Kmotr II (1974)

vyborne mýslim ž ekvalita filmu je uplne totožna s jednotkou

Nedotknutelní (2011)

neskutočne dobra komedia a skvele herecke výkony 80%

Sedm (1995)

Rozpočet $33miliónov║Tržby USA $100,125,643║Tržby Celosvetovo $327,311,859║

Zelená míle (1999)

rozpočet : $60 million tržby celosvetovo : $286,801,374

Forrest Gump (1994)

čo ktomu napisat proste topka na csfd ... tento film videl snad každy

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

velmi dobrý film ja davam 5 hviezd a tak 90% nevidel som švedsku verziu filmu možno aj preto davam take vysoke hodnotenie ... ale určite ma tento film velmi dobre kvality s výbornými hereckými výkonmi

Méďa (2012)

po dlhej dobe som sa dobre bavil v kine ... velmi vkusne a vtipne s originalným napadom....perfektne dialogy plne humoru odporučam uplne všetkým u mna 90% 5 hviezd

Hvězdný prach (2007)

Film, deklarovaný ako krásny fantazijný film, je len veľkovýpravný, zbytočne dlhý slabý príbeh, hemžiaci sa vtipmi vhodnými pre deti do veku 16 rokov, ktorých je aj tak len veľmi málo. Je postavený hlavne na našlapaných špeciálnych efektoch, ktoré dnes už aj bežného diváka nemôžu zvlášť ohúriť. Nemá dušu, ako napríklad Pán Prsteňov, je to film pre film, na začiatku viete odhadnúť 130 minút vzdialený koniec. Funkciu opilca sediaceho na barovom pulte, ktorý pri krčmovej bitke rozbíja fľaše o hlavy plnia postupne pribúdajúci duchovia zavraždených princov. V tomto filme je pomerne silné herecké zastúpenie, ktoré podľa mňa v podstate slúži ako hlavný nosník. Diabolsky krásna a výborná Michelle Pfieffer, milo blondínkovská Claire Danes, Robert de Niro ako priteplený kapitán lode, ktorý sa rád predvádza v ženských šatách, kvalitný Peter O´Toole, ktorý sa však mihne filmom naozaj len na pár sekúnd. Tento film je ako tovar zo supermarketu - zabalený v peknom obale s neurčitým obsahom a obmedzenou zárukou.

Zápisky o skandálu (2006)

Tak toto je film ala lahodka !!! mnam !!! Spociatku ako to cele zacinalo som myslel ze sa bude jednat o naprosto normalnu dramu bez zasadnejsieho zvratu, ale ako film pekne postupoval tak sa staval coraz zaujimavejsim. Ak si niekto mysli ze dej filmu pojednava o nejakom komornom az nudnom priatelstve dvoch zien, tak sa seredne sekol. Notes on a Scandal je hlavne o dvoch zenach, tiez aj o ich " priatelstve " , ale hlavne o ich spolocnom tajomstve. Prave toto tajomstvo je magnetom celeho deja, lebo zo sameho divaka sa stava tretia osoba ktora spoznava tajomstvo Judi Dench a Cate Blanchett. Film nestraca na putavosti takmer vobec, presne tak ako sa zo zaciatku rozbieha tak si svoj spad ponechava az do samotneho zaveru. Hercom davam + 5 , hlavne v scenach naprosteho rozculenia alebo beznadeje dokazali zahrat priam bravurne. Bill Nighy v hadke s Cate Blanchett div ze nepraskne od hnevu. A to som ho poznal len ako otrasne spievajuceho umelca z filmu Laska nebeska :) Filmu davam 99 percent, to jedno percento si nechavam, lebo i napriek mnoha plusom mi nieco na filme vadilo, neviem popisat presne, ale ak by Vam niekto povedal aby ste film porovnali k nejakej farbe, tak tento film by som korunoval farbou sedou. A prave pre jeho sedost mu nemozem dat 100 pecent. takze tak :)

Pouta války (2004)

Dlho som hladal tento film na stránke filmklubu, pretoze som nevedel anglický názov a podla ceskeho (slovenskeho) film nevyhladalo.. Je velká škoda, že tento film nieje tak rozšírený ako niektoré americké "bulšity".. Príbeh sa odohráva v Korei v ktorej začne vojna.. Mladší z bratov (študent do ktorého dáva rodina svoje nádeje) je chtiac či nechtiac naverbovaný do boja. Ked sa to dozvie starší brat, ktorý dáva od malička naňho pozor a pracuje aby mohol mladší študovať, chce ho z vojny dostať domov.. Narukuje do tej istej jednotky ako on a stráži ho ako oko v hlave. Po čase zistí ako može brata dostať domov a tak podniká riskantné operácie ktoré mu vychadzajú.. Vďaka jeho vojenským zásluhám je povyšovaný a uctievaný medzi vojakmi, avšak brat to vidí trošku inak. Vidí ako sa mení jeho povaha, stráca cit k životu.. Ako som na začiatku povedal, je veľká škoda že takýto skvelý film nemá takú propagáciu akú by si zaslúžil.. Odporúčam všetkým