy (vtedajšia herecká elita) aj dialógy a v konečnom dôsledku výborný filmový zážitok.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Celkom dobrý nápad ale ešte lepšie zpracovanie. Ako som si pozrel prvý diel, nevedel som sa od toho seriálu odtrhnúť. Seriál ponúka zábavu (hlavne teda Nathan, jeho postava je jednoducho úžasná) ale žiadny trápny pokus o humor, sem tam aj emócie a napätie. Za posledné roky jeden z najlepších seriálov.

Město bohů (2002)

Filmy z tohoto prostredia veľmi nemusím ale tento ma proste dostal svojím zaujímavým dejom a zobrazením vrážd tak (alebo možno tak často), že mi už po určitej dobe prišli ako zábavné. A fakt, že je to podľa skutočnej udalosti naozaj stojí za zamyslenie.