Kutil Tim (1991) (seriál)

Celý tento seriál je postavený tak, aby potešil. Strašne mi to pripomína moje detstvo s otcom, ktorý je tak trochu dosť podobný práve samotnému Timovi. Dom nám, našťastie ešte stojí. :) Pre mňa je to kúžasný, fakt úžasný rodinný seriál ku ktorému le treba dodať, "Nič z tohto seriálu, doma neskúšajte!"

Mlha (2007)

Zaujímavé pojatie témy. Od filmu, čo je zadaný ako horor, si nikdy nesľubujem veľa, pri vplyve dnešných béčkovích pokusov. No aj tak ma to zaujalo, ten film mal niečo do seba. Je tam krásne ukázané, čo všetko je človek schopný spraviť v situáciach, ktoré sa zdajú byť neriešiteľné. I s poukázaním, čomu všetkému sú ľudia schopný veriť. (Tá tetka vážne liezla na nervy, to sa musí uznať) No aj cez to všetko sa dostaneme až na srdcervúci záver, ktorý je v podstate tou najhoršou a najkrutejšou časťou filmu. Veľmi podarený film!

Astro Boy (2009)

Japonský syn Tonyho Starka so sklonmi ku supermanovstvu, všetko viem, všetko zvládnem. Od nepochopiteľnej rodinnej zápletky, (chcem ho, nechcem, ho a predsa si toho robota len nechám). cez utajovanie toho, že je robot, až po nevysvetlitelne nudné ukončenie. Proste zlé! ... Hold rozprávky už nie sú čo boli! :/

S tebou mě baví svět (1982)

Jedna z tých najkrajších a najvtipnejších rodinných komédií. Môj asi najobľúbenejší český film. Natočené s takou svojráznosťou a pravdivosťou až sa niekedy človeku chce plakať. Humor je tam starý, dobrý skutočný a narodzdiel od dnešných filmov neboli treba žiadne triky, alebo počítačové efekty na to aby ten film bol tak skvelý ako je.

Prometheus (2012)

Začiatok bol božské dielo pri ktorom som mala pocit, že sa vrhnem na televíziu a už ma od nej nedostanete. Bolo to epické, šialené, zdao sa, že to bude naozaj niečo vzrušujúce a úžasné. A potom to prišlo. Okolo polky, možno trocha skôr to začalo ísť, ako sa hovorí, od 10 ku 5 a pri konci od 5 ku 0. Pri konci to už skôr vyzeralo alo veľmi nepodarený horor, než skvelé sci-fi ako sa to na začiatku zdalo. Je to škoda, lebo ak by sa tomu daril tak ako na začiatku, ak by sa režisér držal tej myšlienky a spolu. Mohol to byť jeden naozaj epicky dokonalý sci-fi akčňák a nielen B-čkový horor s pozostatkami science fiction.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Ako v každom diely Mission Impossible bola väčšina vecí absolútne nemožná. Ale čo na tom ak je precpané adrenalínom, vtipom a klišé, na ktoré by si ste nikdy neprišli? Pekne spravené, koniec krásne otvorený pre ďalší diel. Tom Cruise ako vždy excelentný, ale tentokrát sa mu tam objavil oponent v podobe Jeremyho Rennera. Takže vlastne dvaja skvelý herci. Dokopy to bolo vtipné, akčné a neskutočné! Čo viac by som si mohla priať od Mission Impossible?!

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Asi bych měla začít tím, že jsem nikdy nebyla fanouškem Pána Prstenů. To se však netýka tohohle film. Po téhle tříhodinové skvostné přehlídce krásne grafiky a efektů jsem sice neměla v úmyslu spustit standing ovation. Ale můžu za sebe říct, že se mi to líbilo. Efekty byli boží, napětí taky zrovna nechybělo, i když na 3 hodiny bych to nenatahovala, mohlo se to alespoň půl hoďku skrátit. 3D bylo taky vcelku slušný, zejména scéna s těma orly a nebo závěr, oko draka. Můžu jenom říct, že se teším na další díl.

Sherlock Holmes (2009)

Ďalší film s Robertom Downeym, ktorí patrí medzi moje obľúbené. Už keď som bola malá som zbožňovala knihy Sherlock Holmes. Viem film sa dosť, líši od kníh, tak to tu nebudem rozoberať ako knižný maniak ale ako filmový. Takže, obsadenie, dokonalé. Hlášky úžasné. Akcia nemá chyby....A konečné rozlúštenie je neopísateľné. Ako z kníh tak aj u filmu som až do konca nevedela ako a to všetko Holmes prišiel. Všetky tie "výbušné" scény nemali chybu. A ak spomeniem tie prevleky tak.... Nech si vraví kto chce čo chce, mne sa to vrcholne páčilo a odporúčam každému, kto si chce pozrieť dobrý film.

Strážci - Watchmen (2009)

Nadmerné sklamanie z tohto filmu. Scény z minulosti, ktoré sa takmer vôbec netýkajú prítomnosti. Dej absolútne mimo, nesúvislý. Postavy, ktoré ma absolútne nezaujali. Málo akcie, a keď už nejaká tak krátka. 0% akého koľvek vtipu. Herecké obsadenie ma nijako neoslovilo. Ako by som to celé zhrnula? Proste pár bláznov navlečeních s čudných oblečkoch bez štipky zaujímavích schopností. Nuda, nezáživnosť. Zo začiatku som mala dokonca veľkú chuť to vypnúť, ale ako vždy, ja dopozerám všetko bez ohľadu na prvý dojem....ten bohužiaľ aj ostal. Nie nepotrebujem to vidieť znova. Nech ma niekto nazve bláznom, ale pre mňa ešte DC nespravil film, ktorý by ma nejako veľmi zaujal. Bez urážky k fanúšikom tohto filmu, alebo inýćh filmov od DC.

Wanted (2008)

Nerealistické, ale dobré! Ak si potrebujete oddýchnuť, pri dobrej strieľačke a máte náladu na veľmi dobré herecké obsadenie, tak je to film ako stvorený pre vás! Som dievča, čo si vie užiť dobrý masaker, čo koniec viac menej aj bol. To, že 90% toho filmu bolo absolútne mimo a nereálne mi vôbec nevadí! S radosťou si to pozriem ešte raz a ešte raz....samozrejme vždy s určitým časovým odstupom! 85%