Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Dobrá akční komedie. Jako malý, když to byla novinka, jsem tento film miloval. V kontextu dnešní doby a současných akčních komedií, už to taková pecka není a hodnotím 3*. Nicméně pořád baví a to je úspěch.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Už trochu moc přehnané a vařené z vody. Převážně těží z dvojky namísto vlastních nápadů. Ještě že zůstal komický aspekt, který občas dobře pobaví a proto dávám zasloužené 2*.

Tři dny ke svobodě (2010)

Více než jen dobrý thriller. Ke 4* mi chyběl jen kousek. Ten pozvolný rozjezd, který se stupňuje, až nakonec graduje hltáním každé minuty ... to mě bavilo. Crowe je na tyhle role jako stavěný a hraje skvěle - jediné co mu mohu vyčíst je, že svou manželku aspoň jednou nevyfackal, což by mu přidalo a ona by si to zasloužila. Nebýt pár, pro mě nelogických či podivných aspektů, bylo by to jasných 4*. Film mohu nicméně vřele doporučit

Máme papeže! (2011)

Reálně satirická komedie, která mě nesčetně krát dovedla k smíchu. Česká politická scéna se vedle konkláve nevyjímá až tak černě, inu kocourkov není jen u nás a samotná volba papeže mi připomíná nejlepší scény z Hoří má panenko. Psychiatr mě brutálně bavil a asi i kardinály, když si paradoxně nechali nakonec radit od "bezvěrce". Pokud by více prostoru dostal zmíněný psychiatr a zákulisí ve Vatikánu, než samotný papež, bylo by to 5*. BTW: být katolík, po zhlédnutí uvažuji o změně vyznání

Světáci (1969)

Luxusní česká komedie. Ty co jsou lepší spočítám na prstech jedné ruky. Na 5* chybí ještě něco málo navíc, aby se stala dokonalou klasikou, ale bylo to dlouhé zvažování maximálního hodnocení. Oldřich Nový je zde úplně úžasný a brilantní satira jakbysmet.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Dokonalý sci-fi film. Hudebni, estetický a dějový orgasmus. Kubrick dokonale převedl knižní předlohu, která je mimochodem úžasná, na filmové plátno a já s "otevřenou" pusou sledoval film od začátku do konce. Možná, že jsem si to tak užíval i díky znalosti knihy, to už je ale jiný uhel pohledu a otázka co dřív, knihu nebo film? Pro mě knihu a pak film.

Křidýlko nebo stehýnko (1976)

Ta z těch lepších komedií s Funesem, kde o vydařené skeče není nouze, zabalená do kulinářského světa. Scény s degustováním mě opravdu bavili. Film se bohužel zaměřuje i na vedlejší cirkusovou linii, která je nezajímavá a navíc ta přehnaná umělá konkurence dělají z výborné zajímavé komedie jen dobrou komedii. Takže 3*

Vítejte v KLDR! (2008)

Perfektní dokument, který jednoduchou a nevnucující formou ukazuje absurdity tamního režimu. Bavilo mě pozorovat, jak i ti účastnici zájezdu, kteří podporují podstatu režimu v KLDR, v konfrontaci doslova tváří v tvář s tímto režimem, mění své názory a začínají vidět "poslední Stalinistický režim" jako absurdní a velmi špatný.

Mission: Impossible (1996)

Jednička mě bavila i po letech. Děj má spád a vtáhne do filmu. Dokonce i Tomovi to tady sedí. Horší je to s trochu překomplikovaným koncem, několika přeháňkami a jemným pocitem amatérismu z vystavění hlavní zápletky.

Mission: Impossible II (2000)

Oproti jedničce netáhne ani děj. Celé je to navíc hrozně zmatené, překlišované a ubohé. Nechapu jak John Woo mohl natočit parádní FaceOff a pak třeba i tohle. Hodnotím jednou * za snahu, která jde aspoň místy vidět.