A-Team: Poslední mise (2010)

Povedená oddechovka, která si bohužel hraje na něco víc. Dal bych dvě hvězdy, ale tenhle film je prostě neskutečně zábavný a tak je vám jedno, jak moc o ničem to celé je a že ani nevíte, o jakém ničem to je. Navíc Copley je prostě skvělej.

Nelítostný souboj (1995)

Perfektní film, i když je postaven na ohrané šabloně. Hlavními klady jsou dokonalé akční scény, atmosféra nejistoty a tradičně skvěle hrající Al Pacino .. jako celek působí velmi dobře, spokojenost.

Insomnie (2002)

Rozhodně jeden z nejlepších Nolanových filmů, hned od začátku vás moří svou temnou a depresivní atmosférou, aniž by k tomu potřeboval temnotu samotnou. Promyšlený příběh je velmi dojemný a silně zapůsobí, vše ve filmu působí reálně, jednoduše a přirozeně. Al Pacinovi věříte vše .. skvěle obsazená hlavní postava. Zkrátka zážitek i po několika shlédnutích .. velmi kvalitní dílo.

Sledování (1998)

Příprava na geniálnosti, které následovaly, ale i přesto si zaslouží pět hvězd - když si odmyslím, že je vidět nízký rozpočet, dal bych mu je i kdyby to nebyl debut .. ale on je!

Kult hákového kříže (1998)

Hned první scéna je bohužel lepší než zbytek filmu, dokonale filmařsky zvládnutá, emocionálně silná, s hlubším podtextem .. Zbytek filmu ale rozhodně neni o mnoho horší, film za svou kvalitu vděčí především obsazení, každý herec do své role skvěle padl. Norton je ze všech nejlepší a asi právě proto, že i když je to hlavní postava, rozhodně není jednoznačně kladná. Pohled na to, co film rozebírá, je příjemně nestranný a toho si velmi cením.

Temný rytíř povstal (2012)

Temný rytíř zůstává nepřekonán. Toto pokračování na něm nemá v pocitu, příběhu a ani hutnosti děje, který mi zde nepřijde tak nepochopitelný jako u TDK. Naopak mě zklamalo přehršele zvratů v poslední fázi děje. TDKR je ale stále o třídu víš, než Batman začíná. Potěšila mě metaforičnost příběhu Gothamu s dnešním světem, skvělý Bane a definitivní uzavření příběhu ... Zdejší hodnocení by bylo lepší, kdyby jsme se ubránili srovnání s TDK.

Jurský park (1993)

Jako malej jsem na tenhle film koukal pořád dokola a jednoduše jsem ho miloval. S odstupem několika let jsem si to ted' pustil, a i když jsem byl skeptický, film mě celkem mile překvapil (rozhodně jsem nečekal vyjádření některých téměř filozofických myšlenek...). Na druhou stranu je to Spielberg a ten se bohužel nezapře - musí do filmu vtisknout svoji milovanou rodinu a klišé okolo. Kdyby nebylo závěru, ve kterém je těhle věcí opravdu moc, možná by to bylo i za 5*. Takhle hodnotím 85%ty.

Warrior (2011)

Neměl jsem jasno, komu z těch dvou mám fandit .. nakonec mi byl sympatičtější pan Hardy - ostatně, bez něj by to bylo zpolovic tak dobrý :-) už se těšim na TDKR. Můj komentář vyznívá na slabších 5*, ale kdybych měl v profilu top30, tenhle film by tam byl.

Počátek (2010)

Jediný film, ve kterém mě doposud Nolan zklamal, škoda. Jak tu již někteří poznamenali, film není nijak nepochopitelný - stačí hned na začátku pochytit proncip, a pak se divák jen nudí při sledování nedostačujícího počtu akčních scén. Kdyby byl alespon princip spojení snů, paradoxů atd nějak lépe vysvětlen, ale není odkryto nic a proto si divák jako já, který chce chápat důvod toho, proč je tam zrovna hotel a tak dále, bude myslet, že to tam Nolan hodil jen tak pro efekt. A to je věc, kterou u něho vidím poprvé a mrzí mě to - v jeho jiných filmem mělo naprosto vše důvod a podložení. Nolan si tu zkrátka lehce načrtl nějakou mytologi, ale ne dost, aby ji vnímavější divák dokázal uvěřit. Filmu ještě ke všemu podrážejí nohy některé nepovedené akční scény (kruci střílím z tří metrů do auta plnýho lidí samopalem asi půl minuty a trefilm jednoho). Inception je skvělý na efekt, ale když se rozloží v hlavě a pustíte si ho znovu, budete se nudit, protože děj samotný je bez toho, aby jste u něj přemýšleli a kladli otázky, nezáživný. Naopak pokud si pustíte několikrát po sobě Memento nebo Dokonalý trik, vždy bude co objevovat. Škoda.