Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Moc příjemné překvapení. Většinu času se ten film nese v duchu lehké přiblblé komedie na který jsme u Sandlera zvyklí, ale na konci se to neuvěřitelně otočí a zvážní, člověk to po tom klídečku na začátku jen těžko rozdýchává. Pro mne nejspíš překvapení roku.

Mars útočí! (1996)

Skvělá parodie starých Sci-fi a vlastně i těch moderních (lidstvo v troskách, které na konci zachrání nějaká debilita). Hora skvělých výborně hrajících herců a bezpočet hlášek a nekorektního humoru. Jinak ten zabijácký song je Indian love call od Slim Whitmana.

Birdman (2014)

Jeden bod dávám za skvělé herectví, druhý bod za dobrou režii, střih, kameru a podobné věci. Víc ode mne ale nedostane, další bod dávám jen když je film dobrý, něčím jedinečný, ale tohle ne, tady vidim jen další verzi Černé labutě. Tenhle film nemá sílu, vůbec nepůsobí stylem, že člověk sleduje se zatajeným dechem co se stane dál (možná tak scéna s kritičkou v baru). A že to má wtf konec? Vyvalené oči Emmy Stone mi přijdou jako dost prvoplánová taškařice na závěr.

Volný pád (1993)

Ukázkový příklad, kdy tlak systému společnosti padne plnou vahou na psychicky slabého jedince, ten se zlomí a přestane se systému podřizovat. Podle mne jedna z nejlepších rolí Michaela Douglase, kde nevíte jestli ho nenávidět, protože je magor co bez váhání do všeho střílí nebo mu fandit, protože jediné co chce je dostat se za svojí dcerou... V kombinaci s inteligentním navázáním příběhu policisty, co si to bokem dává dohromady, je to parádní věc.

Sucker Punch (2011)

Podle mne je to těžce nepochopený a nedoceněný film. Střídání scén z klubu se snovými akčními sekvencemi mi přišlo hodně zajímavé a to, že každá akční scéna je stylizovaná do trochu jiného stylu (anime, steampunk, něco jako Warhammer 40k), bylo super. Navíc ten konec je dost dobrý wtf, což mne utvrdilo v tom, že doba strávená u tohodle filmu nebyl zahozený čas, jak tomu bývá u většiny blockbusterů, na které si druhý den člověk ani nevzpomene o čem byly.

Krásno (2014)

Mě se to líbilo. Černá krimikomedie je na české poměry velmi kvalitní. Navíc mám rád tuhle činoherákovou bandu :-)

Království nebeské (2005)

Film, který není příliš mimo historické reálie. Krásně vystihuje dobu, aniž by urážel jednu z dodnes soupeřících stran. Celkově mi životní linie Baliana přišla zajímavá a poutavá. Nenudil jsem se. Ani mi to nepřijde jako mírová agitace, když všichni ví, jak to s Jeruzalémem bylo dál, že tam není klid dodnes.

Kalvárie (2014)

Rozhodně pěkně to vystihuje už samotný popis od distributora. "Sarkasticky pojatá přehlídka maloměstských neřestí, která se nepozorovaně mění v truchlozpěv nad mravně pokleslým světem". To vše ovšem očima kněze, u kterého je sporné jestli je kladnou postavou nebo radikálem snažícím se ostatním vštěpit své morální postoje. Každopádně depresivnost prostředí a dialogů vytváří velmi silnou a poutavou podívanou.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Průměrný film se vším všudy. Když jste potěšeni akcí, zabíjí to podřadný děj. Když vás nadchnou drobné detaily (Jeníček, co má cukrovku a musí si píchat inzulin), zabije je nějaká troubovitost (hodný troll). Kdybych byl neobjektivní, dal bych jednu hvězdu navíc za Gemmu Arterton, protože se mi fakt líbí, ale to nevypovídá nic o filmu. Ten je prostě průměrný jako Van Helsing.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Na zadek mne to neposadilo, ale bylo to od toho jen velmi těsně. Senzačně vymyšlený způsob jak dostat do jednoho filmu staré a mladé X-meny, postava Quicksilvera a nepodstatné detaily kolem Wolverina, které pro děj nejsou důležité, ale velmi pobaví, ale 100% tomu nedám protože mne iritovalo jak tam pořád dokola furt někdo do někoho hustí, že by něco dělat měl nebo neměl.